Ноутбуки, бензин та хліб: що закупляли за міський бюджет Бахмута

Семаковська Тетяна 13:05, 10 Березня 2023

money g69f09f574 1920 85fcdЗа минулий та поточний рік на платформі “Прозорро” з’явилися декілька великих закупівель  — які саме та на що витратили гроші розповідаємо в матеріалі.

400 літрів бензину

Закупівля палива для Бахмута. Фото: скріншот “Прозорро”

Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради в жовтні 2022 року закупило 400 літрів палива витратили на це 23 596,00 гривень. Поставки здійснювали у Бахмут.

Відповідь на запит. Фото: скріншот

В Управлінні редакції повідомили, що бензин використовували для заправки автомобілів, генераторів та інших інструментів, які працюють на паливі. Також зазначили, що на балансі у них є два автомобілі: для внутрішніх господарських потреб та для перевезення спортсменів. 

Згодом, під час відсутності світла  на базі комплексу “Стадіон-Металург” працював генератор, заправлений паливом. Від цього генератора бахмутяни могли заряджати свої гаджети, ліхтарі та інше.

Подарунки для дітей з інвалідністю

 

Закупівля солодощів. Фото: “Прозоро”

Міська влада подбала про дітей з особливими фізичними потребами від 6 до 14 років. Для маленьких бахмутян закупили новорічні подарунки до Нового року. Згідно із даними “Прозоро” — це шоколад та цукрові кондитерські вироби. Закупівлю зробив Бахмутський міський центр соціальних служб

Подарунки отримали діти з інвалідністю, які виховуються в загальноосвітніх закладах, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях. Крім того, ласощі отримали діти, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та діти загиблих учасників АТО/ООС.

Загалом роздали 140 подарункових наборів «Годівничка для птахів» фірми «ROSHEN», на загальну суму з ПДВ – 32 915,4 грн. Завдяки оптовій закупівлі вдалося отримати знижку 15% від загальної вартості. Загалом з міського бюджету таким чином заощаджено понад 5 тисяч гривень. 

Подарунки відсилали Новою Поштою в залежності від місця проживання дитини. Солодощі поїхали у Дніпро, Дніпропетровську область, Київ, Київську область, Полтавську, Львівську, Черкаську, Закарпатську, Вінницьку, Житомирську, Хмельницьку, Одеську, Чернівецьку, Харківську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернігівську та Донецьку області.

Хліб для бахмутян

Нагадаємо, що хліб, який закупляє для містян Бахмутська міська рада, роздавали безплатно в пунктах видачі гуманітарної допомоги. Буханці міська рада закуповує від вересня 2022 року. Його випікають на Харківщині, а оплачують товар за кошти місцевого бюджету, дані про це підтверджує платформа “Прозоро”.

Закупівля хліба за 2022 рік. Фото: Прозоро

Новий договір на постачання хліба до Бахмута підписали в 2023 році, оскільки попередній завершив термін дії, постачальник хліба не змінився. Ціна за буханку також незмінна — 17 гривень, 75 копійок. Цього року хліба закуплятимуть менше, адже й людей в Бахмуті залишилося небагато, більшість цивільних евакуювалися. На закупівлю хліба витратили понад три мільйони гривень.

Закупівля хліба за 2023 рік. Фото: Прозоро

Договір укладено з підрядником, основною діяльністю якого є оптова торгівля. У додатковій угоді вказаний графік поставок хліба.

Графік поставки хліба

В середньому на одну поставку планується один буханець хліба на людину, враховуючи, що за останніми даними в Бахмуті залишається близько 5000 людей. 

Інші витрати з бюджету

Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради в лютому 2023 року придбало ноутбук вартістю 35 тисяч гривень. Раніше в листопаді 2022 року також придбали ноутбук за майже 20 тисяч гривень. 

Фінансове управління Бахмутської міської ради витратило 15 тисяч гривень на публікацію оголошень в місцевій газеті “Вперед”. За словами головної редакторки газети «Вперед» Світлани Овчаренко таким чином міська рада частково долучилася до фінансування газети, адже жодної допомоги від держави “Вперед” не отримує. Бахмутяни дуже радіють, коли мають змогу почитати друковане видання, проте сьогодні послуги друкарства дорогі.

“Від держави газети допомоги не отримують ніякої. Ми готові працювати і безоплатно. Але газета – це не сайт. Її треба ще й надрукувати. І папір, і друкарські послуги дорожчають з кожним днем.   Редакція газети «Вперед» шукає гроші на це всіма можливими законними засобами. Один із них – це висвітлення роботи органів місцевого самоврядування на підставі Закону України «Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації», згідно з яким і Договором була надрукована в газеті інформація від Фінансового управління Бахмутської міської ради”, — наголошує редакторка газети “Вперед” Світлана Овчаренко.

Крім публікацій в газеті Фінансове управління придбало два ноутбуки, вартість яких склала майже 50 тисяч гривень.

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради востаннє закупляло саджанці троянд, це було ще до повномасштабного вторгнення. Свої останні закупівлі до початку війни здійснили й Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради та Управління культури Бахмутської міської ради.

Фото: фотосток

Читайте також: Скільки бахмутян планують повертатися в Бахмут після війни, — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро