Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Слово” та “Заборонений”: які українські фільми подивитися на вихідних

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 21 Червня 2024
Кадр з фільму будинок “Слово” / фото Держагенство України з питань кіно

Українські фільми та серіали зараз набувають популярності. Редакція Бахмут IN.UA підготувала список українських фільмів, які варто подивитися найближчим часом. До нього увійшли новинки кіно, як фільм “Слово”, фільм “Заборонений”, “Мої думки тихі”.

Українські фільми 2024

Українське кіно попри війну розквітає. З’являються нові роботи талановитих режисерів, які використовують культуру та історію для власного натхнення. Такі роботи ставлять безліч філософських питань, зокрема, тих, які стосуються війни та її впливу на повсякденне життя.

Крути. 1918

Крути. 1918, афіша / фото з відкритих джерел

Український фільм-екшн побачив світ у 2019 році. Він показує історію братів Савицьких, які стали частиною легендарного особового складу з 400 осіб, більша частина з яких — студенти. Їх задача — вберегти столицю України від багатотисячної радянської армії та прийняти бій з ними біля залізничної станції Крути.

Стрічка також демонструє й іншу сторону — мирне життя, де двоє братів закохуються в прекрасну дівчину Софію.

Заборонений

Василь Стус, афіша фільму “Заборонений” / фото з відкритих джерел

Створення фільму про легендарного українського дисидента Василя Стуса майже було зупинено, проте все ж вийшла у світ.

Починається фільм у 1965 році, коли молодий поет Василь Стус більше не може миритися з безправним статусом українців у радянському союзі. В цей момент він кидає виклик всій тоталітарній системі та починає говорити про те, що бояться сказати мільйони. І це не зважаючи на постійний тиск і погрози.

Стрічка також розкриває деталі життя нескореного українського поета-шістдесятника Василя Стуса та розповідає справжню історію кохання та зради, людяності й підлості.

Будинок “Слово”

Будинок “Слово” / фото з відкритих джерел

Документальний фільм розповідає про 20-30 роки XX-століття, а саме про невеликий будинок в Харкові, який побудувала радянська влада для українських письменників. В нього поселилися Микола Хвильовий, Остап Вишня, Михайль Семенко, Анатоль Петрицький, Антін Дикий та інші. В ньому вони живуть. В ньому вони створюють шедеври української культури. 

Однак ця ідилія — справжня пастка, адже будинок оснащений засобами стеження та заповнений агентами, яким було наказано знищити українську інтелігенцію. 

Я працюю на цвинтарі

Герої фільму / фото з відкритих джерел

Чорна драматична комедія, що розкриває теми душевного спокою та шляхи його досягнення.

В центрі сюжету знаходиться 35-річний Олександр, який вирішив почати працювати на цвинтарі. Він допомагає створювати пам’ятники та надає послуги догляду за могилами. Чоловік вірить, що саме так можна знайти усамітнення та спокій. Однак доля вирішила інакше, підготувавши Олександру справжні виклики.

Люксембург, Люксембург

Афіша та герої / фото з відкритих джерел

Душевна стрічка Антоніо Лукіча присвячена темі батьків та дітей. У центрі сюжету знаходяться два брати-близнюки, на ім’я Василь та Микола. Хлопці випадково дізнаються, що їхній давно зниклий батько знаходиться у Люксембурзі, при смерті. Вони вирушають у подорож, аби побачити його востаннє.

Якою буде ця зустріч, чи збігатимуться спогади братів про батька з реальністю — дізнавайтесь у фільмі.

Довбуш

Довбуш / скриншот

Історичний, пригодницький фільм-екшн розповість про події XVIII століття, коли польська шляхта змушує гуцулів тікати в гори. Головний герой кінокартини Олекса Довбуш прагне відновити справедливість і стає натхненником для тих, хто бореться за свободу рідної землі.

Зазначимо, що цей фільм вважається одним з найдорожчих в історії українського виробництва. На його створення витратили понад 120 мільйонів гривень.

Мавка. Лісова пісня

Мавка – головна героїня мульфільмa / фото з відкритих джерел

Найкасовіший український мультфільм розповідає історію Стародавнього чарівного Лісу, який ніколи не пускав людей у свої таємничі глибини. Люди, які мешкали поруч, й трималися якомога далі від нього, адже думали, що Ліс — це небезпечне місце, тому що в ньому живуть загадкові лісові істоти. 

Якось Мавка — одна з тих самих лісових створінь та майбутня цариця Лісу — та звичайний коваль Лукаш покохали один одного. Утім, на шляху героїв з’явилася перешкода — в село приїхала Килина, яка хоче побудувати з лісом фабрику. Її ціль — знищити чарівний Ліс.

Чи завадять вони Килині підкорити природу? Чи врятують Мавка та Лукаш власну любов? Про це дізнавайтесь в мультфільмі “Мавка. Лісова пісня”.

Мої думки тихі

Кадр з фільму / фото з відкритих джерел

Зворушлива комедія, яка вийшла у 2019 році, розповідає історію 25-річного композитора і звукооператора Вадима, який зазнав безліч невдач у власному житті. Чоловік вирішує почати все спочатку в Канаді, але для цього потрібно виконати просте завдання — записати звуки закарпатських тварин.

Утім, доля робить все складніше, адже  головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина — мама Вадима.

