Чи можуть бахмутяни отримати компенсацію за зруйноване житло раніше, ніж завершиться війна?

Семаковська Тетяна 14:55, 3 Серпня 2023

 Pidsumki dnya groshi zdorov ya ta kriminal 1 2018 05 10 09 55 09 10630Бахмутяни, які втратили домівку через повномасштабне вторгнення очікують компенсації, щоб мати змогу придбати нову оселю. Втім, в Бахмуті наразі це зробити неможливо, адже місто на 90% зруйноване, тут тривають бойові дії. Громада Бахмута цікавилася, чи можуть мешканці отримати компенсацію за житло раніше, ніж завершиться війна.

Відповідь на питання надали на онлайн-зустрічі бахмутян й представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. 

Міністерство ухвалює Постанову щодо компенсацій людям із ТОТ

За словами Олени Шуляк в законі передбачено можливість отримання компенсації, навіть тоді, якщо житло знаходиться на ТОТ (ред. тимчасово окупованій території), або на території, де йдуть бойові дії. 

«На сьогодні ми чекаємо від уряду затвердження відповідної Постанови, що потрібно робити та як повинні працювати Комісії саме з такими територіями. Саме ця Постанова вже розроблена й відправлена на погодження в інші Міністерства. Я сподіваюсь, що ця Постанова в серпні буде ухвалена», — повідомила Олена Шуляк.

Вона додає, що в Постанові прописані пункти, які допомагатимуть визнати житло зруйнованим різними видами дослідження. Мова йде про:

  • супутникові знімки;
  • свідчення сусідів;
  • фотографії тощо

«У нас немає бажання дуже довго чекати й не видавати людям компенсації, оскільки ми розуміємо наскільки ця проблема нагальна, особливо зараз перед зимою», — каже народна депутатка.

Спікерка наголошує, що коли Міністерство ухвалить відповідну Постанову з громадою за потреби проведуть роз’яснювальну зустріч, щоб пояснити як працюватиме нововведення.

Як отримати компенсацію за зруйноване житло?

Олена Шуляк нагадала, що вже зараз люди можуть подавати інформацію про знищене житло через Дію, ЦНАП, Соцзахист чи нотаріуса. Також народна депутатка радить громадянам, які з різних причин не мають правоустановчих документів на нерухоме знищене майно відновити їх, щоб пришвидшити процес компенсації.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

Валентина Твердохліб 18:00, 18 Листопада 2024
Зруйнований будинок. Часів Яр, ВПО
Знищений будинок у місті Часів Яр / фото 93 ОМБр

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку на засіданні, яке відбулося сьогодні, 18 листопада.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Законопроєкт №11028, що передбачено для ВПО

Законопроєкт №11028 розроблено Спеціальною комісією з питань захисту ВПО. Його мета — підтримати вразливі категорії переселенців, які втратили власні оселі та потребують першочергової допомоги від держави.

Серед ВПО, яким пропонують надати пріоритетне право на компенсацію за знищене житло, є:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю ІІІ групи;
  • люди, які виховують дитину до 6 років або дитину з інвалідністю;
  • одинокі матері або батьки, які самостійно виховують малолітню дитину до 14 років;
  • люди, які мають на утриманні двох дітей;
  • усиновлювачі, опікуни та піклувальники дитини;
  • хворі на тяжкі форми деяких хронічних захворювань за переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я;
  • люди, які утримують дитину з тяжкими ураженнями нервової системи, вродженими вадами розвитку, орфанними захворюваннями або іншими тяжкими хворобами.

Окрім цього, комісія із захисту ВПО працює над збільшенням фінансування Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Це необхідно, щоб збільшити кількість українців, які отримають кошти на ремонти пошкодженого житла та житлові сертифікати на нові оселі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

“Ми розраховуємо, що в цей день законопроєкт внесуть у порядок денний, а також він буде підтриманий Парламентом вже у другому читанні. Далі важливо, щоб його підписав президент, через 4 місяці механізм компенсації (ред. для жителів житло, яких розташоване на ТОТ) запрацює”, — каже Аркадій Петросян.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зруйнований будинок. Часів Яр

Пріоритетна компенсація за знищене майно: що чекає на ВПО в новому законопроєкті

ВПО можуть додати до категорій, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищене майно. Ухвалити відповідний законопроєкт №11028 рекомендував комітет Верховної Ради з питань […]

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) […]

Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію. Які […]

Руйнування

Скільки коштів заплановано на компенсації за житло в бюджеті 2025 року

У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік, що поданий на друге читання, передбачені 4 мільярди гривень на реалізацію програми “єВідновлення”. Ці кошти підуть на […]

На 491 гривню більше: мешканці Донецької області отримуватимуть вищу компенсацію

Жителі Донецької області отримуватимуть на 491 гривню більше за 1 квадратний метр зруйнованого житла у межах області за програмою єВідновлення. Раніше сума складала 23 315 […]