Борець із Бахмута отримуватиме обласну стипендію

Семаковська Тетяна 16:06, 5 Травня 2023

Борець a7f61

Напередодні відбулося засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій Донецької облдержадміністрації. За підсумками наради бахмутянин Микита Гончаров став новим стипендіатом.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

Зазначимо, що з січня 2023 року щомісячні виплати отримували 76 спортсменів та 30 тренерів із олімпійських, неолімпійських видів спорту і видів спорту серед осіб з інвалідністю. Станом на початок травня виникла необхідність внесення змін до переліку стипендіатів-атлетів.

Так, комісія схвалила рішення призначити стипендію в розмірі чотирьох прожиткових мінімумів (більше 10 тисяч гривень) майстру спорту України з боротьби вільної Микиті Гончарову. До слова, наприкінці минулого року спортсмен із Бахмута увійшов до резервного списку претендентів на щомісячні виплати з бюджету Донецької області.

Микита також входить до складу національної збірної команди України. Минулого року борець посів перше місце на міжнародному турнірі. У 2023 році він підтвердив свою майстерність, здобувши звання чемпіона України серед спортсменів до 23 років. Нагадаємо, у березні Микита Гончаров виборов «бронзову» медаль на Чемпіонаті Європи U23.

Honcharov Mykyta wrestling U23 bronze medalist 03 2023 c68efМикита Гончаров на церемонії нагородження Чемпіонату Європи серед борців вільного стилю до 23 років. Фото: United World Wrestling

Заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін зауважив, що ОДА приділяє значну увагу розвитку спорту регіону, зокрема, заохочуючи провідних атлетів та тренерів щомісячними стипендіями.

«Досягнення спортсменів Донеччини на міжнародній арені — це імідж нашого регіону та імідж України, тож обласна адміністрація зі свого боку намагається всіляко сприяти новим перемогам і яскравим здобуткам. Найкращим та найперспективнішим атлетам з року в рік ми призначаємо щомісячні обласні стипендії, які є винагородою за їх кропітку наполегливу працю, за прояв їх таланту, сили та незламності», — зазначив Вадим Філашкін.

Читайте також: Бахмутські сумоїсти здобули нагороди Чемпіонату України

В яких випадках спортсмен може отримати або втратити стипендію?

Засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій спортсменам і тренерам Донецької області проводяться за потреби. Зміни у переліках стипендіатів серед атлетів, відповідно до затвердженого Положення, передбачено:

 • у разі порушення навчально-тренувального процесу,
 • порушення вимог антидопінгового законодавства,
 • невиконання індивідуального плану підготовки,
 • припинення виступів за Донецьку область або дискваліфікації.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як підтримувати рідних, які залишаються на прифронтових територіях: пояснення психологів

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 22 Травня 2024
Поради
Поради від психолога / фото з відкритих джерел

Під час війни багато українців опинилися у ситуації, коли їхні близькі люди свідомо вирішили залишитися у рідних містах та селах на прифронтових територіях. 

Психологи проєкту “Ти як” пояснили, як зберегти емоційний зв’язок і правильно спілкуватися з рідними в таких обставинах.

Як підтримати родичів на прифронтових територіях

Перебування в зоні бойових дій спричиняє величезний психологічний тиск, стрес та напругу. Підтримка сім’ї та друзів допомагає впоратися з цими викликами, зберегти емоційний зв’язок та віру в майбутнє. Навіть на відстані ви можете стати джерелом сили для своїх рідних, продемонструвавши розуміння їхнього вибору та готовність вислухати й підтримати.

Не тисніть, а підтримуйте вибір

Фахівці радять не намагатися переконати близьких покинути небезпечні райони, адже це їх свідомий вибір. Краще запропонувати допомогу на випадок, якщо вони змінять думку.

Вислухайте аргументи

Розмова по телефону / фото ілюстративне

Важливо вислухати причини, через які рідні вирішили залишитися, і спробувати їх зрозуміти. Використовуйте “Я-повідомлення” для конструктивного діалогу.

