Ноутбуки, бензин та хліб: що закупляли за міський бюджет Бахмута

Семаковська Тетяна 13:05, 10 Березня 2023

money g69f09f574 1920 85fcdЗа минулий та поточний рік на платформі “Прозорро” з’явилися декілька великих закупівель  — які саме та на що витратили гроші розповідаємо в матеріалі.

400 літрів бензину

Закупівля палива для Бахмута. Фото: скріншот “Прозорро”

Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради в жовтні 2022 року закупило 400 літрів палива витратили на це 23 596,00 гривень. Поставки здійснювали у Бахмут.

Відповідь на запит. Фото: скріншот

В Управлінні редакції повідомили, що бензин використовували для заправки автомобілів, генераторів та інших інструментів, які працюють на паливі. Також зазначили, що на балансі у них є два автомобілі: для внутрішніх господарських потреб та для перевезення спортсменів. 

Згодом, під час відсутності світла  на базі комплексу “Стадіон-Металург” працював генератор, заправлений паливом. Від цього генератора бахмутяни могли заряджати свої гаджети, ліхтарі та інше.

Подарунки для дітей з інвалідністю

 

Закупівля солодощів. Фото: “Прозоро”

Міська влада подбала про дітей з особливими фізичними потребами від 6 до 14 років. Для маленьких бахмутян закупили новорічні подарунки до Нового року. Згідно із даними “Прозоро” — це шоколад та цукрові кондитерські вироби. Закупівлю зробив Бахмутський міський центр соціальних служб

Подарунки отримали діти з інвалідністю, які виховуються в загальноосвітніх закладах, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях. Крім того, ласощі отримали діти, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та діти загиблих учасників АТО/ООС.

Загалом роздали 140 подарункових наборів «Годівничка для птахів» фірми «ROSHEN», на загальну суму з ПДВ – 32 915,4 грн. Завдяки оптовій закупівлі вдалося отримати знижку 15% від загальної вартості. Загалом з міського бюджету таким чином заощаджено понад 5 тисяч гривень. 

Подарунки відсилали Новою Поштою в залежності від місця проживання дитини. Солодощі поїхали у Дніпро, Дніпропетровську область, Київ, Київську область, Полтавську, Львівську, Черкаську, Закарпатську, Вінницьку, Житомирську, Хмельницьку, Одеську, Чернівецьку, Харківську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернігівську та Донецьку області.

Хліб для бахмутян

Нагадаємо, що хліб, який закупляє для містян Бахмутська міська рада, роздавали безплатно в пунктах видачі гуманітарної допомоги. Буханці міська рада закуповує від вересня 2022 року. Його випікають на Харківщині, а оплачують товар за кошти місцевого бюджету, дані про це підтверджує платформа “Прозоро”.

Закупівля хліба за 2022 рік. Фото: Прозоро

Новий договір на постачання хліба до Бахмута підписали в 2023 році, оскільки попередній завершив термін дії, постачальник хліба не змінився. Ціна за буханку також незмінна — 17 гривень, 75 копійок. Цього року хліба закуплятимуть менше, адже й людей в Бахмуті залишилося небагато, більшість цивільних евакуювалися. На закупівлю хліба витратили понад три мільйони гривень.

Закупівля хліба за 2023 рік. Фото: Прозоро

Договір укладено з підрядником, основною діяльністю якого є оптова торгівля. У додатковій угоді вказаний графік поставок хліба.

Графік поставки хліба

В середньому на одну поставку планується один буханець хліба на людину, враховуючи, що за останніми даними в Бахмуті залишається близько 5000 людей. 

Інші витрати з бюджету

Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради в лютому 2023 року придбало ноутбук вартістю 35 тисяч гривень. Раніше в листопаді 2022 року також придбали ноутбук за майже 20 тисяч гривень. 

Фінансове управління Бахмутської міської ради витратило 15 тисяч гривень на публікацію оголошень в місцевій газеті “Вперед”. За словами головної редакторки газети «Вперед» Світлани Овчаренко таким чином міська рада частково долучилася до фінансування газети, адже жодної допомоги від держави “Вперед” не отримує. Бахмутяни дуже радіють, коли мають змогу почитати друковане видання, проте сьогодні послуги друкарства дорогі.

“Від держави газети допомоги не отримують ніякої. Ми готові працювати і безоплатно. Але газета – це не сайт. Її треба ще й надрукувати. І папір, і друкарські послуги дорожчають з кожним днем.   Редакція газети «Вперед» шукає гроші на це всіма можливими законними засобами. Один із них – це висвітлення роботи органів місцевого самоврядування на підставі Закону України «Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації», згідно з яким і Договором була надрукована в газеті інформація від Фінансового управління Бахмутської міської ради”, — наголошує редакторка газети “Вперед” Світлана Овчаренко.

Крім публікацій в газеті Фінансове управління придбало два ноутбуки, вартість яких склала майже 50 тисяч гривень.

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради востаннє закупляло саджанці троянд, це було ще до повномасштабного вторгнення. Свої останні закупівлі до початку війни здійснили й Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради та Управління культури Бахмутської міської ради.

Фото: фотосток

Читайте також: Скільки бахмутян планують повертатися в Бахмут після війни, — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 1 Квітня 2025
Оформлення змін в дані про фізичну особу-підприємця / фото ілюстративне, iStock

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”.

Детальніше про те, як ФОП вносити КВЕДи у свою діяльність, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП

КВЕД — це важливий елемент підприємницької діяльності, який є спеціальним кодом за класифікатором видів економічної діяльності. Іншими словами, цей код характеризує ту діяльність, яку ФОП надаватиме надалі власним клієнтам.

Внести КВЕДи в дані про ФОП можна без участі державного реєстратора у два способи:

  • онлайн — через кабінет громадянина;
  • офлайн — через ЦНАП.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн, потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на порталі “Дія”;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги “Внесення змін про ФОП” та підписати її Дія.Підписом чи іншим електронним підписом фізичної особи.

Якщо громадянин чи громадянка, які подають заявку, є платником єдиного податку, то після внесення змін до виду діяльності (КВЕД) дані автоматично надійдуть до податкової.

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі “Послуги” — “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина.

Як внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно:

  • звернутися до ЦНАП або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання;
  • подати заяву по спеціальній формі.

Якщо у громадянина чи громадянки, які подають заяву, немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, то вони можуть надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою треба буде засвідчити підпис нотаріально.

Важливо, що для обробки заявки потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Внесення змін відбуваються на місці.зміна контактної інформації чи КВЕДів повністю безплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зв’язатися з оператором Vodafone: гід

Багато громадян та громадянок в Україні користується послугами Vodafone. Якщо виникають проблемні ситуації проблемні ситуації з послугами, то оптимальним рішенням буде дзвінок оператору мобільного зв’язку. […]

14:35, 31.03.2025 Скопіч Дмитро

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро
Кліщ 797d7

Експерт розповів, як захистити домашніх тварин від кліщів

Весна — досить небезпечна пора року для домашніх тварин, адже саме в цей період їх полюбляють атакувати кліщі. Паразити переносять різні інфекції та хвороби, якими […]