Як росіяни поширюють фейк, що поляки продають ікони з Бахмута

Семаковська Тетяна 14:28, 23 Березня 2023

depositphotos 36731893 stock photo 43d3e

російська пропаганда продовжує просувати ідеї «безбожності» українців. На одному з популярних інформаційних порталів з’явилося повідомлення про те, що, начебто, поляки продають у «чорному інтернеті» викрадені з Донеччини ікони та хрести.

Автор повідомлення надає своїй аудиторії головний доказ – скріншот. Зображення нібито підтверджує факт продажу на сторінках даркнету церковних атрибутів, вкрадених з церков Бахмута, Соледара та Часового Яру.

скріншот допису продаж a53e5

Фальшиве оголошення про продаж церковних атрибутів, вкрадених з церков Бахмута, Соледара та Часового Яру. Фото: скріншот

Це зображення пропагандистські ресурси активно поширювали в соцмережах та на сайтах. В самій публікації мова йде про те, що ікони в оголошенні автентичні, датуються XVIII-XIX століття. Атрибути буцімто вивезли з прифронтових міст Донецької області до Варшави. 

Зазначимо, редакції «Бахмут IN.UA» стало відомо, що після початку повномасштабного вторгнення росії зі Свято-Миколаївського храму в Бахмуті не встигли вивезти ніяких церковних атрибутів. Про це нам розповів один із священників Свято-Миколаївського храму. За його словами, усі коштовні атрибути (ікони, хрести, прикраси) залишилися в церкві.

Видання «Gwara Media» пояснило, чому новина про продаж поляками викрадених з Донеччини ікон та хрестів є фейком.

Насамперед журналісти проаналізували інформацію про сайт, з якого, ймовірно, був зроблений скріншот. Творці фейку повідомляють, що це торгова мережа в даркнеті «THIEF world». Проте насправді – це фальшивий майданчик. Раніше пропагандисти вже поширювали новину про цей сайт, зокрема минулого літа вони стверджували, що за допомогою цього ресурсу українці продають отриману від партнерів зброю.

Журналісти з’ясували, що всі атрибути, які, за словами фейкоробів, було викрадено, насправді розміщені на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Так, хрест з першого зображення насправді на аукціоні розмістив продавець з санкт-петербурга. Максимальна ціна цього лота – шість тисяч рублів, а не півтори тисячі доларів, як вказано у фальшивому оголошенні.

петербург 10298

Оголошення про продаж хреста на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»

Другий лот на зображенні (ікона Пресвятої Богородиці), про викрадення якого повідомили фейкороби, продають у російському місті тюмень.

тюмень eb1fe

Оголошення про продаж ікони на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»

Наступну ікону з оголошення в даркнеті редактори також знайшли на ресурсі з проведення онлайн-аукціонів.

боровичі edea0

Оголошення про продаж ікони на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»

До слова, журналістам вдалося знайти виробника ще одного товару з фальшивого оголошення. Кадило з латуні можна придбати за шість тисяч рублів на сторінці аукціону або за півціни у виробника, чий фірмовий знак зображений на виробі.

кадило bdb12

Оголошення про продаж кадила на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»

кадило виробник 453f7

Інформація про вартість кадила з сайту виробника. Фото: «Gwara Media»

Перевірені факти підтверджують, що новина про продаж викрадених речей з Донецької області є фейком.

Фото: Depositphotos

Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як військовим з УБД стати в чергу на квартиру

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 24 Січня 2025
Квартриний облік / фото ілюстративне, iStock

Соціальна політика України передбачає програми, які дозволяють забезпечити військовослужбовців/виць та членів їх сімей належними житловими умовами. Для участі в них потрібно ставати на спеціальний квартирний облік.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про цю процедуру та те, як військовим стати на квартирний облік.

Як військовим стати в чергу на квартиру

Квартирний облік — це процедура, яка дозволяє особі отримати житло від органів місцевого самоврядування чи держави. Єдиною умовою є відповідність певним критеріям, а саме:

  • учасники бойових дій (АТО) або особи, які внаслідок війни отримали інвалідність;
  • люди, що потребують поліпшення житлових умов, згідно зі статею 12 Закону України “Про статус ветеранів війни”;
  • особи, які постійно проживають або зареєстровані в цьому населеному пункті. Проте, ці вимоги не стосуються внутрішньо переміщених осіб з-поміж учасників бойових дій. Виконавчі комітети обласних, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів спільно з радами профспілок можуть встановлювати необхідний мінімальний строк постійного проживання громадян у даному населеному пункті для можливості взяття на квартирний облік.

