Де бахмутяни шукають новини? Опитування від “Бахмут.IN.UA”

Семаковська Тетяна 15:09, 6 Лютого 2023

БахмутВ грудні 2022 року редакція вирішила провести опитування та дізнатися де бахмутяни шукають новини та звідки дізнаються актуальну й перевірену інформацію про своє місто. Зауважимо, що саме Бахмут останнім часом став ціллю для російських пропагандистських ЗМІ, які намагаються видати бажане за реальне та розповсюджують фейки про місто й сусідні громади.

Загалом участь в опитування взяли 159 осіб, серед них 151 особа відповіла, що інформацію про місцеві події отримують саме з телеграм-каналів. 

Які канали читають частіше?

Щоб оцінити, які канали інформування сьогодні є популярними серед бахмутян ми попросили користувачів соцмереж заповнити Гугл-форму. Розповсюджували її в соцмережах сайту — в Телеграмі на каналі “Бахмут живе тут”, сторінці Бахмут IN.UA у Фейсбуці. Також до розповсюдження форми приєдналося декілька телеграм-каналів Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life! 

Серед низки використовуваних в Україні соцмереж – Телеграм, Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, Ютуб та Твітер. Втім, за результатами опитування найбільш популярним виявився саме Телеграм.

Опитування 1

Найбільше серед місцевих пабліків читають Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life!

Опитування 2

48 осіб опитаних заявили, що взагалі не користуються Інстаграмом, а 67 осіб не користуються Фейсбуком.

Опитування 3

 

Опитування 4

У Фейсбуці бахмутяни більше читають сторінки Бахмутської міської ради, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, Вечерний Бахмут. 

Натомість в Інстаграмі популярністю користуються такі сторінки: Начальника Бахмутської міської військової адміністрації сторінка, Олексія Реви, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, bakhmut.life, bakhmut_news_1571.

Майже половина опитаних зазначила, що не шукає новини на місцевих сайтах. Менше третини користувачів повідомили, що читають місцеві сайти.

Опитування 4

На питання про використання Ютубу, Твітеру чи Тік-Току, як способів дізнатися інформацію про місцеві події ствердно відповіла лише чверть користувачів. На прохання вказати канали отримання інформації респонденти вказали такі:

Ютуб – Фейгін, Жданов, Бутусов, УНІАН, Вільне радіо, 1+1. Єдині новини, Motolife, Єгор Фірсов, УНІАН, Корупція інфо, ТСН, ICTV, Холодний яр, Радио свобода, Тік-Ток – Киянин, військові ЗСУ, #Бахмут. Твітер – жодної рекомендації.

Фото: Генштаб

Читайте також: «Я за мир»: як російські наративи просочуються в український інформпростір

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Семаковська Тетяна 11:00, 27 Квітня 2024
Відкриття свого бізнесу / фото ілюстративне

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби оформити ФОП в Україні достатньо мати телефон та завантажити мобільний застосунок “Дія”.

Пояснюємо, як ВПО легко зареєструвати ФОП.

Як зареєструвати ФОП

Переселенці можуть зареєструвати ФОП за місцем проживання звернувшись до місцевого ЦНАПу або до інших наявних державних структур. Перед відкриття ФОПу переконайтесь, що ви маєте довідку ВПО та оновлене місце реєстрації тимчасового проживання.

Автоматична реєстрація ФОП
Автоматична реєстрація ФОП / скриншот

Також оформити ФОП можна онлайн. Детальну інструкцію наводимо нижче:

  • увійдіть в особистий кабінет у “Дії” за допомогою електронного підпису;
  • перейдіть на сторінку “Автоматична реєстрація ФОП”, тут внесіть всю інформацію, яка буде вказана у полях та залиште свій електронний підпис;
  • після цього вашу заяву буде надіслано до ЄДР для реєстрації діяльності ФОП онлайн без участі реєстратора;
  • під час заповнення заяви, ви будете обирати систему оподаткування (загальну або спрощену), а відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності;
  • статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги;
  • очікуйте рішення на електронну пошту або в особистому кабінеті.

Якщо під час заповнення заявки у вас виникли проблеми: не змінюється статус, не бачите оновлень, то можна телефонувати на гарячу лінію Міністерства юстиції України +380 (44) 2370 996.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

Семаковська Тетяна 10:00, 27 Квітня 2024
Військові та діти / фото АрміяINFORM

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей. Однак, точну кількість постраждалих встановити неможливо через активні бойові дії та те, що не всі батьки заявляють про зникнення неповнолітніх.

Про те, які існують сервіси для пошуку зниклих безвісти дітей, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Сервіс для пошуку зниклих дітей

Зазначимо, Міністерство реінтеграції разом із Національним інформаційним бюро ще в серпні 2022 року створили єдину платформу “Діти війни“. Вона надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.

Ініціатива допомагає не лише ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але і звернутися в разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Зокрема, повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Застосунок для пошуку зниклих дітей

Додаток “Reunite Ukraine” / фото МВС

6 квітня 2023 року Національна поліція запустила додаток “Reunite Ukraine”.

Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до Російської Федерації, Білорусі чи тимчасово окупованих територій України,

Олександр Фацевич // заступник голови Національної поліції України

Додаток розробили в спільно з американською компанією “Find My Parent”. Він також допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.

Завантажити застосунок можна за посиланням:

“Amber Alert”

Система “Amber Alert” розглядається як допоміжний якісний сучасний правоохоронний інструмент, спрямований на захист прав та інтересів дітей. Метою системи сповіщення є поширення інформації про зниклу дитину серед населення в соцмережах зі стислими відомостями про неї.

Функція вбудована у Facebook та Instagram. Тобто, у разі зникнення дитини, соцмережі поширюють сповіщення “Amber Alert” серед користувачів з урахуванням геолокації — у радіусі 160 кілометрів від населеного пункту, де сталась подія, де востаннє бачили дитину. Ці сповіщення включають детальну інформацію та фотографію дитини.

Користувачі соцмереж зможуть отримати всі деталі про зниклу дитину через перехід за посиланням на офіційний ресурс Національної поліції, а також поширити інформацію на своїй сторінці. В Україні функція працює лише через Facebook.

Сама програма була створена у США в 1996 році після трагічного випадку, коли в Техасі викрали дівчинка на ім’я Амбер.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:10, 25.04.2024 Микола Ситник
Виплати впо з 2014 року

ВПО “першої хвилі”: хто з переселенців 2014 року має право на виплати

Переселенці, які мають такий статус з 2014 року, так само як й переселенці 2022 року, мають право на автоматичне продовження виплат, або продовження виплат за […]