Відсьогодні, 10 травня, стартувала державна програма «єВідновлення». У її межах громадяни зможуть отримати кошти на ремонт будинків, що постраждали через війну.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Наразі ініціатива спрямована на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Подати заявку на допомогу можна в застосунку «Дія». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги.
Міністерство закликає місцеву владу якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Хто зможе скористатись послугою?
Всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, зокрема і кімнат в гуртожитку.
Пріоритет надаватиметься:
- учасникам бойових дій;
- людям із інвалідністю внаслідок війни;
- ветеранам війни;
- членам сімей загиблих військових;
- мобілізованим;
- багатодітним родинам;
- людям із інвалідністю І та ІІ групи;
- батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
- опікунам/піклувальникам;
- прийомним батькам та патронатним вихователям;
- дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.
Хто не зможе скористатись послугою?
Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на допомогу. Наразі держава працює над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Міністерство закликає зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.
Інструкція для громадян. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Як отримати компенсацію?
- Спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також згодом через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.
- Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Зараз до програми підключені такі банки: «Ощадбанк», «Монобанк», «ПриватБанк», «Сенс Банк», «А-Банк» та «ПУМБ».
- Після цього слід подати заяву на компенсацію в «Дії».
- Далі спеціальна комісія розгляне звернення, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована. Розгляд заявки та ухвалення рішення має відбутися протягом 30 днів.
Максимальна сума на відновлення одного об’єкта становить 200 тисяч гривень.
Як використати допомогу?
- Кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.
- Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал «Дія».
- Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту її нарахування.
Інструкція для громад. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Уся необхідна інформація про «єВідновлення» доступна на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua/.
Читайте також: 61% бахмутян не подали документи, щоб отримати компенсацію за житло — опитування
Послугу розробло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Світового банку.
Раніше ми повідомляли, як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло. Що робити, якщо у Вас немає фото руйнувань або ваше житло вже окуповане? Як розраховуватимуть суму компенсації та до чого тут супутник й аерозондування?
Фото: Instagram libkos
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!