Лікарняні виплати від Пенсійного фонду: які зміни очікують українців

Семаковська Тетяна 10:52, 3 Січня 2023

currency g4e5f600e0 1920 c79b8З 1 січня 2023 року фінансування людей для виплат по лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд України.

 

Про це повідомляють на сайті Пенсійного фонду. 

З 1 січня цього року, уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є Пенсійний Фонд України. Це передбачено Законом України. 

Тобто, усі повноваження по виплатах, які адмініструє Фонд соціального страхування, перейдуть до Пенсійного Фонду.

«З 1 січня виплати лікарняних будуть також переходити до компетенції Пенсійного фонду. Ми активно готуємося до цього процесу. Але хотів би наголосити, ми тривалий час здійснюємо обслуговування лікарняних, і формування самих лікарняних здійснюється на базі Фонду. Пенсійний фонд не здійснював самих виплат, а з 1 січня відповідні повноваження переходять до пенсійного фонду», — повідомив в ефірі Суспільного Євген Капінус.

Що змінюється для страхувальників?

Відтепер рішення про виплату лікарняних буде приймати роботодавець або уповноважені ним особи. До 1 січня цим займалась комісія соцстрахування на підприємстві. 

Зауважимо, що термін розгляду лікарняних та прийняття рішення про виплату не змінюється з дня надходження лікарняного по тимчасовій непрацездатності до роботодавця. Він залишається 10 днів. Але значно скорочується термін щодо лікарняного по вагітності та пологах, він зменшився з 10 до 3 днів. 

Подати заяви-розрахунки можливо в електронному вигляді через особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, або письмово в будь-якому сервісному центрі. 

Правила  нарахування виплат по лікарняних залишилися ті ж самі. А саме, відсоток середньої заробітної плати людини, в залежності від тривалості страхового стажу. 

Зазначимо, що зміни стосуються тих лікарняних, які відкриють після 1 січня. Ті лікарняні, які почались у 2022 і продовжились у 2023 році, розраховуватимуться за старими правилами.

Фото: Pixabay

Читайте також: Пенсії на Донеччині: хто може отримати виплати та що робити, якщо район окупували?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Семаковська Тетяна 15:00, 29 Березня 2024
Майдан Незалежності у Києві / фото ілюстративне

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують — це Поділ, Андріївський узвіз, Хрещатик, Києво-Печерська лавра та інші.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з професійними гідами столиці Тетяною Єфременко та Софією Грабовецькою про те, де можна провести незабутню прогулянку по Києву.

Що подивитися в Києві

Київ зберігає в собі історію та культуру нашої держави, якій вже понад тисячу років. Крім того, воно стало прихистком для 400 тисяч вимушених переселенців зі сходу та півдня України.

У час, коли кожного дня ми отримуємо великий обсяг негативної інформації, а подорожі за кордон стали складнішими, важливо знаходити трохи часу для емоційної розрядки. Прогулянка по цікавих місцях Києва може в цьому допомогти. Тож, що подивитись в Києві за вихідні? Ми розпитали гіда про незвичні місця.

Screenshot 782 890aa
Софія Грабовецька / фото з архіву героїні

Софія Грабовецька з дитинства  цікавилися історією. В 5 класі навіть мріяла стати археологинею та проводити розкопки в Єгипті.

Я виросла біля Золотих Воріт та завжди цікавилася краєзнавством. Ще в школі я думала про те, що мені подобається подорожувати й, можливо, я хочу пов’язати своє життя з туризмом. Закінчивши історичний факультет університету та написавши дипломну роту про історію міста Києва, я прийшла до того, що зараз роблю (професія гіда по Києву),

Софія Грабовецька // гід по Києву

Влітку 2016-го вона створила проєкт прогулянок Києвом “Walk&Talk” і відтоді показала своє рідне місто шукачам пригод із 45 країн світу. Саме з цього часу питання, де погуляти в Києві, для Софії стало не актуальним, бо дівчина знає всі найкращі локації.

