Через повномасштабне вторгнення росії мільйони людей в Україні стали переселенцями. Кожна людина була змушена пережити травматичний досвід – це переїзд зі свого рідного дому, міста, області. Відтак, через чимало стресових факторів у суспільстві породжуються конфлікти, зокрема через різні погляди між ВПО та місцевим населенням. Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в межах програми “Єднання заради дії” презентувала результати дослідження «Ставлення, виклики та можливості інтеграції ВПО у вибрані приймаючі громади».
Це дослідження допоможе дізнатися краще про поточні проблеми ВПО, а також про кризові точки, які можуть породжувати конфлікти між ВПО та місцевим населенням. Крім того, дане опитування може допомогти вирішити назріваючі конфлікти. Польовий етап дослідження охопив 2,200 переселенців з 2014 року та з 2022 року, а також приймаюче населення з 11 громад.
Результати дослідження. Фото: презентація дослідження
За результатами дослідження стало зрозуміло, що напруга між приймаючими громадами та переселенцями з’являється, бо місцеві вважають, що влада більше турбується за переселенців ніж за них. Було встановлено, що більшість оцінює напругу між приймаючим населенням та переселенцями як невелику або говорять про її відсутність.
Результати дослідження. Фото: презентація дослідження
Одним із факторів виникнення напруги є переконання у тому, що місцева влада турбується про потреби та проблеми переселенців більше, аніж про місцевих.
Результати дослідження. Фото: презентація дослідження
За результатами опитування, можна побачити, що місцеві мешканці громад впевнені, що потребами переселенців опікуються більше, аніж їх. В той час, як самі ВПО 2014 та 2022 року вважають, що мають рівноцінне відношення до себе. Як місцеві мешканці, так і переселенці, вважають, що діалог є ефективним методом вирішення питань/ конфліктів у цій громаді:
Результати дослідження. Фото: презентація дослідження
Загалом, інтеграцію ВПО 2014 року можна охарактеризувати як успішну в усіх 11 досліджуваних громадах. Своєю чергою переселенці 2022 року, ще на початковому етапі, тому рано говорити про її ефективність.
При цьому, основні потреби ВПО 2022 року, віком від 30 років, це житло та затримки, або неможливість отримання соціальних виплат.
Фото: Укрінформ
Читайте також: Чи готовий український бізнес брати ветеранів на роботу — опитування
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!