Які шкідливі звички пришвидшують старіння шкіри

Семаковська Тетяна 08:08, 26 Березня 2023

girl g8318f5ddb 1920 d4fecУ сучасному світі жінки прагнуть встигати все й одразу, жінка виконує роль матері, студентки, підприємиці. Попри всі труднощі та проблеми, ми прагнемо добре виглядати, тож чимало часу приділяємо догляду за шкірою. Проте навіть найдорожча косметика безсила, якщо жінка має шкідливі звички.

Зірковий український дієтолог Наталя Самойленко розповідає виданню “Еlle” про фактори, які сприяють роботі механізмів старіння.

Серед основних чинників старіння: 

 • UV-випромінювання, тож не забувайте користуватися сонцезахистом
 • Забруднене повітря
 • Паління
 • Бідна на поживні речовини дієта. Раціон з високим вмістом обробленої їжі, цукру та нездорових жирів може сприяти хронічному запаленню, яке пов’язане з віковими захворюваннями, такими як діабет, серцево-судинні захворювання та онкологія
 • Хронічний стрес
 • Малорухливий спосіб життя
 • Нестача сну

Наталя Самойленко наводить, й  антиоксиданти — це молекули, які допомагають захистити організм від пошкоджень та вільних радикалів. Серед них вітамін С, Е, бета-каротин, флавоноїди, лютеїн та зеаксантин. Детальніше про кожен нижче.

Вітамін С відіграє вирішальну роль у синтезі колагену, загоєнні ран та імунній функції. Він міститься в ківі, дині, манго, ананасі, папаї, перцю, броколі, шпинаті і помідорах.

Вітамін Е — це жиророзчинний антиоксидант, який допомагає захистити клітинні мембрани від окисного пошкодження. Він міститься в горіхах, насінні, рослинних оліях і зелених листових овочах.

Бета-каротин перетворюється на вітамін А в організмі. Це допомагає захистити шкіру від прямого впливу сонячних променів, сприяє здоров’ю очей і підтримує імунну функцію. Бета-каротин є в оранжевих і жовтих фруктах, овочах, таких як морква, солодка картопля, манго, абрикоси.

Флавоноїди мають протизапальні властивості, вони містяться у багатьох фруктах, овочах, горіхах, насінні та зернових, ягодах, цитрусових, яблуках, цибулі, капусті, броколі, соєвих бобах і темному шоколаді.

Лютеїн та зеаксантин дуже важливі для підтримки здорового зору та захисту очей від пошкоджень, спричинених синім світлом. Вони містяться в шпинаті, листовій капусті та зелені, а також у броколі, зеленому гороху, кукурудзі та яйцях.

Фото: фотосток

Читайте також: Ін’єкції краси: поради лікаря-дерматолога

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]