Main menu

Як українцям за кордоном отримати пенсію?

Пенсія 79f72

Уряд спростив механізм виплати українських пенсій і грошових допомог для тих одержувачів, які тимчасово проживають за кордоном.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зокрема, особа зможе подавати заяву про виплату (зміну способу виплати) пенсії або грошової допомоги віддалено. Також передбачена можливість відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена у період воєнного стану, шляхом надсилання відповідної заяви поштою.

Докладніше ознайомитись із законодавчими змінами й інструкцією щодо віддаленого відкриття рахунку можна в інфографіці.

Інфографіка 56bee

Законодавчі зміни. Фото: Мінреінтеграції

Так, особа зможе подати заяву про виплату пенсії через установи уповноважених банків в електронній формі з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису разом з віддаленим відкриттям рахунку без необхідності особистого відвідування банку. Зокрема, можливо без візиту до відділення банку відкрити платіжну картку через офіційний сайт чи мобільний додаток фінустанови. Водночас при відкритті рахунку ідентифікація клієнта здійснюється шляхом відеоверифікації.

Для того, щоб відновити виплати пенсії, яка була припинена у період воєнного стану, громадяни можуть поштою надіслати відповідну заяву, до якої додаються копії документів про отримання тимчасового захисту чи статусу біженця та реєстрацію місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з перекладом), засвідчені дипломатичним представництвом чи консульської установою України або нотаріально.

Читайте також: Для бахмутян продовжує працювати "Укрпошта": де можна отримати пенсії?

Раніше ми писали, що з 1 січня 2023 року фінансування людей для виплат по лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд України.

Фото: zakordon.rayon.in.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!