Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:49, 2 Грудня 2024
Витяг для ФОП / фото ілюстративне, Unsplash

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.

Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Витяг з ЄДР через “Дію”

Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн

Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:

  • перейти на портал “Дія” та натиснути “Отримати витяг“;
  • авторизуватися за допомогою BankID, Дія.Підпис або електронного підпису;
  • перевірити вказані особисті дані, які автоматично підтягуються з реєстрів;
  • якщо вказані дані вірні, то потрібно оплатити послугу за допомогою банківської картки або Google Pay/Apple Pay/Privat Pay;
  • готовий витяг надійде в розділ з отриманими документами через декілька хвилин, про що прийде додаткове сповіщення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога для переселенців у Черкасах: яке житло надають та як підтримують дітей-ВПО

Валентина Твердохліб 15:58, 2 Грудня 2024
Кімнати для проживання переселенців / фото Facebook-сторінка міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Черкаси.

Редакція звернулася за інформацією до Черкаської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.

Черкаси, житло для ВПО

У Черкасах для переселенців облаштували тимчасове житло в міському центрі соціальних служб. Тут працює тимчасовий притулок для людей та сімей з дітьми. Одночасно тут можуть жити до 200 людей.

Притулок для ВПО / фото Facebook-сторінка міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Для проживання переселенців у притулку облаштовано 72 кімнати та приміщення загального користування — кухні, санвузли, душові кімнати, пральня та дитяча кімната. Дев’ять кімнат на першому поверсі доступні для маломобільних людей та людей з інвалідністю. Для безпеки мешканців у підвалі будівлі облаштували укриття.

Кухня у притулку для ВПО / фото Facebook-сторінка міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Станом на 28 листопада 2024 року в тимчасовому притулку проживають 193 переселенців, серед яких жінки з дітьми та люди з інвалідністю. Окрім надання житла, в центрі соціальних служб вони можуть отримати консультацію з соціальних питань та психологічну допомогу.

Переселенцям також надають кімнати в гуртожитках комунальної власності, що знаходяться за адресами:

  • вулиця Хоменка, 12;
  • провулок Ханенка, 2, 4.

У 2023 році за підтримки Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста в місті облаштували ще одне місце тимчасового розміщення ВПО за адресою: вулиця Кобзарська, 28.

Черкаси, допомога для дітей-ВПО

У черкаських закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти дітей-ВПО забезпечують безоплатним гарячим харчуванням. На нього можуть розраховувати ті, хто мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Станом на 1 листопада 2024 року безоплатним харчуванням охоплені 1 998 школярів та 636 дошкільнят.

Діти-ВПО також звільнені від сплати за навчання в черкаських мистецьких школах.

Допомога для ВПО в Черкасах, куди звертатися

Для отримання допомоги, що передбачена у міській програмі підтримки ВПО, можна звернутися до громадської приймальні Департаменту соціальної політики Черкаської міськради за адресою: бульвар Шевченка, 307.

Час прийому відвідувачів (прийом/видача документів, консультування):

  • понеділок-четвер з 8:00 до 17:00 (13:00-14:00 — технічна перерва);
  • п’ятниця з 8:00 до 16:00 (13:00-14:00 — технічна перерва).

Консультації та попередній запис доступні за телефонами:

  • +380 (47) 231 9921; 
  • +380(47) 231 9922; 
  • +380(47) 231 9923;
  • +380 (67) 509 5026;
  • +380 (93) 296 5458.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро
черкаси

Допомога для переселенців у Черкасах: яке житло надають та як підтримують дітей-ВПО

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Підвищення податків: що про новий закон кажуть бахмутські підприємці

28 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків і військового збору на період дії воєнного стану. Закон, зокрема, передбачає підвищення військового збору […]

Часів Яр у грудні 2024 року: який вигляд має місто

У Часів Ярі тривають бойові дії. Окупанти намагаються захопити місто та постійно його обстрілюють. Через це в місті є значні руйнування. Який вигляд має Часів […]