Нове життя у Франції: історія бахмутянки Наталії, яка наважилась кардинально змінити своє життя 

Семаковська Тетяна 15:52, 13 Січня 2023

IMG 20230113 144312 549 c20aaНаталія Радіонова — бахмутянка, жінка розпочала нове життя у Франції зі своїм чоловіком іноземцем. Героїня поділилася з редакцією своєю історією, розповіла чи складно дається їй переїзд та чим українські чоловіки відрізняються від французів?

Шлях до Франції

Пані Наталія родом з міста Торез, що в Донецькій області, до Бахмута переїхала працювати у 2013 році. Тоді вона зайняла посаду головного спеціаліста спортуправління. 

Рішення про переїзд з Бахмута за кордон жінка прийняла на початку лютого минулого року, тоді вона ще не знала, що чекає на її рідну Донеччину:

«Я спочатку поїхала в Київ, щоб зібрати всі необхідно документи, саме тут мене застала війна. Виїхати вдалось лише в березні, але я дуже переживала за Україну та особливо за свого сина, який був у Харкові від початку повномасштабного вторгнення».

Українці за кордоном

У вересні син Наталії виїхав за кордон за програмою навчання, тому матері стало легше. Однак, події які відбуваються в Бахмуті довго не давали спати:

«Я тільки нещодавно почала спати, бо приймаю заспокійливі. Серце розривається коли бачу новини про Бахмут. Декілька років тому я придбала там квартиру, а зараз навіть не знаю в якому вона стані. На відео в соціальних мережах я бачила, що будинок понівечено, але в якому стані квартира досі не знаю». 

Наталія запевняє, що люди за кордоном дуже переживають за українців і завжди готові допомогти: 

«Тут, у Франції часто підходять і запитують чи необхідна якась допомога, всі переймаються, це дуже приємно, що про нас не забувають».

Спортивна кар’єра

IMG 20230113 144306 569 24e8c

Наталія разом з жінками займається спортом. Фото: особистий архів героїні

Наталія, професійна спортсменка, тренувала з легкої атлетики дітей в Бахмуті. Зараз жінка планує продовжувати пов’язувати своє життя зі спортом, та тренувати у Франції, та для цього треба вивчити мову. А поки спортсменка волонтерить і проводить для українських та місцевих жінок заняття в фітнесу:

«Влітку ми займались прямо на вулиці на стадіоні. Зараз холодно, я намагаюсь знайти приміщення щоб продовжувати заняття. Гроші я не беру, бо зараз не у всіх українок вони є. Тут, за кордоном, не таке гарне життя як комусь може здатись. Без знання мови, без чоловіка та без грошей, жінкам буває дуже важко»

Щасливий шлюб

IMG 20230113 144312 395 3e791

Подружжя. Фото: особистий архів героїні

У Наталії є чудовий чоловік, до якого вона переїхала з України:

«Ми одружились й підписали договір про майно. Навіть перекладачка сказала, що це велика рідкість, коли француз підписує договір з жінкою, тим паче з іноземкою». 

Жінка поділилась з нашою редакцією, що усі гроші які їй з чоловіком подарували на весілля, вони вирішили передати на допомогу Україні:

«Ми ще не вирішили куди саме передамо гроші й на які потреби, але я точно знаю, що саме в Бахмут».

За словами героїні, так щастить далеко не кожній з іноземцями, бо у них є свої правила, які наші жінки можуть не зрозуміти:

«Вони якщо зустрічаються, то майже ніколи не одружуються. Підписують договір про співжиття й про поділ всього 50на50».

Тож, нашим українкам погляди іноземців можуть бути незвичними, розповідає жінка, тому необхідно не раз подумати, перш ніж пов’язувати життя з людиною. 

«Наша Україна набагато простіша, краща й гарніше, ніж інші країни. Я зрозуміла це все зараз. Тому чекаємо на перемогу й все буде Україна!»

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Як українські мігранти піднімають економіку в Європі?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

Про це повідомляє PenUkraine.

Книга про долі українських жінок

Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at […]

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
субсидія нарахування

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

Бахмутські колективи виступили на Співочому полі: як пройшов концерт 

15 червня на Співочому полі Національного музею народної архітектури та побуту України відбувся концерт “Незламна культура Бахмута”, на якому виступили творчі колективи Бахмута. Про це […]

Росіяни показали Топталівку: фото

Пропагандистські пабліки поширили відео, у якому бахмутяни впізнали Топталівку, це колись пішохідна зона біля будівлі міської ради, датована 70-ми роками минулого століття. Цей невеликий відрізок […]