Де бахмутяни шукають новини? Опитування від “Бахмут.IN.UA”

Семаковська Тетяна 15:09, 6 Лютого 2023

БахмутВ грудні 2022 року редакція вирішила провести опитування та дізнатися де бахмутяни шукають новини та звідки дізнаються актуальну й перевірену інформацію про своє місто. Зауважимо, що саме Бахмут останнім часом став ціллю для російських пропагандистських ЗМІ, які намагаються видати бажане за реальне та розповсюджують фейки про місто й сусідні громади.

Загалом участь в опитування взяли 159 осіб, серед них 151 особа відповіла, що інформацію про місцеві події отримують саме з телеграм-каналів. 

Які канали читають частіше?

Щоб оцінити, які канали інформування сьогодні є популярними серед бахмутян ми попросили користувачів соцмереж заповнити Гугл-форму. Розповсюджували її в соцмережах сайту — в Телеграмі на каналі “Бахмут живе тут”, сторінці Бахмут IN.UA у Фейсбуці. Також до розповсюдження форми приєдналося декілька телеграм-каналів Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life! 

Серед низки використовуваних в Україні соцмереж – Телеграм, Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, Ютуб та Твітер. Втім, за результатами опитування найбільш популярним виявився саме Телеграм.

Опитування 1

Найбільше серед місцевих пабліків читають Бахмут-Новини, Бахмут в смартфоне, #Бахмут.Life!

Опитування 2

48 осіб опитаних заявили, що взагалі не користуються Інстаграмом, а 67 осіб не користуються Фейсбуком.

Опитування 3

 

Опитування 4

У Фейсбуці бахмутяни більше читають сторінки Бахмутської міської ради, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, Вечерний Бахмут. 

Натомість в Інстаграмі популярністю користуються такі сторінки: Начальника Бахмутської міської військової адміністрації сторінка, Олексія Реви, Бахмут IN.UA, Вільне радіо, bakhmut.life, bakhmut_news_1571.

Майже половина опитаних зазначила, що не шукає новини на місцевих сайтах. Менше третини користувачів повідомили, що читають місцеві сайти.

Опитування 4

На питання про використання Ютубу, Твітеру чи Тік-Току, як способів дізнатися інформацію про місцеві події ствердно відповіла лише чверть користувачів. На прохання вказати канали отримання інформації респонденти вказали такі:

Ютуб – Фейгін, Жданов, Бутусов, УНІАН, Вільне радіо, 1+1. Єдині новини, Motolife, Єгор Фірсов, УНІАН, Корупція інфо, ТСН, ICTV, Холодний яр, Радио свобода, Тік-Ток – Киянин, військові ЗСУ, #Бахмут. Твітер – жодної рекомендації.

Фото: Генштаб

Читайте також: «Я за мир»: як російські наративи просочуються в український інформпростір

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 23 Травня 2024
Анонс проєкту / фото Мінцифри

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу.

Про це повідомили в Мінцифрі.

Державна програма для військових та ветеранів

Мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів “Аврора” ініціювали освітньо-грантову програму для українських військових та ветеранів, яка допоможе їм у розвитку власного бізнесу. На учасників протягом 6 місяців навчання чекатимуть:

  • освітній вебінар зі створення бізнес-плану;
  • групові заняття з психологом;
  • онлайн-лекції від ветеранів-підприємців;
  • індивідуальні консультації.

Наприкінці навчання учасники матимуть змогу презентувати свої бізнес-проєкти. 50 підприємцям-початківцям із найкращими результатами виділять гранти на 100 000 гривень кожному, які можна буде використати для створення або розвитку власної справи.

Хто може взяти участь

Взяти участь в новій державній програмі можуть:

  • чинні військові;
  • ветерани, які мають статус УБД;
  • чоловік захисниці або дружина захисника України.

Для того, щоб подати заявку, потрібно до 16 червня заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки (оновлено)

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 23 Травня 2024
Допомога
Допомога постраждалим / фото Мінсоцполітики

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати гуманітарну допомогу, якщо в їхньому місті немає центру підтримки. 

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в Ганни Петриєнко-Полухіної, секретаря Бахмутської міської ради.

Процедура отримання допомоги 

За словами секретаря Бахмутської міської ради, люди можуть звертатися за допомогою, і їм будуть надсилати посилки. 

“По-перше, у нас є адресна допомога, і ми завжди Новою Поштою безкоштовно відсилаємо цю допомогу пільговим категоріям. Друге, це те, що зараз ми підписуємо ряд меморандумів в тих містах, де ми не маємо змоги відкрити Центр підтримки. Через те, що там немає наших колег і фахівців” , – зауважила Ганна Петриєнко-Полухіна.

Для термінових запитів жителі можуть звертатися на гарячі лінії центрів допомоги або надсилати запити електронною поштою. Щотижня проводяться прямі лінії для надання підтримки.

“Якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- розповіла секретарка Бахмутської міської ради.

Співпраця з іншими містами 

Центри допомоги підписують меморандуми про співпрацю з іншими містами та областями, де вони не можуть відкрити свої відділення. Наприклад, нещодавно було підписано угоду з Сєвєродонецьком.

“Зараз підписуємо ряд меморандумів з іншими містами та областями.Наприклад на цьому тижні підписали з Сєвєродонецьком. І будемо працювати над цим, бо розуміємо важливість цього для наших людей. Але якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- зауважила секретар міської ради.

Згідно з наданою інформацією, наразі центр допомоги має 10 власних центрів та співпрацює з 7 містами, покриваючи їх потреби завдяки підписаним меморандумам. Зараз вони працюють над налагодженням співпраці з Хмельницькою, Івано-Франківською та Тернопільською областями, а також з містом Ужгород.

Оновлення інформації 24 травня 2024 року

Редакція Бахмут IN.UA отримала нову інформацію стосовно допомоги бахмутянам. Згідно з надаю інформацією місцеві жителі міста, які перебувають у містах без центрів підтримки можуть звертатись за наступними контактами: Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради: +380 (99) 713 3980,  +380 (99) 713 4250 [email protected]. А також до центрів підтримки бахмутян, які можете знайти за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу. Про це повідомили в Мінцифрі. […]

18:00, 23.05.2024 Скопіч Дмитро
Допомога

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки (оновлено)

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати […]

субсидія нарахування

Хто повинен звернутися за субсидією на наступний період: пояснення

Уряд нагадує, що в травні відбувається автоматичне перепризначення субсидій для більшості отримувачів цієї допомоги. Проте є категорії громадян, які мають звернутися до органів Пенсійного фонду […]

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 29 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]