ТОВ «Бахмут-Енергія», у якім працюють понад 250 працівників, поставляло тепло всьому місту. Чи працює підприємство зараз та скільки бахмутяни винні за опалення, розповідає заступник директора “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.
Працівники
Сергій Лагвінов розповів, що наразі підприємство фактично не працює, бо своєї діяльності по виробленню теплової енергії воно не веде. Також, кількість працівників зменшилась на 50 відсотків, але деякі й досі залишаються й працюють в Бахмуті:
«Багато хто знаходиться на простої, намагаємось щось сплачувати. З багатьма робота призупинена, але вони не звільнені. На сьогоднішній день 35 співробітників залишаються в Бахмуті й навіть працюють охоронцями на деяких об’єктах. Ці працівники, залишаються в місті виключно за власним бажанням. Підприємство нікого не змушувало».
Сергій зауважив, що інформації щодо зрадників немає, ті хто залишаються в місті працюють на підприємстві, а раніше навіть проводили відновлюючі роботи на місцях руйнувань об’єктів.
«Ми намагаємось зберегти максимальну кількість співробітників, бо якщо ми їх загубимо, то буде дуже важко знайти нових чи повернути цих для подальшої діяльності», – запевняє Сергій».
Відновлення робити
Якщо буде відновлення діяльність в Бахмуті, то “Бахмут-Енергія” буде займатись теплопостачанням. Якщо ні є варіанти альтернативної діяльності, зазначає заступник директора:
«Нажаль, ми не знаємо коли й куди ми зможемо направити свої сили й знання. Поки все тільки в планах, починають виділяти кошти, формуються програми, але якихось термінів чи чітких планів немає».
30% зруйновано
З 38 котелень, вісім частково чи повністю зруйновано, та ще п’ять, які скоріш за це зруйновано, але точної інформації немає:
«Це щодо пошкоджень технологічного обладнання, про будівлі в яких пошкоджено вікна та фасади навіть говорити нема сенсу, пошкоджені усі, але там принаймні обладнання залишилось».
Борги бахмутян за тепло
З 1 квітня 2022 року коли за рішенням місцевої влади було припинено опалювальний сезон, з того часу ніяких нарахувань за теплопостачання не відбувалось. Опалювального сезону не було, тому й платити люди нічого не мають за цей період. Але, є немало боргів за період до 1 квітня, а саме 240 мільйонів гривень:
«Борги зберігаються й не списуються. Якщо буде ухвалене якесь рішення державою щодо перекриття цих боргів, то ми не будемо мати ніяких питань до бахмутян, але наразі борг в 240 мільйонів залишається. Більше 200 мільйонів ми винні за газ, тобто люди винні нам, а ми – постачальнику».
Сергій запевнив, що ніякі квитанції зараз не надсилають, бо немає сенсу. Раніше було смс сповіщення, але й їх поки відмінили:
«Гадаємо, що коли у людини зруйноване житло, то не на часі сповіщати її, що ось ти ще маєш сплатити за опалення».
Фото: Уніан
Читайте також: Бахмутяни отримують рахунки за електрику, якої нема: пояснюємо, що робити
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!