Бахмутяни в евакуації: Тетяна Даруда про виїзд в Німеччину та нове життя

Семаковська Тетяна 16:35, 2 Лютого 2023

 423 e4ac7Як бахмутянка Тетяна Даруда звикала до життя в Німеччині та чим пенсіонери там відрізняються від наших, читайте в матеріалі.

Евакуація з України

Тетяна Даруда, бахмутянка, яка з 2020 року мешкала в Одесі й працювала психологом. 24 лютого саме в Одесі жінка з донькою зустріли повномасштабну війну:

 «Я пам’ятала 2014 рік і розуміла, що не хочу переживати це знову, а особливо не хочу, щоб моя п`ятирічна донька це бачила. Тому я досить швидко виїхала й остаточною зупинкою стала Німеччина, де нас прийняла родина на фермі».

Знайома Тетяни з росії розповіла про неї та реалії життя в Україні своїм друзям в Німеччині. Їх вразило як маленькій дівчинці необхідно вже знати правила виживання та поведінки під час ракетних ударів, тому німці запросили Тетяну з донькою до себе. 

«Так, моя знайома з росії, але вона дуже розумна людина, історик, і вона навіть покинула університет, бо не могла бачити як там переписують історію».

Чи варто виїжджати?

328707646 935161277843232 2864929022854154967 n 1b3b4

Німеччина. Фото: особистий архів героїні

«Я впевнена, що краще виїжджати з гарячих точок і дати нашим військовим зробити свою роботу. Бо саме ми їм заважаємо вести активні бойові дії».

Тетяна запевняє, що дуже важливо в наш час шукати соціальні зв’язки й не боятись просити про допомогу. 

 «Мої батьки з Бахмута виїхали в Рівне безкоштовно за допомогою волонтерів. Там їм все розповіли й допомогли. Так, страшно залишитись одному без грошей та домівки, але можна знайти підтримки волонтерів, головне шукати й не мовчати».

Допомога в Німеччині 

Тетяна запевняє, що в Німеччині їй надали все необхідно, щоб почувати себе як вдома. Родина яка прийняла їх допомагала у всьому необхідному й дуже співчували. В районі, де мешкає Тетяна, є соціальні магазини, де українці можуть придбати їжу чи одяг, а для дітей відкрили безкоштовний басейн. 

«Тут є підтримка від держави, але й люди особисто також багато допомагають. Особливо українці, які давно вже живуть в Німеччині, але й самі німці також. Окрім допомоги біженцям, збирають посилки в Україну».

Україна й Німеччина

328879741 749694713254850 2763188096079445202 n 38f6f

Німеччина. Фото: особистий архів героїні

Тетяна Даруда поділилась, що найбільше в Німеччині її вразила безпека, яка панує на вулицях. Навіть втрачені речі скоріш за все тобі повернуть, а не заберуть собі:

«Мені тут дуже подобається безпека. Ніде немає решіток, величезних парканів, навіть можна не зачинити двері й бути спокійним. Пошту залишають під дверима з впевненістю, що ніхто її не вкраде. До цього довелось звикати деякий час».

Також, окрім безпеки, великою відмінністю від України є життя похилих людей. Німці на пенсії тільки починають жити, на відміну від наших бабусь та дідусів:

«Тут дуже активні люди пенсійного віку. Якщо наші бабусі вже доживають свій вік вдома, то тут вони займаються якимись видами спорту, катаються на велосипедах, подорожують й живуть максимально активним життям».

Життя українців в Німеччині

В Німеччині кращі умови соціального характеру, але труднощі є, запевняє Тетяна. Все залежить від людини, бо хтось тільки чекає на допомогу, а хтось вже починає працювати. В Німеччині можна отримувати гарні гроші за робочі спеціальності, бо там вони дуже цінуються:

«У мене є знайомий, який влаштувався в готель на посудомийну машинку, йому надали житло там і оплата 15 євро на годину. Це гарна заробітна плата. А деякі живуть в маленьких кімнатах, їм це не подобається, але переїжджати вони не хочуть, бо тоді доведеться працювати, щоб платити».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Бахмутяни в евакуації: яке воно життя в райській Греції з європейськими цінами?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро