Війна. Бахмут. Евакуація (Фоторепортаж)

Семаковська Тетяна 12:44, 7 Квітня 2022

IMGP8532 1 c5950Якою її побачив мешканець міста, фотохудожник Олександр Дяченко.

«24-го лютого вже о 5.30 ранку міський голова Бахмута зібрав своїх помічників на надзвичайну нараду. В перший день війни. Потрібно було визначитися, як жити місту в умовах російської агресії. Того ж дня було поставлене питання необхідності евакуації містян у більш безмечні місця України.

На час цього репортажу в автопотязі від міськради до залізничного вокзалу Краматорська було вісім шкільних автобусів. Починали з одного. Потім два, три, чотири. Ці вісім того дня (5 квітня 2022 року – прим. ред), вирушивши з Бахмуту о сьомій ранку, до Краматорська не дійшли. Їх завернули на Слов’янськ, бо за Краматорськом ворог поцілив у залізничну колію і її потрібно було терміново відновлювати.

IMGP8527 1 c6309

IMGP8531 1 02ab8

IMGP8532 1 c5950

IMGP8534 1 af51a

IMGP8536 1 f4ae9

Автоколона повернулася в Бахмут ближче до десятої ранку. Аби доправити до залізничного вузла тих, кого не змогли забрати в ранковий евакуаційний рейс. І так кожного дня. Допоки останній бажаючий покинути місто не буде евакуйований з Бахмута.

Місто пустішає. Це вже помітно неозброєним оком. «Плюси» москальских ракет по місту та довкола нього жахають людей та женуть у невідомість з рідних домівок, з теплих хат.

Кожного ранку з від’їждаючими зам міського голови з комунального господарства Олександр Марченко. Почувається впевнено, керує процесом, відповідає на питання нервуючих людей. Міськрада впровадила запис бажаючих виїхати з Бахмуту через УСЗН (управління социального захисту населення). Списки, звісно, доправляються на кожний виїзд, але хто ж буде в змозі відмовити в місці в автобусі мамам з малими дітьми, людям похилого віку.

IMGP8541 1 e35ce

IMGP8543 1 6c102

IMGP8545 1 c5e8e

IMGP8548 1 af89d

IMGP8549 1 6f0e5

IMGP8551 1 54db0

IMGP8563 1 62102

IMGP8564 1 ca80a

IMGP8565 1 abf3b

Тож, каже Марченко, ніхто не перевіряє вже, записана людина або родина чи ні. І, скорш за все, сам запис більше впроваджений задля того, аби керівництво міста розуміло, скільки автобусів подавати на рейс. Люди повинні це розуміти і намагатися все ж таки телефонувати до УСЗН та сповіщати про своє бажання евакуюватися.

Коли почалася посадка людей на другий рейс, Олександру Марченко зателефонували з Краматорська та повідомили, що колію відремонтовано і можна знову прямувати за звичним і коротшим маршрутом. Він піднімався в кожний автобус та повідомляв добру новину про зміну маршруту на той самий, зручний, до залізничного вокзалу Краматорська.

IMGP8568 1 6f4ad

IMGP8570 1 e3b50

IMGP8573 1 744bc

IMGP8582 1 ae79f

IMGP8586 1 9057cIMGP8597 1 35c06

IMGP8602 1 902a0

IMGP8614 1 2c277

IMGP8618 1 d2d35

IMGP8619 1 2078a

IMGP8633 1 d2383

У цей час на майданчик за міськрадою вийшов міський голова Олексій Рева. Олександр Марченко повідомив йому, що з цим рейсом з міста за допомогою міськради з початку евакуації виїхало вже 4200 людей. Спокійний діловий вигляд міського голови вселяв упевненість. Що все буде добре. Але ж я не втримався таки від питання про перспективи Бахмута у другій фазі війни на сході України. Адже метою московських окупантів у цій фазі є саме повна окупація області та знищення спротиву захисників Маріуполя.

«Все буде добре», – коротко запевнив міський голова.

