Реєстр майна та відновлення міста: чим зараз займається КП «Бахмутська житлова управляюча компанія»?

Семаковська Тетяна 15:16, 26 Липня 2023

AFP DIMITAR DILKOFF 268f2 1 13444Комунальне підприємство «Бахмутська житлова управляюча компанія» на початок повномасштабної війни нараховувало 120 робітників. Через безпекову ситуацію людям довелося покинути домівку, з понад 100 людей на роботі залишилося 4 особи, які працюють в евакуації.

Як зараз працює КП «Бахмутська житлова управляюча компанія» редакції «Бахмут.IN.UA» розповів директор Олександр Бондарєв

В грудні 2022 працівники розвозили людям гуманітарку

Раніше колектив із понад 100 осіб працював у 6 підрозділах: 

  • апарат управління; 
  • три житлово-експлуатаційні дільниці;
  • ремонтно-будівельна дільниця та газова служба. 

«Поступово кількість працівників зменшувалась – люди виїжджали у безпечніші регіони країни та за кордон. Мінялись і функції робітників: спочатку виконувались  ремонтні роботи, пізніше – тільки аварійні; потім основною нашою роботою було перевезення та видача гуманітарної допомоги мешканцям міста – продуктові набори, побутова хімія, підгузники, матраци, борошно, олія, хліб», – згадує Олександр Бондарєв.

Коли почалася зима в 2022 році постало нове завдання — забезпечити мешканців, які залишились у місті, пічками-буржуйками та паливом – вугіллям, дровами, брикетами. До лютого 2023 року, допоки не заборонили в’їзд до міста, персонал КП виконував цю роботу.

Ведення реєстру пошкодженого майна та відновлення Бахмута

На сьогодні на підприємстві працює 4 співробітники. За словами співрозмовника, в основному люди зайняті видачею мешканцям різних довідок та веденням реєстру пошкодженого та знищеного майна. На теперішній час джерелом фінансування підприємства є місцевий бюджет.

«Ми наповнюємо інформацією реєстр пошкодженого та знищеного майна. Згідно фото та відеоматеріалам, близько половини багатоквартирних будинків мають пошкодження більше 75%. Відновлювати такі будинки нема сенсу ні з технічної, ні з економічної точки зору. Іншу половину будинків можна буде відбудувати. На мою думку, міста в довоєнних межах вже не буде», – розмірковує директор КП.

На його думку, не всі мешканці повернуться до міста після війни. На думку бахмутянина наразі немає сенсу ремонтувати або будувати багатоквартирні будинки, наприклад,  на кар’єрі або в селищі Красна гора. Крім того, війна ще не закінчилась, й місто продовжують знищувати. Відтак, остаточне рішення про відновлення мікрорайонів міста та окремих будинків, повинно бути прийняте після комісійного обстеження спеціалістами вже після закінчення війни, вважає співрозмовник.

Він наголошує, що місто – це не тільки житлові будинки, а й промислові підприємства, сфера обслуговування, навчальні заклади, рекреаційні зони, і багато всього іншого. 

Відтак, на думку пана Олександра відбудова міста у цілому та окремих його мікрорайонів має складатися з урахуванням усіх цих елементів. Звісно повинно й враховуватися бажання мешканців Бахмута повернутися додому.

Вам буде корисно:

Фото: з відкритих джерел

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 19 Травня 2024
Реєстрація на онлайн-захід / фото з відкритих джерел

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. Кількість місць обмежена.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута

“Сталева мрія Бахмута” — масштабний проєкт післявоєнної відбудови району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. За попередньою оцінкою, план передбачає, що на території вже відбудованого району будуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Сама презентація проєкту відбудеться 28 травня 2024 року о 13:00 у Кам’янець-Подільську. Щоб відвідати захід потрібно пройти реєстрацію за посиланням. Зазначається, що кількість учасників була обмежена з міркувань безпеки.

Відвідати захід можуть:

  • мешканці Бахмутської громади;
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • небайдужі до процесу відбудови Бахмута та ті, хто  цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по її вдосконаленню.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 18 Травня 2024

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не тільки знаємо, як виглядають захисні споруди всередині. Ми розуміємо, що в період відбудови вони повинні бути спроєктовані по-іншому. Як саме, — розбирались у Бахмут IN.UA

Захисні та оборонні споруди цивільного населення: різниця

Тема оборонних споруд при відновленні міст є досить об’ємна, оскільки має два ключових напрямки — фортифікаційні та захисні (бомбосховища, протирадіаційних укриттях, об’єкти захисту подвійного призначення тощо) споруди цивільного населення. Якщо фортифікація знаходиться в площині військової стратегії оборони та, як правило, є поза границями того чи іншого міста, то захисні розташовані як ззовні, так і в межах великого населеного пункту. 

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, нині в Україні обліковується понад 60 тисяч об’єктів укриття для цивільного населення. Якщо говорити про післявоєнне відновлення оборони, станом на зараз ми можемо фокусуватись лише на захисних спорудах для жителів того чи іншого міста, області. Ми звернулись з цим питанням до інженера технічної підтримки в Danfoss Україна Кирила Баранчука.

“Саме тому, тільки військові повинні визначати заходи, інженерні та технічні рішення в цих спорудах або біля них”, — пояснив Кирило Баранчук, інженер технічної підтримки в Danfoss Україна.