Як стати в чергу на квартиру

Процес взяття на квартирний облік для військовослужбовців не важкий, але потребує певної послідовності дій:

  • збір документів;
  • подання заявки та документів до відповідних органів місцевої влади або роботодавця, який має житловий фонд;
  • розгляд заявки.

Ухвалення рішення про взяття на облік відбувається протягом місяця з моменту подання документів.

Які документи потрібні

Для того, щоб військові з УБД могли стати в чергу на квартиру, потрібно зібрати наступні документи:

  • заява;
  • довідка з місця проживання;
  • копії документів, що підтверджують статус (наприклад, посвідчення відповідних категорій);
  • довідки про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи.

Чи можна оскаржити рішення

Людина, якій відмовили у взятті на квартирний облік, має право на оскарження рішення спеціальної комісії через суд.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити, якщо не прийшла тисяча від Зеленського: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 24 Січня 2025
Тисяча від Зеленського / фото ілюстративне, iStock

З 1 грудня 2024 року в Україні з’явилася можливість отримати державну грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень, яку прозвали “тисячею Зеленського”. Багато людей вже отримали свої гроші, проте значна частина українців досі очікує грошові виплати.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому можуть виникати затримки при отриманні грошової допомоги та як їх усунути.

Коли приходить “1 000 Зеленського”

Програма нової державної програми “Зимова єПідтримка” має на меті допомогти українцям упродовж зимових місяців. В її межах надають 1 000 гривень, яку можна витратити на купівлю товарів українського виробництва чи оплату послуг, зокрема, комунальних.

Для того, щоб отримати гроші, потрібно мати картку “Національного кешбеку” та подати заявку через мобільний застосунок “Дія”. 

Що робити, якщо не приходить 1 000 від Зеленського

Заявки розглядаються протягом 10 днів. Якщо цей термін сплинув, а громадянин не отримав кошти на рахунок, то спершу варто перевірити правильність всіх введених даних. Відсутність виплат можуть бути наслідком помилки під час заповнення форми.

Далі треба переконатися, що на телефоні встановлена остання версія додатка “Дія”. Застаріла версія може спричинити збій в обробці заявки.  

Також можна перевірити прив’язку картки “Національний кешбек” до додатка.

Якщо всі дані правильні, то необхідно звернутися до служби підтримки “Дія”. Фахівці допоможуть з’ясувати причину затримки та запропонують можливі рішення.

Зазначимо, що, якщо громадянин подав заяву на отримання коштів через один з банків-партнерів програми, то варто звернутися до служби обслуговування клієнтів саме вашого банку.

Чому не приходить 1 000 від Зеленського на дитину

Програма “Зимової Підтримки” передбачає виплати не тільки для дорослих, але і для їх дітей. Проте дуже часто виникає проблема, коли оформленню допомоги заважають різні прізвища батьків та дітей.

Після зміни прізвища виникає розбіжність між даними про матір, що вказані у свідоцтві про народження дитини, та актуальними даними в реєстрі.  

Ця невідповідність викликає збій системи, через що вона не може автоматично підтягнути необхідну інформацію. У результаті громадянин не може оформити виплату. Таким чином зміна прізвища матір’ю є серйозною перешкодою для отримання державної допомоги в цьому випадку.  

Рішенням може стати батько, який має те ж прізвище. Якщо він не позбавлений батьківських прав, то саме він може оформити заявку на отримання грошей для власної дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовим з УБД стати в чергу на квартиру

Соціальна політика України передбачає програми, які дозволяють забезпечити військовослужбовців/виць та членів їх сімей належними житловими умовами. Для участі в них потрібно ставати на спеціальний квартирний […]

13:00, 24.01.2025 Скопіч Дмитро

Що робити, якщо не прийшла тисяча від Зеленського: пояснення

З 1 грудня 2024 року в Україні з’явилася можливість отримати державну грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень, яку прозвали “тисячею Зеленського”. Багато людей вже […]

10:25, 24.01.2025 Скопіч Дмитро

НМТ у 2025 році: коли варто розпочинати підготовку до екзаменів

В Україні затвердили порядок проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Відтак державний екзамен проходитиме із 14 травня до 25 червня. Редакція Бахмут IN.UA […]

16:20, 23.01.2025 Скопіч Дмитро

Чи змінилась сума виплат від NRC: пояснення

Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати грошову допомогу громадянам та громадянкам України. Наразі триває реєстрація на нові виплати. Утім, у багатьох виникає питання, […]

10:25, 23.01.2025 Скопіч Дмитро

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

23 січня відбудеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська міська […]