500 грн на ліки для ВПО: як переселенцям отримати кошти

Семаковська Тетяна 17:56, 24 Жовтня 2023
ВПО можуть отримати компенсацію за ліки/Pexels

Внутрішньо переміщені особи, які не мають коштів на ліки можуть розраховувати на фінансову підтримку благодійного фонду “Ліки для України”.

Організація надає допомогу українцям, яким не вистачає грошей на оплату необхідних препаратів.

Допомога переселенцям

Благодійний Фонд “Ліки для України” надає фінансову підтримку переселенцям, які проживають по всій території України. На неї можуть розраховувати громадяни, які її потребують, а саме : 

  • родини, які втратили годувальника;
  • батьки, які поодинці виховують дітей;
  • переселенці тощо.

Як отримати допомогу

Для оформлення заявки, щоб отримати допомогу потрібно завантажити застосунок Liki24, зареєструватися. Після реєстрації на головному екрані з’явиться можливість взяти участь у програмі компенсації.

Зверніть увагу, що компенсація покриває 50% вартості будь-яких ліків, але максимальна сума компенсації 500 грн. Вам не потрібно витрачати зараз всю суму, втім термін дії сертифіката на 500 гривень лише три дні.

При замовленні на 1000 грн і більше вам доставлять ліки безкоштовно.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Новий обмін 4 липня 2025 року: хто повернувся до України після російського полону

Семаковська Тетяна 14:03, 4 Липня 2025
Звільнені з полону / фото Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

4 липня 2025 року відбувся черговий обмін полоненими. До України повернулися військові з категорій “поранені і важкохворі”, а також “молодші за 25 років”. Серед них — оборонці Донеччини та Маріуполя.

Про це повідомили представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими 4 липня 2025 року

Черговий обмін полоненими відбувся в межах домовленостей, досягнутих у Стамбулі. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повернув до України групу військових, які належать до категорій “поранені і важкохворі” та “молодші за 25 років”. Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад 3 роки.

Відомо, що внаслідок обміну 4 липня 2025 року вдалося повернути військовослужбовців ЗСУ, зокрема представників:

  • Військово-Морських Сил;
  • Сухопутних військ;
  • Територіальної оборони;
  • Десантно-штурмових військ;
  • Сил спеціальних операцій;
  • Національної гвардії України;
  • Державної прикордонної служби;
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Наймолодшому з визволених захисників — 20 років, а найстаршому — 59 років. Серед тих, хто повернувся до України, є й оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.

Обміни мають тривати, і я дякую всім, хто це забезпечує. Мета України – звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити”, — написав Володимир Зеленський.

Усі звільнені військові будуть направлені до медичних центрів для проходження необхідних обстежень, подальшого лікування та реабілітації. Держава гарантує їм допомогу, зокрема грошове забезпечення за весь період перебування в полоні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У окупованому Донецьку роблять рейди на бізнес, який відмовляється платити відкати

Семаковська Тетяна 13:20, 4 Липня 2025
Так відбувається “народний контроль” в окупованому Донецьку, приклад “інспекції” в 2024 році / фото з росджерел

Під прикриттям “народного контролю” окупаційна адміністрація влаштовує політично та фінансово мотивовані рейди по магазинах в Донецьку, які не платять відкати.

Про це повідомили активісти “Жовтої Стрічки”.

Донецьк, “народний контроль”

У Пролетарському районі тимчасово окупованого Донецька пройшов черговий рейд так званого “народного контролю”. Цього разу об’єктом інспекції став невеликий магазин “Домашнє” на вулиці Прожекторній. Магазин оштрафували за відсутність цінників на деяких товарах

У склад псевдоінспекції входять депутати окупаційної адміністрації, колаборанти та їхні активісти. Формально, вони перевіряють дотримання стандартів, але фактично відпрацьовують замовлення або “вибивають” щомісячні відкати.

За інформацією джерел, “народний контроль” проводить рейди лише по тих торгових точках, які не сплачують регулярний відкат у розмірі 25–35 тисяч рублів. Інколи інспекції проводяться “на замовлення”, коли потрібно покарати неугодного власника магазину чи конкурента.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

термобілизна на зиму

Готуємося до холодів: як обрати термобілизну розповідають експерти з мережі Gorgany

Термобілизна — важливий елемент одягу зимою, а при ймовірних відключеннях світла в Україні ще й необхідний. Попри поширений міф, що термобілизна зігріває – основним її […]

Допомога ВПО

Де ВПО отримати медичну допомогу у Рівному

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які мешкають у Рівному та області, можуть звернутися за медичною допомогою або послугами до лікарів Старобільського центру первинної медико-санітарної допомоги. Про […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]