Війна очима музиканта: бахмутянин Олексій Філатов про обстріли та фортепіано

Семаковська Тетяна 18:29, 25 Січня 2023

Screenshot 385 fea7bОлексій Філатов родом з Бахмута, тут чоловік планував відкрити власний бізнес, однак доля склалася інакше. Музикант відчував ще за декілька місяців до 24 лютого, що буде щось жахливе.

Олексій Філатов, декілька років тому планував відкрити компанію звукозапису у Бахмутському регіоні. Зараз, Олексій консультант із органіки, працює у сфері творчого формоутворення:

 «‎Це мистецька сфера, куди входять багато галузей створення: ідеї, пісні, вірші, графіка, живопис. Також це є дуже цікава здатність керувати мисленням»‎, – пояснює музикант.

Життя, музика і війна

31823578 1786571601412430 4628202216379908096 n a31f3

Олексій Філатов. Фото: Фейсбук

В кінці 2021 року Олексій випустив свою чергову платівку, разом із товаришем військовим, під назвою «Трансгрессия уровня». Останні пісні на платівці повністю передавали якісь хвилюючі ознаки майбутньої війни, пригадує митець. 

«‎Було передчуття…але яке все одно мене знесилило»‎, – згадує музикант.

З початку повномасштабного вторгнення Олексій Філатов був у Бахмуті та працював над фортепіанним циклом, мета якого допомогти свідомості психічно відновлюватися. В місті чоловік пробув до травня:

 «‎Для цього я мав залишатися під всіма видами обстрілів і бачити на власні очі те, що відбувається. Також, спілкуватися із військовими, які прибувають із найгарячіших точок, на той час це була Кремінна, Попасна та Бахмутський напрямок».

Останні робочі правки вже робив у Києві, в студії Івана Дорна. 

 «‎Хочу додати, що його команда, яка стала на той час волонтерами – дуже крута. Вони збирали кошти та відправили гуманітарну допомогу всюди».

Роботи Олексія є на багатьох стрімінгових платформах, включно з Apple Music та Spotify, але не все суспільство має можливість користуватися цим видом прослуховування. Тому музикант хоче знайти більш доступний спосіб, щоб його фортепіанний цикл змогли почути всі.

Плани після перемоги

325232003 1352346338947873 8031711109016512938 n 29d53

Олексій Філатов. Фото: Фейсбук

Чимало з нас в душі мають мрії, які ми повинні виконати одразу після завершення війни. Олексій також має свої плани: 

 «Я хочу, щоб всі ті хто заслуговує комфорту – отримували його вже зараз і були щасливі. І щоб — це щастя мало очі, зрілість, та створювало атмосферу перемоги. Вона важлива для всіх, кому зараз дуже важко: від військових до внутрішньо переміщених осіб, від волонтерів до викладачів. Після фактичної перемоги, я бачу квітучу країну, яка розвивається як у вільному, так і у вільно-цифровому сенсі. Є намір не тільки вдосконалюватись, але й вдосконалювати те, в чому присутні потреби та переваги».

Олексій впевнений, що зараз  ми єдиний організм, але йому необхідні для підтримки вітаміни різного значення:

 «Окремо хочу нагадати, що бійцям Бахмутської ТРО в цей складний момент потрібна допомога. В них є все окрім приладів нічного бачення та деяких корисних військових речей. Говорив із представниками ТРО зовсім недавно — вважаю, що треба долучатись, бо це варте уваги нашої Бахмутської влади».

Фото: Фейсбук

Читайте також: Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Прапор України на пошкодженій будівлі в Сіверську

Щоденні обстріли: як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Сіверськ Бахмутського району Донецької області знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від лінії фронту. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну місто щоденно обстрілюють війська рф. […]

14:22, 22.09.2023 Микола Ситник
Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник
Кліщіївський водозабір

Якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Кліщіївка та Андріївка — невеликі села Іванівського старостинського округу Бахмутської територіальної громади. Росіяни захопили Кліщіївку у січні 2023 року, Андріївку — взимку 2022 року. Напередодні […]

17:42, 19.09.2023 Микола Ситник
Вокзал в Бахмуті

«Він бачив більше сліз, ніж РАЦС»: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

ДСНС Анна

Надія на порятунок: як диспетчерка з Бахмута допомагає рятувати мешканців Донеччини

Коли ми думаємо про роботу рятувальників, то уявляємо собі як гасять пожежі, витягують непритомних людей з завалів, і це справді є. Та часто ми забуваємо, […]