Лікарняні виплати від Пенсійного фонду: які зміни очікують українців

Семаковська Тетяна 10:52, 3 Січня 2023

currency g4e5f600e0 1920 c79b8З 1 січня 2023 року фінансування людей для виплат по лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд України.

 

Про це повідомляють на сайті Пенсійного фонду. 

З 1 січня цього року, уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є Пенсійний Фонд України. Це передбачено Законом України. 

Тобто, усі повноваження по виплатах, які адмініструє Фонд соціального страхування, перейдуть до Пенсійного Фонду.

«З 1 січня виплати лікарняних будуть також переходити до компетенції Пенсійного фонду. Ми активно готуємося до цього процесу. Але хотів би наголосити, ми тривалий час здійснюємо обслуговування лікарняних, і формування самих лікарняних здійснюється на базі Фонду. Пенсійний фонд не здійснював самих виплат, а з 1 січня відповідні повноваження переходять до пенсійного фонду», — повідомив в ефірі Суспільного Євген Капінус.

Що змінюється для страхувальників?

Відтепер рішення про виплату лікарняних буде приймати роботодавець або уповноважені ним особи. До 1 січня цим займалась комісія соцстрахування на підприємстві. 

Зауважимо, що термін розгляду лікарняних та прийняття рішення про виплату не змінюється з дня надходження лікарняного по тимчасовій непрацездатності до роботодавця. Він залишається 10 днів. Але значно скорочується термін щодо лікарняного по вагітності та пологах, він зменшився з 10 до 3 днів. 

Подати заяви-розрахунки можливо в електронному вигляді через особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, або письмово в будь-якому сервісному центрі. 

Правила  нарахування виплат по лікарняних залишилися ті ж самі. А саме, відсоток середньої заробітної плати людини, в залежності від тривалості страхового стажу. 

Зазначимо, що зміни стосуються тих лікарняних, які відкриють після 1 січня. Ті лікарняні, які почались у 2022 і продовжились у 2023 році, розраховуватимуться за старими правилами.

Фото: Pixabay

Читайте також: Пенсії на Донеччині: хто може отримати виплати та що робити, якщо район окупували?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Майбутнє Бахмута”

Результати конкурсу дитячих малюнків “Майбутнє Бахмута”: хто став переможцем

До Дня Святого Миколая Бахмут IN.UA провів конкурс дитячих малюнків “Майбутнє Бахмута”. Сьогодні ми оголошуємо імена переможців. Усі вони отримають подарунки від партнерів конкурсу. Результати […]

11:30, 06.12.2023 Микола Ситник
Волонтери

“Волонтер — не професія, а стан душі”: як бахмутяни наближають Перемогу

Сьогодні, 5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера. Для України — це особливий день. Саме завдяки нашим волонтерам щодня Україна стає на крок ближчою до перемоги. […]

13:59, 05.12.2023 Микола Ситник
ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]

хаб для ветеранів

Простір для ветеранів: у Хмельницькому запрацював новий хаб

У Хмельницькому запрацював перший хаб для ветеранів “Захист 4.5.0”. У просторі будуть допомагати військовим, пораненим захисникам, родичам загиблих. Про це повідомляє Хмельницька міська рада. Простір […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]