Чому місцеві українці мають образу на ВПО та владу, – дослідження

Семаковська Тетяна 17:38, 10 Лютого 2023

630 360 1651238149 462 e19d8Через повномасштабне вторгнення росії мільйони людей в Україні стали переселенцями. Кожна людина була змушена пережити травматичний досвід – це переїзд зі свого рідного дому, міста, області. Відтак, через чимало стресових факторів у суспільстві породжуються конфлікти, зокрема через різні погляди між ВПО та місцевим населенням. Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в межах програми “Єднання заради дії” презентувала результати дослідження «Ставлення, виклики та можливості інтеграції ВПО у вибрані приймаючі громади».

Це дослідження допоможе дізнатися краще про поточні проблеми ВПО, а також про кризові точки, які можуть породжувати конфлікти між ВПО та місцевим населенням. Крім того, дане опитування може допомогти вирішити назріваючі конфлікти. Польовий етап дослідження охопив 2,200 переселенців з 2014 року та з 2022 року, а також приймаюче населення з 11 громад.

1

Результати дослідження. Фото: презентація дослідження

За результатами дослідження стало зрозуміло, що напруга між приймаючими громадами та переселенцями з’являється, бо місцеві вважають, що влада більше турбується за переселенців ніж за них. Було встановлено, що більшість оцінює напругу між приймаючим населенням та переселенцями як невелику або говорять про її відсутність. 

 

2

Результати дослідження. Фото: презентація дослідження

Одним із факторів виникнення напруги є переконання у тому, що місцева влада турбується про потреби та проблеми переселенців більше, аніж про місцевих. 

3

Результати дослідження. Фото: презентація дослідження

За результатами опитування, можна побачити, що місцеві мешканці громад впевнені, що потребами переселенців опікуються більше, аніж їх. В той час, як самі ВПО 2014 та 2022 року вважають, що мають рівноцінне відношення до себе. Як місцеві мешканці, так і переселенці, вважають, що діалог є ефективним методом вирішення питань/ конфліктів у цій громаді:

4

Результати дослідження. Фото: презентація дослідження

Загалом, інтеграцію ВПО 2014 року можна охарактеризувати як успішну в усіх 11 досліджуваних громадах. Своєю чергою переселенці 2022 року, ще на початковому етапі, тому рано говорити про її ефективність. 

5

6

При цьому, основні потреби ВПО 2022 року, віком від 30 років, це житло та затримки, або неможливість отримання соціальних виплат. 

Фото: Укрінформ

Читайте також: Чи готовий український бізнес брати ветеранів на роботу — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:00, 17 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 18 червня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро

Дітям військових компенсуватимуть вартість навчання: хто може отримати

Держава повністю покриє витрати на контрактне навчання у 2024-2025 навчальному році для дітей українських захисників і захисниць. Перші тисяча сертифікатів уже передаються цьогорічним випускникам бакалаврату […]

15:00, 05.06.2025 Скопіч Дмитро

Податки на паузі: як мобілізованим підприємцям уникнути боргу

Мобілізовані підприємці — як фізичні особи-підприємці (ФОП), так і самозайняті особи — мають право на пільги, які передбачають від сплати податків та подання звітності на […]

13:40, 29.05.2025 Скопіч Дмитро