Screenshot 783 176ca
Тетяна Єфременко / фото з архіву героїні

Тетяна Єфременко 12 років пропрацювала в банківській сфері. Проте, весь час продовжувала цікавитися історією України та свого рідного міста Києва. Після усвідомлення, що вона займається не своєю справою, Тетяна вирішила ризикнути та почати кар’єру екскурсовода.

Для мене Київ — ніби пазл, який складається в цільну картинку з різних, іноді навіть суперечливих шматочків, якими є його райони. Тому майже в кожному з районів міста я маю кілька улюблених місць, де мені добре та комфортно,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Цікаві місця в Києві

Screenshot 784 4c0d5
Лавра / фото з відкритих джерел

Не важливо, приїхали ви до Києва на кілька днів чи вже довго тут мешкаєте. Це місто може вас здивувати своєю красою. Якщо задуматися про те, куди можна піти у Києві, в голові одразу виникають кілька популярних місці, які радять відвідати кожному.

Києво-Печерська Лавра

Одним з них є Києво-Печерська Лавра, визначна пам’ятка історії та архітектури, заснована в далекому 1051 році.

За словами Тетяни Єфременко, цей культурно-релігійний комплекс має тисячолітню історію та включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому не дивно, що його хочуть відвідати більшість гостей Києва. Утім, небагато з них знає, що Лавра — цілий комплекс музеїв з неймовірними експозиціями. Серед найцікавіших — Музей коштовностей України, де експонується унікальна прикраса скіфських царів — золота пектораль.

Поділ та Андріївський узвіз

Screenshot 785 26c09
Андріївська церква / фото ілюстративне

Ще одна популярна локація для прогулянок — Андріївський узвіз, друга за популярністю вулиця в Києві після Хрещатику. На ній розташований ще один пам’ятник архітектури світового значення — Андріївська Церква.

За рекомендацією Тетяни, щоб відчути настрої Києва варто йти саме туди. При тому варто відвідати його не один раз. Наприклад, щоб відчути романтичну частину Києва, можна прийти до Андріївської церкви рано вранці, коли місто лише прокидається. Це дозволить побачити напрочуд мальовничі місця української столиці.

Алея художників

Screenshot 786 d517b
Алея / фото з відкритих джерел

Після цього одразу поряд можна знайти ще одну прекрасну локацію для прогулянки Києвом — Алея художників.

Мої улюблені місця в Києві змінюються, адже це залежить від настрою. Але одне з таких місць, куди б я точно радила ходити це Алея художників на Володимирській Гірці. Це напевне найбільше місце сили. Але приходити туди я раджу на світанку, коли сходить сонце та співають пташки,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Георгіївський провулок

800px Kyiv Georgiivskiy ln. 7 2 d122d
Георгіївський провулок у столиці / фото з відкритих джерел

Якщо ви вже відвідали основні пам’ятки Києва або хочете провести свої вихідні якомога далі від великих груп людей, то для вас підійдуть рекомендації про менш відомі, але не менш прекрасні місця для прогулянок. Не туристичні маршрути допоможуть вам краще пізнати Київ, відчути його енергетику та насолодитися його красою без зайвої метушні, а його локальні місця.

Для кращого пізнання міста я б радила завітати на менш туристичні райони та вулиці міста. Прогулюючись в центрі Києва чи в історичному районі біля Золотих воріт і Софійського собору просто звертайте з головних вулиць у дворики. Там можна побачити модель першого у світі гвинтокрила у дворику, де його проєктував Ігор Сікорський (вулиця Ярославів Вал, 15), неочікувано натрапити до найвужчої вулиці Києва — Георгіївський провулок. Знайти перлину барокової архітектури — Браму Заборовського (провулок Георгіївський, 2), а звідти пройти вулицями Стрілецькою, Стрітенською та Гончара, розглядаючи вуличне мистецтво. Завершити таку прогулянку-дослідження раджу на Пейзажній алеї,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Якщо ж хочеться відвідати зовсім небанальні та затишні місця Києва, то гіди також радять прогулятися двориками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури або відвідати локацію біля Воздвиженського узвозу, де можна знайти місце, з якого відкривається вид на бані Андріївської церкви.

