Вчителька з Бахмута Ольга Богданова розповіла про навчання дітей вокалу в евакуації

Семаковська Тетяна 16:30, 6 Березня 2024
Ольга Богданова / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ольга Богданова — педагогиня Бахмутської школи мистецтв зі стажем, яка навчає дітей музиці та вокалу. Її вихованці, серед яких і юна бахмутянка Катерина Акулова, регулярно займають призові місця у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Своїми секретами навчання діток в умовах війни педагогиня поділилася з редакцією Бахмут. IN.UA.

Навчання в евакуації

Ольга Богданова — талановитий викладач Бахмутської школи мистецтв. Однак, жінка була змушена евакуюватися до більш безпечних регіонів України та перенести навчання дітей в онлайн. Це дозволило продовжувати навчання.

Успіхи й досягнення — це результат щоденної праці дітей, батьки контролюють цей процес. Заняття проводять в гугл-міті. Проводимо їх три або чотири рази на тиждень. Зараз на уроках навчаються 15-16 учнів,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

Вихованці жінки проживають зараз не тільки в Україні, але й у Франції, Словаччині, Німеччині та навіть в Лондоні, столиці Великобританії. Попри це, різниця в часі не заважає отримувати знання, адже все проходить у другій половині дня, в комфортні для усіх години.

Мотивація дітей

Ольга Богданова з вчителями
Пані Ольга з колегами / фото з Facebook

Вчителька з Бахмута запевняє, що, насамперед, діти самі знаходять для себе сенс, щоб навчатися, адже розуміють навіщо їм це. Пані Ольга зі своєї сторони створює умови для учнів, бере на себе організацію цікавих занять. Це все повинно підкріплюватись індивідуальним підходом до кожної дитини.

Пісні ми співаємо різні: хтось любить про мир й щастя, а хтось не хоче співати ніяких пісень про війну. Є діти, які співають про любов. У них аж очі сяють. Я знаю кожну дитину, її внутрішній стан, тому намагаюся підібрати репертуар кожній індивідуально. В мене ніхто не співає повторно пісні,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

Серед репертуару вихованців пані Ольги — пісні Ігоря Білика, Віктора Ніколишина та багатьох інших. Це все сучасні виконавці, завдяки яким навчальний процес для дітей стає цікавішим. Попри це, велике значення також має й те, в яких умовах вдається займатися. Коли діти живуть, умовно кажучи, в гуртожитку, співати важко, бо є різні сусіди. Також, як зазначає педагогиня, дітям не вистачає живого спілкування.

Ми попросили педагогиню назвати найталановитіших вихованців. На думку пані Ольги, це Катерина Акулова, яка вже виступила на декількох провідних сценах України. Юна бахмутянка отримала стипендію обласного значення. Також серед талановитих учнів відзначили Катерину Кравченко та Уразовську Дарину.

Як музика допомагає дітям пережити війну

Вчителька з Бахмута
Пані Ольга / фото з Facebook

Через війну діти переживають не менше ніж, дорослі. Попри юний вік вони розуміють, що коїться, бачать тривоги батьків та негатив у новинах. На думку Ольги Богданової, музика допомагає багатьом дітям емоційно розвантажитися. Сама вчителька також додає від себе, що саме музика дозволяє їй тримати себе в тонусі.

Музичні твори розслабляють. Я рекомендую їх за інтересами дітям, рекомендую те, що мені подобається. Діти, які до мене потрапили, вони якось на одній хвилі зі мною. Те, що я пропоную діти переглядають разом з батьками, зокрема й наші концерти, які ми в школі організовуємо дистанційно,

Ольга Богданова // вчителька з Бахмута

За словами вчительки, батьки намагаються вберегти своїх дітей від новин, щоб менш травмувати їхню психіку. Дітям намагаються знайти якомога більше цікавих занять, віддають на різні гуртки, танці, вокал й т.д., щоб мінімізувати вплив війни на них.

Щоб знайти підхід до дитини, треба відчувати, що в неї на душі, можна просто розмовляти з нею, навіть про квіти. Коли дитина добре себе почуває й може працювати — тоді можна займатися, ділиться секретами роботи з дітьми Ольга Богданова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро