Рахунки за опалення: як працює “Бахмут-Енергія” сьогодні

Семаковська Тетяна 13:32, 24 Лютого 2023

 id33725 650x410 1 2 650x410 9246aТОВ «Бахмут-Енергія», у якім працюють понад 250 працівників, поставляло тепло всьому місту. Чи працює підприємство зараз та скільки бахмутяни винні за опалення, розповідає заступник директора “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.

Працівники 

Сергій Лагвінов розповів, що наразі підприємство фактично не працює, бо своєї діяльності по виробленню теплової енергії воно не веде. Також, кількість працівників зменшилась на 50 відсотків, але деякі й досі залишаються й працюють в Бахмуті:

«‎Багато хто знаходиться на простої, намагаємось щось сплачувати. З багатьма робота призупинена, але вони не звільнені. На сьогоднішній день 35 співробітників залишаються в Бахмуті й навіть працюють охоронцями на деяких об’єктах. Ці працівники, залишаються в місті виключно за власним бажанням. Підприємство нікого не змушувало».

Сергій зауважив, що інформації щодо зрадників немає, ті хто залишаються в місті працюють на підприємстві, а раніше навіть проводили відновлюючі роботи на місцях руйнувань об’єктів.

«Ми намагаємось зберегти максимальну кількість співробітників, бо якщо ми їх загубимо, то буде дуже важко знайти нових чи повернути цих для подальшої діяльності», – запевняє Сергій».

Відновлення робити

Якщо буде відновлення діяльність в Бахмуті, то “Бахмут-Енергія” буде займатись теплопостачанням. Якщо ні є варіанти альтернативної діяльності, зазначає заступник директора:

«Нажаль, ми не знаємо коли й куди ми зможемо направити свої сили й знання. Поки все тільки в планах, починають виділяти кошти, формуються програми, але якихось термінів чи чітких планів немає».

30% зруйновано

З 38 котелень, вісім частково чи повністю зруйновано, та ще п’ять, які скоріш за це зруйновано, але точної інформації немає:

«Це щодо пошкоджень технологічного обладнання, про будівлі в яких пошкоджено вікна та фасади навіть говорити нема сенсу, пошкоджені усі, але там принаймні обладнання залишилось».

Борги бахмутян за тепло

З 1 квітня 2022 року коли за рішенням місцевої влади було припинено опалювальний сезон, з того часу ніяких нарахувань за теплопостачання не відбувалось. Опалювального сезону не було, тому й платити люди нічого не мають за цей період. Але, є немало боргів за період до 1 квітня, а саме 240 мільйонів гривень:

«Борги зберігаються й не списуються. Якщо буде ухвалене якесь рішення державою щодо перекриття цих боргів, то ми не будемо мати ніяких питань до бахмутян, але наразі борг в 240 мільйонів залишається. Більше 200 мільйонів ми винні за газ, тобто люди винні нам, а ми – постачальнику».

Сергій запевнив, що ніякі квитанції зараз не надсилають, бо немає сенсу. Раніше було смс сповіщення, але й їх поки відмінили:

«Гадаємо, що коли у людини зруйноване житло, то не на часі сповіщати її, що ось ти ще маєш сплатити за опалення».

Фото: Уніан

Читайте також: Бахмутяни отримують рахунки за електрику, якої нема: пояснюємо, що робити

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:58, 10 Січня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 січня (середа) в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

Семаковська Тетяна 17:00, 6 Січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби оформити інвалідність потрібно буде пройти обстеження експертної команди.

Як оформити інвалідність в 2025 році для людини старшого віку — читайте в матеріалі.

Як оформити інвалідність пенсіонеру в Україні

Оформити інвалідність в 2025 році стане простіше. Прозорість процедури мають забезпечити новостворені експертні команди, які будуть працювати замість МСЕК. За інформацією Міністерства охорони здоров’я людині потрібно пройти кілька етапів для оформлення інвалідності.

Примітка. Важливо, що для осіб, які отримали від МСЕК до 31 грудня 2024 року, довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), усі ці документи залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.

Ось перелік дій:

  • зверніться до лікуючого лікаря, він оцінить стан вашого здоров’я, а за необхідності проведе необхідні обстеження та сформує направлення на оцінювання до експертної команди;
  • підготуйте документи для повсякденного функціонування особи (паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності, медичні документи, що підтверджують діагноз та в яких відображено актуальний стан здоров’я, зокрема документи про раніше встановлену інвалідність, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності);
  • разом із лікарем оберіть заклад та форму проведення оцінювання, зверніть увагу, що вона обирається залежно від ваших потреб та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно;
  • очікуйте поки адміністратор закладу, який ви обрали, перевірить ваше направлення та документи;
  • на вашу електронну пошту надійде повідомлення про час та дату оцінювання.

Оцінка інвалідності

У визначений час та дату відбудеться оцінювання експертною командою. Під час нього члени експертної команди розглядають вашу справу. Якщо особі встановлюють інвалідність, вона отримує рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

Після цього, інформація з рішення буде передаватися через електронну систему до Міністерства соціальної політики України. Її будуть використовувати для призначення пенсії або соціальних виплат, послуг тощо.

Водночас експертна команда може направити особу на додаткове медичне обстеження. Це можливо лише один раз. Розгляд справи експертною командою не має тривати понад 30 днів. Зазначимо, що у випадку, коли особа не згодна з рішенням команди вона може поскаржитись на результати через лікуючого лікаря або подати скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]

Як закрити ФОП офлайн та онлайн: гід

Бувають випадки, коли людина, яка є фізичною особою-підриємцем (ФОП), вирішує припинити свою підприємницьку діяльність. Це можна зробити у декілька кроків як онлайн, так і офлайн. […]

12:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Ідентифікаційний код дитини: як його оформити

Ідентифікаційний код — довідка, у якій вказано обліковий номер платника податків. Цей документ вважається необхідною умовою для багатьох процедур, зокрема, оформлення паспорта чи отримання освіти […]

11:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям: на що варто чекати з 1 січня 2025 року

Допомога малозабезпеченим сім’ям вже з 1 січня 2025 року суттєво зросте. Це відбудеться попри те, що прожитковий мінімум, від якого залежить розмір допомоги, залишиться на […]

14:40, 03.01.2025 Скопіч Дмитро