Експерт пояснює, що наприклад, дизель-генераторна установка може використовуватись в захисних спорудах й водночас буде демаскуючим елементом на лінії оборони міста. 

Захисні споруди для цивільного населення призначені для забезпечення безпеки людей від різного типу артилерій, потрапляння уламків та впливу отруйних газів. Принципи побудови цих об’єктів закладені у двох документах:

Згідно з останнім документом, що затверджений Урядом вже під час повномасштабного вторгнення, основним принципом побудови є захист та здоров’я людей. Приміром, при будівництві нових захисних споруд важливим є врахування перебування одночасно різних категорій людей, зокрема дітей, дорослих та вагітних жінок. Через це теза про підтримку здорового середовища при побудові нових захисних споруд є ключовою.

“Температури в приміщеннях захисної споруди завдяки сучасним системам опалення та вентиляції, контроль вмісту СО2, летних органічних сполук, канцерогенів та мутагенів. Це дуже важливо і це те, що є новим не тільки для України, а і для Європи та світу. Ми розробили найбільш сучасні державні будівельні норми.”, — зазначає Кирило Баранчук.

Кейс Ізраїля для Бахмута

Ізраїль — країна, що постійно перебуває у бойовій готовності через своїх сусідів, має інших підхід до будування захисних споруд для цивільного населення: створення мамади, тобто кімнати-бомбосховища в кожній квартирі. Такий захисний простір має залізобетонні стіни, броньовані двері, металеві віконні ставні та систему фільтрації повітря. А головне — за умови мінімальної кількості часу можна дістатись до схованки й бути певним, що перебуваєш в безпеці.

На думку інженера технічної підтримки Кирила Баранчука, створення або побудова будинків з мамадами є чудовим прикладом будівництва захисної споруди при відновленні міста.

“Звісно, в нас є своя специфіка побудови захисних споруд, яка частково базується на архітектурних рішеннях, розроблених в радянському союзі, в тому числі під час Холодної війни. Це (ред. створення мамади в квартирах ) рішення — це єдиний комплекс, що розташований під будівлею або поряд з відповідними інженерними комунікаціями, які забезпечують умови мікроклімату в приміщеннях протягом 48 та більше годин для захист людей”, — додає Баранчук.

У роботі з оборонними спорудами при відновлені Бахмута, архітектори перш за все повинні звертати увагу на містобудівний план та планування в цілому: де можна розмістити ту чи іншу споруду, як це вплине на забудову, транспортне сполучення, чи можливо підключити споруду до зовнішніх мереж, де ключовим є централізовані мережі енергопостачання, що спрямовані на енергетичну безпеку. Відтак під час вибору шляхів енергопостачання об’єкта будівництва, варто надавати перевагу таким високоефективним джерелам:

  • системам централізованого теплопостачання та холодопостачання, у тому числі системи, що використовують відновлювану енергію;
  • високоефективні когенераційні установки;
  • системи автономного теплопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії;
  • теплові насоси.
Ключові вимог до інженерних систем при побудові нових бомбосховищ / фото надане Кирилом Баранчуком

Таким чином місто буде забезпечено трьома ключовими аспектами для оборони та захисту: 

  • безпека людей — захист від уламків, радіації та мінімізація шкідливого впливу;
  • енергетична безпека — диверсифікація джерел, децентралізація та варіативність вибору;
  • обота військових — чітке картографування захисних споруд, визначення класу та швидке розгортання військової інфраструктури (мережа інтернет, світло, резервні джерела).

Війна не тільки змінила наше розуміння безпеки, але й стала поштовхом для розвитку нових стандартів у проєктуванні та будівництві захисних і оборонних споруд. Відновлення міст, таких як Бахмут, після перемоги України потребуватиме інтеграції найсучасніших технологій і підходів для створення надійної інфраструктури, здатної забезпечити безпеку та комфорт громадян.

Інтеграція досвіду Ізраїлю у створенні мамад — кімнат-бомбосховищ в кожній квартирі є яскравим прикладом, який можна адаптувати для українських реалій. Ці кімнати забезпечують миттєвий доступ до захисту та оснащені всіма необхідними системами для підтримання життя. Застосування нових стандартів та адаптація найкращих міжнародних практик допоможуть Україні створити міцний фундамент для майбутнього.

Примітка. Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро

Оборонні та захисні споруди при відновленні міст: чим відрізняються та як мають виглядати після перемоги України

Повномасштабне вторгнення рф змусило нас навчитись складати тривожнy валізу, серед ночі одягатись за лічені секунди та вивчити дороги до бомбосховищ власного міста. Тепер ми не […]

12:00, 18.05.2024 Гук Лідія

“Це завжди про людей” – шлях бахмутського комітету доступності до створення інклюзивного міста

Питання безбар’єрності та доступності вже кілька років стоїть ребром для українців. Попри добре написане законодавство, яке дозволяє та сприяє впровадженню інклюзивних рішень, виділення коштів та […]

Хто повернеться до Бахмута: редакція почула думки бахмутян

Бахмут вже майже рік в окупації, за цей час росіяни зробили з нього плацдарм для подальшого наступу на інші населені пункти та міста. Саме ж […]

17:55, 13.05.2024 Носуля Марина
пошук тіл

“Повертаємо загублені душі додому”: як відбувається ексгумація тіл на ДОТ та лінії фронту

Після деокупації територій відбувається не тільки розмінування та в’їзд у місто української влади та правоохоронних органів, але й починається важливий етап — пошук та ексгумація […]