Встановіть правила спілкування

Проговоріть наперед теми, які можна обговорювати, а які краще оминати, щоб не створювати додаткового стресу. Домовтеся відверто повідомляти, коли розмова стає неприємною.

Цікавтеся життям, але не вимагайте

Ставтеся з розумінням до того, що в умовах постійного стресу в близьких може бракувати ресурсу на спілкування. Не примушуйте їх відповідати під час повітряних тривог.

Уникайте тривожних новин

Пдтримка / фото ілюстративне

Ваша роль — не нагнітати ситуацію додатковими негативними повідомленнями чи паніку через відсутність зв’язку. Люди на місці й так обізнані про ризики.

Пам’ятайте про цінності

Ви не можете нести повну відповідальність за життя інших, але здатні продовжувати підтримувати зв’язок і розділяти спільні цінності попри відстань.

Читайте також:

 • Психолог безкоштовно: допомога бахмутянам у подоланні тривог та стресу
 • Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати
 • Сімейні та групові: де переселенцям у столиці отримати безплатні консультації психолога

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатний чат-бот “Юридичний порадник для ВПО” допомагає з житловими питаннями

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:00, 22 Травня 2024
Ілюстрація чат-боту / фото Юридичного порадника для ВПО

В Україні працює безоплатний чат-бот “Юридичний порадник для ВПО”. Він цілодобово надає актуальну інформацію ВПО та консультує їх з питань, які пов’язані із житлом.

Про це повідомляють на сторінці “Юридичний порадник ВПО” в Facebook.

Цілодобовий доступ 

Чат-бот “Юридичний порадник для ВПО” розроблений БФ “Право на життя” для надання своєчасних консультацій і роз’яснень з широкого кола питань, пов’язаних з житлом, комунальними послугами, орендою, кредитами та компенсаціями для внутрішньо переміщених осіб у період війни в Україні.

Отримати інформацію можна цілодобово та безплатно у зручному форматі за посиланням.

Категорія “Житло/Кредити”

У категорії “Житло/Кредити” користувачі можуть знайти актуальні роз’яснення щодо таких питань:

 • фіксація руйнувань житла та порядок подання заяви на компенсацію;
 • правила оплати комунальних послуг під час воєнного стану;
 • інформація про субсидії та пільги на житло;
 • безпечна оренда житла та захист прав орендарів;
 • кредити на житло: реструктуризація, призупинення виплат, пільгові програми;
 • корисні контакти для тимчасового безоплатного поселення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Поради

Як підтримувати рідних, які залишаються на прифронтових територіях: пояснення психологів

Під час війни багато українців опинилися у ситуації, коли їхні близькі люди свідомо вирішили залишитися у рідних містах та селах на прифронтових територіях. 

Безплатний чат-бот “Юридичний порадник для ВПО” допомагає з житловими питаннями

В Україні працює безоплатний чат-бот “Юридичний порадник для ВПО”. Він цілодобово надає актуальну інформацію ВПО та консультує їх з питань, які пов’язані із житлом.

Студентам пропонують швидше почати навчальний рік та вчитися по суботах — МОН

У зв’язку з продовженням повномасштабної війни в Україні Міністерство освіти і науки розробило низку рекомендацій для закладів освіти щодо організації навчального процесу в 2024/2025 навчальному […]

ВПО можуть безплатно вакцинувати домашніх улюбленців у Києві

Для внутрішньо переміщених осіб у Києві запроваджено безкоштовну вакцинацію від сказу та чипування домашніх тварин. Ця ініціатива триватиме до 10 червня і дозволить ВПО зберегти […]

Можливості для ВПО виплати

ЮНІСЕФ виплатить 54 тис. грн мешканцям 2 областей: деталі

Міністерство соціальної політики спільно з ЮНІСЕФ ініціювало виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень на кожного члена сім’ї для вразливих категорій населення, які […]