Щодня Бахмут бореться за свою свободу, місто обстрілюють окупанти, гинуть цивільні мешканці. Про те, якою ціною тримають Бахмутський напрямок показує видання The New York Times.
Українські військові аналітики в п’ятницю поблизу Бахмута, на сході країни, переглядають відео, отримані операторами безпілотників. Фоторепортаж Бахмута від The New York Times
Автомобіль українських військових проїжджав повз зруйновану будівлю в п’ятницю в Бахмуті. Фоторепортаж Бахмута від The New York Times
Члени гуманітарної місії «Чорний тюльпан», яка збирає тіла українських та російських солдатів, несуть тіло російського солдата біля Корового Яру на сході України. Фоторепортаж Бахмута від The New York Times
Український військовий повертає безпілотник після розвідки в Бахмуті. Фоторепортаж Бахмута від The New York Times
Росіяни зняли фейковий “документальний фільм” про Селидове. У ньому показують місцевих жителів, які розповідають про “злочини” ЗСУ. Українських військових звинувачують у вбивствах мирного населення, при цьому жодних доказів сказаному не надають.
Що не так із російським “фільмом” і яка насправді ситуація була в Селидовому, пише Бахмут IN.UA.
Російські фейки про Селидове
Росіяни випустили “документальний фільм” про Селидове. Його зняли пропагандисти російського видання “новое медиа”. Для зйомок стрічки в Селидове приїхала пропагандистка лара ржондовская. Це блогерка з москви, яка після повномасштабного вторгнення почала працювати на окупованих територіях України. У її доробку не один пропагандистський сюжет, зокрема і з окупованого Маріуполя.
Основою “фільму” про Селидове служать розповіді, нібито, місцевих жителів. Люди звинувачують ЗСУ в різних військових злочинах проти мирного населення, однак жодних доказів сказаному не надають. Самі ж російські “журналісти” теж не перевіряють отриману інформацію. Все “розслідування” будується просто на словах.
Натомість є відомі підтверджені факти про розстріл мирних жителів Селидового російськими військовими. Зокрема, вони вбили двох жінок. А 24 жовтня відкрили вогонь по цивільному авто, де перебували двоє людей. Одну людину було поранено, а допомогу їй надали військові ЗСУ. Підтвердженням цих фактів є знімки з камер.
Також військових ЗСУ звинувачують у тому, що вони силоміць забирали дітей з родин. Ці слова також є фейком. Насправді вилучити дітей без дозволу батьків не має права навіть поліція. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.
Примітно, що сама пропагандистка лара ржондовская говорить про те, що цей фільм є реакцією росії на оприлюднення Україною інформації про розстріли в Бучі. Цим фільмом пропагандисти намагаються відбилити себе і перенести відповідальність за скоєне в Бучі на Україну.
Що насправді відбувалося в Селидовому
Росіяни зайшли в Селидове всередині жовтня 2024 року. До цього місто регулярно обстрілювалось військами рф. Найбільше постраждали будинки на околицях міста, які росіяни випалювали, думаючи, що там є бійці ЗСУ.
Окупація Селидового пройшла стрімко. Росіяни остаточно захопили місто 30 жовтня 2024 року. На той момент, за офіційними даними, в місті залишилися 461 людина. Попередньо була інформація, що до звідти евакуювали всіх дітей. Однак згодом росіяни почали звітувати про вивезення родин з дітьми. З цього можна зробити висновок, що батьки ховали дітей, а згодом евакуювалися з ними на бік росії.
Попри важку ситуації і наступ росії, в Селидовому до останнього була можлива евакуація в більш безпечні регіони України. Людей евакуювали волонтери. При цьому людям пропонували безоплатне житло. Варіанти для розміщення були у Хмельницькій, Рівненській і Закарпатській областях.
Тепер мешканців Селидового масово вивозять у росію та використовують їх для пропаганди.
Цього тижня для ВПО та мешканців Харкова відбудеться гуманітарна акція — видача гарячих обідів. Допомогу у вигляді їжі можуть отримати всі харківʼяни, які її потребують.
Волонтери організовують гуманітарні акції з роздачі готової домашньої їжі всім, хто її потребує. Під час видачі допомогу можуть отримати сотні громадян. Обіди видають протягом кількох днів.
Найближчі видачі гарячих обідів у Харкові:
5 лютого 11:00 — у Новобаварському районі, вулиця Академіка Богомольца, 5А;
6 лютого з 11:00 — у Немишлянському районі, вулиця Олімпійська, 25;
7 лютого з 11:00 — у Шевченківському районі, вулиця Дерев’янка, 16.
Нагадаємо, що харківська доброчинна фундація “Вікно допомоги” продовжує надавати допомогу ВПО та місцевим, котрі належать до вразливих категорій населення. Наразі її представники забезпечують постраждалих від війни продуктовими та гігієнічними наборами першої потреби, а також одягом та іншими речами для покращення комфорту життя.
Переселенці з Бахмутської громади, які переїхали до Харкова чи Харківської області, можуть отримати допомогу в осередку “З Бахмутом у серці. Харків”. Зареєструватися на отримання допомоги можна онлайн, заповнивши форму за посиланням.
Росіяни зняли фейковий “документальний фільм” про Селидове. У ньому показують місцевих жителів, які розповідають про “злочини” ЗСУ. Українських військових звинувачують у вбивствах мирного населення, при […]
Цього тижня для ВПО та мешканців Харкова відбудеться гуманітарна акція — видача гарячих обідів. Допомогу у вигляді їжі можуть отримати всі харківʼяни, які її потребують. […]
Покровський напрямок фронту залишається найгарячішим, тут тривають бої. Українським захисникам вдалось призупинити російський наступ, однак тиск ворога продовжується. Щоб надалі вести штурми, окупанти підвозять резерви. […]
На Донеччині працює Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості. Його фахівці пропонують різноманітні вакансії, в тому числі й у релокованих установах і підприємствах Бахмутської громади. […]
Окупаційна влада Маріуполя затвердила нову “офіційну” символіку міста. Змін зазнали прапор і герб. На оновленій символіці присутні радянські та російські елементи. Про затвердження нових символів […]