Памфір

Памфір / фото з відкритих джерел

Драматичний трилер, в центрі сюжету якого знаходиться Леонід — звичайний добропорядний сім’янин Леонід, який повертається із заробітків в рідне село на Буковині. Його дружина вмовляє чоловіка більше нікуди не їздити. Аналогічна позиція й у сина Назара. 

Сюжет розвивається досить стрімко, коли син Леоніда обирає ризикований спосіб завадити від’їзду — намагається спалити документи, через що в будинку спалахує пожежа. Леонід розуміє, що потрібно діяти, адже грошей на відновлення піде чимало. І тут він згадує, що в минулому більшість місцевих знало його не як Леоніда, а як загадкового Памфіра — людини, якій немає рівних у контрабанді та незаконному перетині кордону.

Носоріг

Афіша фільма / фото з відкритих джерел

Кримінальна драма режисера Олега Сенцова, яка розповідає про життя хлопця, на ім’я Володимир. У дитячі роки він був звичайним хлопчиськом, якого регулярно ображали зухвалі хулігани. Вова був свідком перебудови та інших змін, що відбувалися в його рідному місті. Йому також довелося мовчки дивитися на те, як правоохоронці заарештували його батька та як старший брат воював у Афганістані. 

І тут хлопець, дивлячись на всі проблеми в сім’ї, починає свій шлях криміналу. Він перетворюється на жахливого злодія з прізвиськом Носоріг й починає завойовувати злочинний світ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЮНІСЕФ в Україні: що це за організація та чим вона займається

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 21 Червня 2024
ЮНІСЕФ / фото з відкритих джерел

Дитячий фонд ООН або ЮНІСЕФ продовжує надавати українцям, які постраждали від війни, різноманітну допомогу. В неї входять як звичайні продуктові набори, так і повноцінні грошові виплати.

Редакція Бахмут IN.UA детальніше розповідає про те, що це за організація та чим вона займається в Україні.

Допомога від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ — це спеціалізована структура ООН, яку створили 11 грудня 1946 року для захисту прав та інтересів дітей з моменту їх народження і до початку їх дорослого життя. Ця організація працює у понад 190 країнах світу. Особливо це стосується бідних країн або тих, де йдуть бойові дії.

Діяльність ЮНІСЕФ

Діяльність ЮНІСЕФ є досить різноманітною. Пріоритетними у цій діяльності наразі можна вважати наступні напрямки:

  • підтримка вакцинації громадян країн світу. Для цього представники ЮНІСЕФ щороку постачають вакцини у більше ніж 100 країн світу. Окрім цього, фонд намагається допомогти покращити систему охорони здоров’я у світі, інвестуючи велику кількість грошей;
  • боротьба з кліматичною кризою. ЮНІСЕФ — це одна з тих організацій, що підкреслює важливість кліматичних змін як потенційної загрози усьому людству. Її представники регулярно проводять діалоги з представниками урядів країн світу та представниками бізнесу для скорочення шкідливих викидів в атмосферу;
  • підтримка прав людини. Одна з основних задач ЮНІСЕФ — це підтримання та захист базових прав людини, особливо дітей. 

В Україні ж представники ЮНІСЕФ реалізовують безліч програм, спрямованих на захист дітей та їх родин. Вони стосуються охорони здоров’я, психосоціальної підтримки, харчування, гігієни, освіти тощо. Детальніше про діяльність організації та актуальні програми можна дізнатися за посиланням.

Плани ЮНІСЕФ в Україні на 2024 рік

22 листопада 2023 року в Харківській області відбулася пресконференція за участі помічника Генерального секретаря та заступника Виконавчого директора ЮНІСЕФ з гуманітарної діяльності та постачання Тедом Чайбаном. В коментарі виданню “Думка”, він назвав три основні цілі організації в Україні на 2024 рік.

Перше завдання — підтримка дітей та їхніх сімей безпосередньо у лінії, що близька до зіткнення, там, де вони найбільше потребують уваги та допомоги. Вона стосується надання їм гуманітарної допомоги, грошових виплат й інших видів підтримки.

Друге завдання — це глобальна підтримка країни, а саме реформ в ній. Особливо це стосується тих, від яких залежить подальше відновлення України.

Третє завдання — це підтримка України на її шляху до ЄС. Для цього організація підтримуватиме інтеграційні реформи в країні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Слово” та “Заборонений”: які українські фільми подивитися на вихідних

Українські фільми та серіали зараз набувають популярності. Редакція Бахмут IN.UA підготувала список українських фільмів, які варто подивитися найближчим часом. До нього увійшли новинки кіно, як […]

15:00, 21.06.2024 Скопіч Дмитро

ЮНІСЕФ в Україні: що це за організація та чим вона займається

Дитячий фонд ООН або ЮНІСЕФ продовжує надавати українцям, які постраждали від війни, різноманітну допомогу. В неї входять як звичайні продуктові набори, так і повноцінні грошові […]

14:30, 21.06.2024 Скопіч Дмитро

У Києві ВПО можуть отримати житло у гуртожитку: як податися

Лисичанська міська військова адміністрація та Український державний університет ім. Михайла Драгоманова підписали меморандум про співпрацю. Тож, тепер ВПО можуть жити в гуртожитку університету, який має […]

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

“Місце сили”: бахмутянка розповіла про евакуацію та життя у Житомирі

Бахмутянка Софія Голець раніше у місті мала вінтажну костюмерну, а також працювала у бахмутському міському центрі дітей та юнацтва. У Бахмуті вона займалась підростаючим поколінням, […]