Сьогодні, 21 березня 2022 року Верховна рада ухвалила ряд ініціатив, які підтримали більшість депутатів.
Про це повідомляє нардеп Ярослав Железняк.
Іспит для охочих мати українське громадянство
Парламент підтримав запровадження іспиту з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою для тих осіб, які бажають отримати громадянство України. За відповідний законопроєкт номер 7606 проголосували 281 народний депутат.
“Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року російської федерації на територію України внесло корективи ставлення держави до інституту громадянства України, зокрема щодо встановлення додаткових умов для прийняття до громадянства України”, — йдеться в пояснювальній записці.
Заборона географічних назв, повʼязаних із росією та її імперською політикою
Верховна рада ухвалила закон номер 7253, згідно із яким в Україні діятиме заборона на присвоєння географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн // в цілому.
Законопроєкт підтримали 248 депутатів. У пояснювальній записці наголошують, що закон спрямований на деколонізацію топоніміки та впорядкування використання в Україні географічних назв та символіки росії.
Також законопроєкт має на меті очищення та оздоровлення вітчизняного суспільного простору від нав’язаних наративів на світогляд українців, встановлення історичної справедливості та повного відновлення української історично-національної топоніміки, осучаснення її іменами новітніх Героїв у боротьбі з ворогом. Нагадаємо, ми писали про перейменування вулиць в Бахмуті.
Шість місяців навчання для військових
Верховна рада ухвалила законопроєкт №8169 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби”. Документ підтримали 262 народних депутати.
Згідно із новим законом відтепер є обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для громадян, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Військовослужбовці, які успішно пройшли випробування, продовжуватимуть службу за контрактом у ЗСУ або інших військових формуваннях.
Фото: УІМ
Читайте також: Як західна авіація може допомогти Україні виграти війну
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!