Комунальне підприємство «Бахмутська житлова управляюча компанія» на початок повномасштабної війни нараховувало 120 робітників. Через безпекову ситуацію людям довелося покинути домівку, з понад 100 людей на роботі залишилося 4 особи, які працюють в евакуації.
Як зараз працює КП «Бахмутська житлова управляюча компанія» редакції «Бахмут.IN.UA» розповів директор Олександр Бондарєв
В грудні 2022 працівники розвозили людям гуманітарку
Раніше колектив із понад 100 осіб працював у 6 підрозділах:
- апарат управління;
- три житлово-експлуатаційні дільниці;
- ремонтно-будівельна дільниця та газова служба.
«Поступово кількість працівників зменшувалась – люди виїжджали у безпечніші регіони країни та за кордон. Мінялись і функції робітників: спочатку виконувались ремонтні роботи, пізніше – тільки аварійні; потім основною нашою роботою було перевезення та видача гуманітарної допомоги мешканцям міста – продуктові набори, побутова хімія, підгузники, матраци, борошно, олія, хліб», – згадує Олександр Бондарєв.
Коли почалася зима в 2022 році постало нове завдання — забезпечити мешканців, які залишились у місті, пічками-буржуйками та паливом – вугіллям, дровами, брикетами. До лютого 2023 року, допоки не заборонили в’їзд до міста, персонал КП виконував цю роботу.
Ведення реєстру пошкодженого майна та відновлення Бахмута
На сьогодні на підприємстві працює 4 співробітники. За словами співрозмовника, в основному люди зайняті видачею мешканцям різних довідок та веденням реєстру пошкодженого та знищеного майна. На теперішній час джерелом фінансування підприємства є місцевий бюджет.
«Ми наповнюємо інформацією реєстр пошкодженого та знищеного майна. Згідно фото та відеоматеріалам, близько половини багатоквартирних будинків мають пошкодження більше 75%. Відновлювати такі будинки нема сенсу ні з технічної, ні з економічної точки зору. Іншу половину будинків можна буде відбудувати. На мою думку, міста в довоєнних межах вже не буде», – розмірковує директор КП.
На його думку, не всі мешканці повернуться до міста після війни. На думку бахмутянина наразі немає сенсу ремонтувати або будувати багатоквартирні будинки, наприклад, на кар’єрі або в селищі Красна гора. Крім того, війна ще не закінчилась, й місто продовжують знищувати. Відтак, остаточне рішення про відновлення мікрорайонів міста та окремих будинків, повинно бути прийняте після комісійного обстеження спеціалістами вже після закінчення війни, вважає співрозмовник.
Він наголошує, що місто – це не тільки житлові будинки, а й промислові підприємства, сфера обслуговування, навчальні заклади, рекреаційні зони, і багато всього іншого.
Відтак, на думку пана Олександра відбудова міста у цілому та окремих його мікрорайонів має складатися з урахуванням усіх цих елементів. Звісно повинно й враховуватися бажання мешканців Бахмута повернутися додому.
Вам буде корисно:
- Як отримати компенсацію за зруйноване житло?
- Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію?
- Борги та штрафи за комуналку у воєнний час: що робити бахмутянам?
- Борги за комуналку: що робити, якщо Вам нараховують борг за неіснуючу воду чи газ?
Фото: з відкритих джерел
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!