Лавра та Ботанічний сад Гришка

Найбільш популярні локації Києва притягують до себе величезну кількість людей, особливо у вихідні. Для того, щоб уникнути черг та натовпів, Софія Грабовецька радить рано вставати та приходити раніше за всіх. Київ найчастіше порожній вранці. Якщо ж ви маєте час для прогулянок в будні дні, то краще обирати робочий час.

Screenshot 787 908b8
Ботсад Гришка / фото УНІАН

Жінка рекомендує перевіряти сайти пам’яток та шукати акції, які вони пропонують. Наприклад в Лаврі є певні дні, коли вхід є безплатний для туристів. Також треба перевіряти сайт КМДА або тематичні Telegram канали, які періодично організовують безплатні екскурсії. В Ботанічний сад Гришка можна зайти безплатно, якщо ви прийдете туди рано вранці.

Треба пробувати шукати свої секрети та шляхи пізнати Київ. Мені здається, що місто ставиться до людини так, як людина ставиться до міста. Всі найкращі секрети трапляються вам, коли ви виходите поза рамки звичного для вас. Ще один секрет: давати локаціям другий шанс. Якщо ви прийшли кудись, а там все не так, як ви очікували. Прийдіть туди ще раз через якийсь час,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Куди сходити в Києві з дітьми

В столиці налічується не мала кількість місць для відпочинку, але лише декілька з них можна порекомендувати для прогулянок з маленькими дітьми. Всі місця, які можуть порекомендувати гіди ідеально підійдуть для непоганого відпочинку.

Парк ВДНГ

Урбан-парк на ВДНГ / фото ВДНГ

Парк ВДНГ — місце, де знайдуть розваги дорослі та діти. Тут є скейт-парк, сад з яблуками, затишні альтанки, оранжерея тощо. На території комплексу також часто використовують для проведення міжнародних й національних фестивалів.

Галерея Гапчинської

Картина Гапчинської / фото ілюстративне

Місце для діток, яке їм точно сподобається, тут представлені роботи художниці у наївному стилі мистецтва, казкові персонажі пані Гапчинської викликають у малечі захват.

Київський зоопарк

Київський зоопарк / фото ілюстративне

Зоопарк у столиці вважається одним з найкращих в Україні. Тут діти можуть побачити ссавців з різних країн світу та доторкнутися ближче до природи країн Африки, Австралії, Азії тощо

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українським дітям пропонують безоплатно відпочити на Закарпатті: реєстрація

Микола Ситник 14:25, 29 Березня 2024
Відпочинок на Закарпатті
Дитячий кемп “Маячки”/ фото Facebook

Благодійна організація “СОС Дитячі Містечка Україна” розпочала реєстрацію у Дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” на весняний та літній сезони 2024 року. Протягом травня-серпня безоплатно відпочити та відновитися на Закарпатті зможуть діти віком від 7 до 17 років.

Про це повідомляє “СОС Дитячі Містечка Україна”.

Дитячий кемп “Маячки”: графік та реєстрація

Кемп “Маячки” “СОС Дитячі Містечка” — це 14-денний ресурсний проєкт, який спрямований на психологічну підтримку, відпочинок та відновлення дітей, які постраждали внаслідок російської військової агресії в Україні.

Розклад змін на весняний та літній сезони 2024 року:

  • 9 травня — 22 травня;
  • 26 травня — 8 червня;
  • 16 червня — 29 червня;
  • 3 липня  — 16 липня;
  • 24 липня — 6 серпня;
  • 10 серпня — 23 серпня.

