Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

Семаковська Тетяна 16:00, 8 Листопада 2024
У столиці бахмутян вакцинуватимуть від коронавірусу / фото ілюстративне, Pexel

У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11.

Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві. 

Вакцинація від ковіду: деталі та адреса

Вакцинація від коронавірусу проходить у Києві в амбулаторії №11, яка розташована за адресою: вулиця Здолбунівська, 3Б, Дарницький район. Центр вакцинації отримав вакцину Pfizer, якою і щеплює містян. 

Графік роботи амбулаторії №11: з понеділка по неділю включно з 8:00 до 20:00. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером: +380 (50) 637 9420. 

COVID-19: симптоми

COVID-19 — це респіраторне захворювання, яке спричиняє коронавірус. Вакцинація допомагає захистити організм від збудника та полегшити перебіг хвороби. 

За даними МОЗ, симптомами COVID-19 є:

  • невисока температура до 38° C, яка може варіюватись;
  • нежить та/або закладеність носа;
  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • біль у м’язах;
  • кашель без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • нудота, блювання, діарея без ознак зневоднення;
  • відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість);
  • втрата нюху, смаку.

COVID-19 може мати нетипові симптоми, тому важливо одразу звертатись за допомогою до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Семаковська Тетяна 15:05, 8 Листопада 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Пільги для військових

Пільги охоплюють оплату послуг з управління багатоквартирними будинками, постачання газу, електрики, гарячої води та опалення, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення сміття, а також придбання твердого палива і скрапленого газу.

Зокрема, пільги можуть отримати:

  • учасники бойових дій — 75% знижки;
  • учасники війни — 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни — 100% знижки;
  • члени родин загиблих — 50% знижки.

Щоб оформити пільги, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України або до виконавчих органів місцевих рад. Заявки приймають особисто, поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

У цьому році процедура спростилася, тепер для оформлення пільги необхідні паспорт, документ, що підтверджує право на пільгу, а також обліковий номер платника податків.

Подати заявку онлайн можливо таким чином:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ авторизуватися за електронним підписом, обрати розділ “Всі послуги” і знайти “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми;
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

    Якщо військовослужбовець не може подати заяву особисто, близькі родичі можуть зробити це за нього, маючи при собі документ, що підтверджує родинний зв’язок. Пенсійний фонд розгляне заяву протягом 10 днів і повідомить про рішення протягом 3 днів.

    Пільги на оплату комунальних послуг надають у грошовій формі, що означає, що військові сплачують повну суму послуг, а Пенсійний фонд компенсує витрати через банківський рахунок або поштові відділення.

    Примітка. Матеріал підготувала практикантка Катерина Палій

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

    У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11. Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві.  Вакцинація від ковіду: […]

    Військовий ЗСУ

    Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

    Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє […]

    У два села на Донеччині вдалося повернути газ

    Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки. Про це повідомляє […]

    Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

    Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

    13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

    У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата

    У місті Дніпро відбудеться остання виставка спогадів “Bakhmut Before” цього року. На захід запрошують бахмутян та усіх охочих. Про це повідомляють організатори заходу. Виставка у […]