Музика в евакуації: як навчаються бахмутяни в Кам’янець-Подільську

Семаковська Тетяна 17:03, 20 Березня 2023

313030079 477522561076406 2921526938019616122 n bb747Бахмутський коледж мистецтв через війну евакуювався у Кам’янець-Подільськ, сьогодні саме тут проводять навчання майбутніх музикантів. Попри війну діти продовжують грати, більша кількість учнів має змогу навчатися офлайн, але є й вихованці, які музику опановують дистанційно.

Людмила Бойко викладає в Бахмутському коледжі мистецтв, за сумісництвом вона займається з дітьми в У Центрі культури та мистецтв ім.Є.Мартинова у вокальній студії. Зараз навчання вихованців, які були в гуртках, відбувається онлайн. Швидкість інтернету в кожного різна, тому проводити заняття по вокалу в онлайні буває важко. Водночас якщо в дітей є змога, то вони зустрічаються з викладачем і займаються очно.

“В Кам’янець-Подільськ переїхала більша частина студентів. Хоча дітей менше ніж було в Бахмуті, але робота продовжується, ми даємо концерти. Працювати дистанційно нам допоміг досвід карантину”, — наголошує Людмила Бойко.

50675860 609345342819054 6393738133598371840 n 2aa0c

Людмила Бойко. Фото: Фейсбук

Попри труднощі у навчання, вихованці пані Людмили брали участь в конкурсах, щоб підтримувати мотивацію вихованців педагогиня намагається давати творчі завдання.

“Звісно, що працювати офлайн краще, але головне, щоб в учня було бажання займатися музикою”, — каже вчителька.

Людмила Бойко прокоментувала й питання про повернення в Бахмут, каже що за можливості хотіла б повертатися й відновлювати місто, такої ж позиції дотримуються й учні.

Що кажуть вихованці Бахмутського коледжу мистецтв?

зображення viber 2023 03 20 14 39 29 288 68f4d

Олександра Церне. Фото: особистий архів героїні

Олександра Церне навчається під кураторством Людмили Бойко, дівчина займається офлайн, грає на народних інструментах разом із пані Людмилою. Оркестр, де грають бахмутянки, нещодавно зайняв перше місце у місцевому конкурсі.

“До війни я не мала досвіду життя у гуртожитку разом із студентами. В Бахмуті жила на квартирі, тому дуже лячно було їхати сюди самостійно, дуже далеко. Спершу я евакуювалася до Ужгорода оскільки в Бахмуті не було безпечно. З новим помешканням допомогла моя викладачка зі спеціальності”, — каже Олександра.

Дівчина додає, що життя в новому місті дало їй новий цікавий досвід.

Володимир Пилипенко також навчається у Бахмутському коледжі мистецтв, юнак грає на народних інструментах, як й Олександра займається в оркестрі.

photo 2023 03 20 14 54 24 665d4

Володимир Пилипенко. Фото: особистий архів героїні

“Спочатку адаптуватися було важко до нового міста та навчання. Зараз ми вже звикли, можу сказати, що тут дуже гарні люди, доброзичливі, що змогли для нас зробили. Колектив оркестру став менший, якщо в Бахмуті це було близько 50 людей, то наразі приблизно 20”, — каже юнак.

В більшості учні займаються на інструментах, які евакуювали з Бахмута, зокрема акордеони та гітари, дещо довелося докупити. 

Фото: Фейсбук, Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім.І.Карабиця

Читайте також: Пластуни збирають книги для українських військових у шпиталях

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]

хаб для ветеранів

Простір для ветеранів: у Хмельницькому запрацював новий хаб

У Хмельницькому запрацював перший хаб для ветеранів “Захист 4.5.0”. У просторі будуть допомагати військовим, пораненим захисникам, родичам загиблих. Про це повідомляє Хмельницька міська рада. Простір […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Пральня для пільгових осіб

Безплатна пральня: хто може скористатися послугою та де

Центри “ЯМаріуполь” працюють по всій Україні, тут можна отримати різнопланову допомогу: юридичну, психологічну, а також й скористатися побутовими послугами. Зокрема, безплатною пральною, вона доступна для […]

Художній музей Київ

Медузи, туалети та весілля: цікаві музеї Києва, які варто відвідати

Живучи у столиці, чи приїжджаючи сюди навіть на кілька днів, варто відвідати міські музеї. Найпопулярніші музеї Києва зазвичай мають попереднє бронювання, тож слід заздалегідь спланувати, […]