Національна музична академія України взяла під патронат Бахмутський мистецький коледж

Микола Ситник 17:10, 7 Квітня 2023

Академія 73fd1

Напередодні Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця отримав пам’ятну медаль Національної музичної академії України. Ректор закладу Максим Тимошенко від імені колективу вручив нагороду директору мистецького коледжу Вячеславу Паржицькому. Також він привітав колектив коледжу із 120-річчям з дня утворення.

Зазначимо, що заклади підписали угоду про співпрацю та домовилися, що Національна музична академія України бере коледж під патронат. 

Вячеслав Паржицький повідомив нашій редакції, що важливу роль у цьому відіграла дружина композитора, ім’ям якого названо музичний коледж, Мар’яна Копиця-Карабиць.

«Дружина Івана Карабиця є опікуном нашого коледжу. Вона живе його життям. Дуже допомагає і викладачам, і в освітньому процесі, і в спілкуванні. Це була наша спільна ідея дійти до ректора Національної музичної академії. Заклад з радістю прийняв пропозицію і обіцяв нам всіляку можливу підтримку», 一 розповів Вячеслав Паржицький. 

коледж cc799Вячеслав Паржицький, Мар’яна Копиця-Карабиць та Максим Тимошенко. Фото: Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця

За його словами, вже визначені напрями співпраці та діяльності, за якими Академія зможе надати допомогу коледжу.

«Зокрема, це може бути спільна концертна діяльність, допомога літературним фондом (навчальні посібники, методичні посібники тощо). Це і проведення спільних наукових конференцій та спільних методичних заходів. Зараз вже розробляються плани спільного концерту студентів консерваторії музичної академії і Бахмутського коледжу культури і мистецтв. Це важлива подія. В межах договору академія надала літературу необхідну для забезпечення освітнього процесу за новим, тимчасовим місцем розташування коледжу. Тобто мова йде про широкий спектр співробітництва в межах цієї угоди», 一 пояснив Вячеслав Паржицький.

медаль e9c80Пам’ятна медаль Академії. Фото: Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця

Керівник мистецького коледжу наголосив, що в Україні мало установ, які входять під патронат Національної музичної академії України. За його словами, це неабиякий вияв поваги до бахмутського закладу.

«Патронат 一 це ідея самого ректора Максима Тимошенка. Справа в тому, що Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв входить до Єдиного навчального комплексу Національної музичної академії разом ще з трьома коледжами України. Ось цей Єдиний навчальний комплекс і передбачає патронат, тобто всебічну опіку закладу освіти. Мова йде про освітні процеси, також про допомогу при вступі студентів нашого коледжу в межах виконання умов прийому. Це й спільні державні заходи, методична підтримка. Передусім патронат свідчить про дуже велику повагу до коледжу. У нас таких закладів, які входять під патронат Національної музичної академії України, мало», 一 резюмував Вячеслав Паржицький.

коледж 1 b1325Ректор академії Максим Тимошенко вручає пам’ятну медаль було директору коледжу Вячеслав Паржицькому. Фото: Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця

Зазначимо, Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв висловив вдячність науково-педагогічному колективу Академії, ректорату, особисто ректору Максиму Тимошенку та Мар’яні Копиці-Карабиць за всебічну допомогу в нелегкі для всіх часи.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Музика в евакуації: як навчаються бахмутяни в Кам’янець-Подільську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]