Чомусь вірю. Все буде Україна.

Олександр А. Дяченко, фото автора

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Валентина Твердохліб 11:30, 13 Вересня 2024
Виплати ВПО
Виплати ВПО / фото з відкритих джерел

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих виплат.

Чи впливає на призначення виплати ВПО на дитину її місце навчання і працевлаштування її батьків, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО на дитину: що впливає

Місце та форма навчання дитини не впливає на право призначення виплат ВПО у разі:

  • призначення допомоги на проживання вперше;
  • продовження виплат на наступний шестимісячний період, якщо батьки дитини працюють, займаються підприємницькою діяльністю, зареєстровані в Центрі зайнятості або іншим чином мають статус офіційно зайнятих.

Місцезнаходження закладу освіти, в якому навчається дитина неважливе. Тобто діти можуть продовжувати вчитися у школах “за пропискою”.

На призначення виплат впливає зайнятість батьків дитини. Згідно з Порядком надання допомоги на проживання ВПО, один з батьків може бути незайнятим, якщо:

  • доглядає за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
  • доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • виховує дитину/дітей віком до 18 років та фактичним місцем проживання родини є територія бойових дій;
  • родина проживає на відносно безпечній території, але дитина навчається онлайн (повністю або частково).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мешканцям дев’яти областей продовжили подачу заявок на паливо: деталі

Валентина Твердохліб 10:42, 13 Вересня 2024
Гроші в руках, виплати ВПО, допомога на паливо
Виплата допомоги / фото з відкритих джерел

Жителям прифронтових територій надаватимуть гроші для придбання твердого палива. Кожна родина може отримати по 21 тисячі гривень на ці потреби. Аби якомога більше людей були охоплені допомогою, Уряд продовжив терміни подачі заявок.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Грошова допомога на паливо: як подати заявку

Фінансову допомогу на придбання твердого палива надаватимуть:

  • мешканцям прифронтових територій, які живуть у 10-кілометровій зоні від кордону з росією або лінії зіткнення;
  • мешканцям територій активних бойових дій та можливих бойових дій;
  • мешканцям територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Сюди відносяться громади таких областей:

  • Сумської;
  • Харківської;
  • Херсонської;
  • Луганської;
  • Донецької;
  • Дніпропетровської;
  • Запорізької;
  • Миколаївської;
  • Чернігівської.

Для отримання допомоги на придбання палива люди мали подати заявки до місцевих органів влади у своєму місці проживання. Зробити це треба було до 16 вересня.

Проте для того, щоб допомогою було охоплено якомога більше населення, терміни подачі заявок продовжили. Їх прийматимуть до 25 вересня.

Заявки розглядатимуть протягом трьох робочих днів із дня подання. Після отримання рішення за заявою одержувача допомоги мають проінформувати протягом пʼяти робочих днів. Про результат подачі заявки повідомлять й тих, кому допомогу одобрять, й тих, кому відмовлять. Грошову допомогу виплатять протягом місяця.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих […]

Гроші в руках, виплати ВПО

Мешканцям дев’яти областей продовжили подачу заявок на паливо: деталі

Жителям прифронтових територій надаватимуть гроші для придбання твердого палива. Кожна родина може отримати по 21 тисячі гривень на ці потреби. Аби якомога більше людей були […]

військові на фронті

Окупанти мають тактичні успіхи біля Селидового: яка ситуація на фронті 13 вересня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 143 бойових зіткнень. Найбільше атак — 64 — окупанти провели на Курахівському напрямку. Про це йдеться у зведеннях Генштабу та аналітиків DeepState. Яка […]

будівля в покровську

Немає водопостачання і частково — світла: яка ситуація з комунальними послугами в Покровську

У Покровську зберігається складна воєнна ситуація. Окупанти знаходяться в менш ніж 10 кілометрів від міста і постійно його обстрілюють. Яка зараз ситуація в Покровську з […]

У 24 ОМБр розповіли, що дає їм перевагу в обороні Часового Яру

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри важкі умови, українські […]