Фітнес з будь-якого куточка світу для бахмутян: як тренерка з Бахмута робить українців здоровими

Семаковська Тетяна 15:38, 3 Березня 2023

89645215 2749974081718667 671423119168110592 n d449eТетяна Ходаковська, фітнес тренерка з Бахмута, яка була вимушена евакуюватись через повномасштабний напад росії на Україну. Зараз Тетяна організовує онлайн-клуб, в якому зможуть займатись всі бажаючі, не дивлячись на місце проживання.

Заняття в Бахмуті

До початку війни, та ще місяць після, Тетяна проводила заняття для бахмутян в таких напрямках як: фітнес, аеробіка, аквааеробіка, йога та скандинавська ходьба. Ще місяць після початку війни заняття продовжувались, але надалі працювати ставало все важче. 

«Від початку повномасштабного вторгнення все більше людей виїжджали з Бахмута, занять в басейні та в фітнес залі вже не було, але якийсь час ми ще продовжували займатись на вулиці. Вже влітку стало небезпечно перебувати в місті, ми припинили всі заняття, й проводили тільки онлайн тренування три рази на тиждень».

Screenshot 520 12e66Тетяна займається спортом. Фото: Фейсбук

Також у тренерки була безкоштовна група для людей похилого віку. Один раз на тиждень заняття з скандинавської ходьби та нейро вправи були безкоштовні для людей пенсійного віку. Такі тренування необхідно для профілактики деменції, для покращення роботи мозку та рухомості суглобів, тому було важливо дати можливість людям ходити на такі тренування:

«Я розуміла, що головна причина чому багато хто не може приєднатись до занять, це матеріальне становище. У багатьох було бажання, але не було фінансів. Тому раз на тиждень тренування були безкоштовні для пенсіонерів та переселенців, які не мали змогу оплачувати».

Евакуація та нове місце роботи

307575462 5734881319885036 647444518485125802 n be457

Пані Тетяна на прогулянці. Фото: Фейсбук

Зараз Тетяна мешкає в Черкаській області, в Христинівці. Це невеличке місто, тому й групи набираються маленькі:

«З приходом зими на вулиці заняття ми припинили, тому я зняла зал для фітнесу. Приміщення зовсім не пристосоване для спорту, але я закупила за свої гроші килимки для занять, резинки для фітнесу, гантелі та інші приладдя. Зараз основні напрямки роботи це фітнес і йога, і з потепліннями буде скандинавська ходьба».

В соціальних мережах бахмутянка намагається давати корисну інформацію. Проводить частини тренування онлайн та зберігає трансляції, щоб люди могли потім зробити вправи. Також популяризує свої заняття в Христинівці, щоб якомога більше людей залучити до спорту:

«Я робила й роблю це, щоб люди не забували, що в будь-якому віці можна й потрібно слідкувати за своїм здоров’ям та фізичним станом».

Онлайн-клуб

Screenshot 521 0a909

Скандинавська ходьба під кураторством тренерки. Фото: скріншот з відео

Коли ситуація зі світлом в країні стала стабільною, Тетяна вирішила створити свій онлайн клуб, де зможуть займатись люди з усієї України, які не наважуються ходити в фітнес-зали, а також бахмутяни, які зараз вимушені жити далеко від дому, але й досі хочуть продовжувати заняття з саме з Тетяною:

«В онлайн-клубі буде три направлення: йога (корекційні вправи), фітнес (з силовими вправами) та нейро підхід, бо наш мозок керує усіма процесами в нашому тілі, й через роботу з ним, ми покращуємо й психологічні й фізичні показники. Заняття будуть три рази на тиждень».

Офлайн тренування також будуть продовжуватись. Бо онлайн-заняття не замінять живе спілкування, запевняє тренерка:

«Тільки на таких заняттях я бачу чи правильно клієнт робить вправи, які м’язи працюють краще, над чим необхідно працювати. Саме це допоможе мені в роботі онлайн, бо я навіть не бачивши людину, буду розуміти, які помилки вона робить скоріш за все».

Запис та оплата

144930573 3632746930108040 3238689027822032466 n c5462

На курсах пані Тетяни не тільки можна позайматися, але й повеселитись. Фото: Фейсбук

Щоб записатись в онлайн-клуб, ви можете написати Тетяні в соціальних мережах.

Оплату за онлайн-клуб можна буде проводити за тиждень занять, або одразу наперед за чотири тижні:

«Буду дуже рада, якщо люди приєднаються. Це корисний досвід, який потрібен всім. Ви зможете займатись будь-де, та без спеціального інвентаря. Ми будемо залучати підручні засоби або просто займатись з власною вагою, це теж дуже допоможе покращити стан тіла й здоров’я».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Ін’єкції краси: поради лікаря-дерматолога

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро