З початку року спортсмени Донеччини здобули більше 150 міжнародних нагород: як виступили бахмутяни?

Семаковська Тетяна 14:40, 29 Квітня 2023

Сумо тренер 43d47

В 2023 році донеччани вибороли на міжнародних спортивних змаганнях 160 нагород. Олімпійці завоювали 57 нагород, неолімпійці — 88, спортсмени з видів спорту осіб з інвалідністю — 15. Серед переможців міжнародних турнірів є і представники Бахмута.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

Минулого тижня на міжнародних змаганнях спортсмени Донеччини вибороли 58 нагород, з яких 31 «золота», сім «срібних» та 20 «бронзових». Визначні результати за кордоном наші атлети показали в шести видах спорту.

Дзюдо

Вихованці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені С. Бубки, представники Бахмута, вибороли дві «бронзи» на міжнародному турнірі з дзюдо «Кубок Будапешта» серед кадетів U18. 

На змаганнях в Угорщині Станіслав Сагір став третім у ваговій категорії до 73 кг, а В’ячеслав Паршин піднявся на п’єдестал пошани в категорії до 90 кг. 

Дзюдо ed514Станіслав Сагір і В’ячеслав Паршин із нагородами. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Сумо

На Чемпіонаті Європи з сумо серед молоді спортсмени Бахмутської та Слов’янської громад вибороли 16 медалей. Змагання пройшли в польському Кельце. 

Серед молоді до 21 року «срібло» у своїх вагових категоріях здобули Єлизавета Моренко, Кирило Шарапов, Софія Рудковська, Іван Буторін, Аліна Міронович і Маргарита Бєлкова. За підсумками командної першості в цій віковій групі Єлизавета Моренко та Маргарита Бєлкова стали володарями «золота». 

Серед молоді до 23 років перемоги вибороли Єлизавета Моренко, Софія Рудковська, Кирило Шарапов і Маргарита Бєлкова, «бронза» — у Аліни Міронович. У командній першості U23 на найвищій сходинці п’єдесталу — Єлизавета Моренко, Маргарита Бєлкова та Софія Рудковська.

Сумо 766f2Бахмутські сумоїстки під час церемонії нагородження. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Карате

Спортсменка з Краматорська Крістіна Шевченко виборола «золоту» медаль у індивідуальному куміте серед дівчат до 12 років (+159 см) на турнірі з карате WKF «SWEDISH KARATE OPEN 2023». Змагання відбулися в шведському Крістіанстаді.

Карате 4174cКрістіна Шевченко. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Гирьовий спорт

На Чемпіонаті Європи з гирьового спорту у грецькому Нафпліоні спортсмени Донеччини вибороли сім нагород. Леон Білицький з Покровської громади за підсумками змагань серед чоловіків став кращим у вправі «ривок» та «срібним» призером у «поштовху». Олександр Рибін із Лиманської громади здобув п’ять «золотих» медалей серед юніорів.

Гирьовий b092fЛеон Білицький та Олександр Рибін. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бокс

Вихованці маріупольського відділення Донецької обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з боксу здобули два «золота» та дві «бронзи» на Чемпіонаті Німеччини серед юніорів. Турнір відбувся у Віттенберзі. Переможцями змагань стали Жавлонбек Кулдашев та Олександр Третяков — у вагових категоріях 44 кг і 75 кг відповідно. «Бронзові» медалі завоювали Костянтин Теслюк (50 кг) та Микола Башманов (75 кг).

Бокс a1e1c

Маріупольські боксери в Німеччині. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Спортивна аеробіка

Представники Мирноградської та Курахівської громад на міжнародному турнірі зі спортивної аеробіки «Czech Aerobic Open 2023» здобули 28 медалей. Змагання пройшли у Празі.

У категорії «молодь» до скарбнички Донецької області два «золота» додала Ярослава Хлистун. У категорії «юніори» по одній «золотій» та «бронзовій» нагороді вибороли Ярослава Гоменюк, Тетяна Мартинова та Євгенія Вербна, по дві «бронзи» — Іван Лисюк і Діана Мороз, по одній «бронзі» — Крістіна Колісник, Анастасія Бондар, Єлизавета Пєтухова. 

У категорії «діти» по одній «золотій» та «бронзовій» нагороді здобули Ганна Базунова, Поліна Бірюкова, Анастасія Передрій, Діана Коршун, Софія Кубрак, по одному «золоту» — Ізабель Джока, Анастасія Овсяннікова та Вероніка Смоленська.

Аеробіка 46ad0Представники Мирноградської та Курахівської громад на міжнародному турнірі зі спортивної аеробіки. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Бахмутська спортивна школа очолила рейтинг закладів Донеччини

Нагороди спортсменів у поточному році

У цьогорічній скарбничці Донецької області станом на сьогодні:

64 «золоті»;

40 «срібних»;

56 «бронзових» медалей.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 13 Липня 2025
Квартирний облік / фото Мінветеранів

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники бойових дій можуть претендувати на повну компенсацію вартості квартири.

Детальніше про те, як стати на квартирний облік — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ветеранам стати на квартирний облік у 2025 році

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало докладну інструкцію про те, як ветерани, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатне житло або грошову компенсацію від держави.

Перший крок — стати на квартирний облік. З цього починається процес отримання державної підтримки. Після цього — очікування черги, рішення місцевої влади і, зрештою, надання житла або компенсації.

Хто має право стати на облік

Податися на квартирний облік можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО).

На яких підставах беруть на облік

Серед основних причин:

  • житлова площа менша за встановлену норму;
  • дві або більше сімей мешкають в одній кімнаті або разом проживають особи різної статі, старші за 9 років;
  • тяжкі хронічні захворювання, які унеможливлюють спільне проживання;
  • житло не відповідає санітарним чи технічним вимогам;
  • проживання в гуртожитках або комунальних квартирах;
  • оренда житла (державного, комунального чи приватного) за офіційним договором не менше ніж 5 років.

Які документи потрібно подати

  • заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (на кожного члена родини);
  • копія посвідчення УБД, інвалідності або документа, що підтверджує статус члена родини загиблого;
  • довідки про перебування на обліку за місцем роботи або підтвердження відсутності такого обліку;
  • для ВПО — довідки відповідний про статус для кожного члена родини.

Куди звертатися

Заяву можна подати до одного з таких органів:

  • Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • виконавчий комітет сільської, селищної чи міської ради;
  • райдержадміністрація в місті Києві — за місцем проживання.

Рішення ухвалюється впродовж одного місяця. Заявник отримує письмову відповідь із зазначенням дати постановки на облік або причин відмови.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]