Відбір до кожної зміни відбувається за 10-15 днів до початку заїзду. Учасниками кемпу можуть стати діти віком від 7 до 17 років з наступних категорій:

  • діти з деокупованих територій;
  • діти з територій, які щільно обстрілюються, на яких погіршилась безпекова ситуація;
  • діти, які проживають на території, де ведуться активні бойові дії;
  • діти з родин внутрішньо переміщених осіб;
  • діти військовослужбовців;
  • діти з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, зокрема, що були змушені евакуюватися за межі України;
  • діти опікунів і усиновителів;
  • діти, які були повернуті з депортації;
  • діти з інвалідністю, особливостями розвитку (дитина має бути автономна та не потребувати додаткового супроводу тьютерів, медичної підтримки). 

Пріоритет при відборі надаватиметься дітям, які нещодавно виїхали з окупованих територій, проживають на територіях, де погіршилась безпекова ситуація та які перебувають під постійними обстрілами, а також не брали участь у даній програмі впродовж 2022-23 років.

Реєстрація на дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” доступна за цим посиланням.

Умови відпочинку

Кемп розташований на безпечній та затишній території — в селі Горбок Іршавського району Закарпатської області. Тут дітям пропонують:

  • 5-разове харчування;
  • проживання у комфортних 3-4-5 місних номерах, оснащених необхідними меблями та санвузлом;
  • змістовна програма, яка включає цілодобову психологічну підтримку, активне та цікаве дозвілля, екскурсійні поїздки, корисні майстер-класи, навчання поводженню у надзвичайних ситуаціях.

Протягом зміни цілодобово з дітьми перебуватимуть та працюватимуть психологи, куратори, інструктори зі спорту та креативних напрямів. Участь у проєкті абсолютно безкоштовна.

Перелік документів необхідних для участі:

  • медична довідка (форма 079-повна) з даними про перенесені інфекційні захворювання, з даними про профілактичні щеплення, з відміткою про відсутність педикульозу; 
  • при наявності хронічних захворювань вказати дату останнього загострення із зазначенням групи здоров’я;
  • копія свідоцтва про народження дитини та копія паспорту одного з батьків, опікуна або законного представника, довідка ВПО за наявності;
  • заява, заповнена батьками;
  • вступна угода, підписана батьками.

Зразки всіх небхідних документів будуть надіслані в електронному листі доданими файлами в разі підтвердження участі вашої дитини/тей. Відбір учасників проводиться поступово, на кожну зміну окремо. Організатори не оплачують дорогу дітей до точки збору в Мукачево (окрім виключних випадків). Час та місце збору, звідки відбувається організований довіз дітей до кемпу, учасникам повідомляють особисто.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Головна 1 1 2 ef31f

Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують […]

Відпочинок на Закарпатті

Українським дітям пропонують безоплатно відпочити на Закарпатті: реєстрація

Благодійна організація “СОС Дитячі Містечка Україна” розпочала реєстрацію у Дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” на весняний та літній сезони 2024 року. Протягом травня-серпня безоплатно відпочити […]

14:25, 29.03.2024 Микола Ситник
Програма англійської для дітей

Студентам пропонують викладати англійську в селах та містечках: реєстрація

Громадська організація “Навчай для України” та мовна програма Future Perfect оголосили набір молодих знавців англійської мови для викладання в громадах Київської та Одеської областей. Ініціатива […]

16:20, 28.03.2024 Микола Ситник
Обіди для переселенців

Гарячі обіди для переселенців у Харкові: де та коли отримати

Цього тижня для ВПО та мешканців Харкова відбудеться гуманітарна акція — видача гарячих обідів. Допомогу у вигляді їжі можуть отримати всі люди, які її потребують. […]

14:15, 27.03.2024 Микола Ситник
Будівля міськради в Бахмуті

Відеоконтент, комп’ютерна техніка та сувенірна продукція: на що Бахмутська міськрада планує витрачати кошти у 2024 році

У  Бахмутській міській раді затвердили Програму економічного та соціального розвитку на поточний 2024 рік, а також проаналізували розвиток громади за минулий 2023 рік. У Програмі йдеться […]

18:30, 26.03.2024 Марія Лященко