«Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Семаковська Тетяна 13:27, 13 Січня 2023

Screenshot 350 a6b12Волонтерка Ольга родом з Костянтинівки, коли почалася повномасштабна війна жінка вивезла у безпечне місце сина та маму, а сама почала допомагати мешканцям евакуюватися, зокрема й з Бахмута. Спочатку, метою було допомогти виїхати саме маломобільним людям та соціально-вразливим верствам населення, а зараз Ольга допомагає всім охочим. Жінка розповідає, що разом з волонтерами вони проводять агітаційну роботу по евакуації. Більше про це — читайте в матеріалі.

Повернулася в місто, щоб допомагати

Весною пані Ольга з родиною евакуювала в безпечне місце, коли жінка впевнилася, що з рідними все гаразд — почала волонтерити. Першочергово мета волонтерки була в тому, щоб вивезти маломобільних людей, однак згодом почали евакуювати всіх охочих. Пані Ольга з волонтерами навіть проводили своєрідну агітаційну роботу. Вони друкували листівки із закликом та контактами для евакуації. Ці листівки були й в місцевій газеті “Вперед”, яка нещодавно відновила друк для Бахмутської громади.

«З вересня ми їздили в Бахмут і допомагали з евакуацією, потім роздруковували листівки, візитки із закликом виїжджати. Також привозили людям гуманітарну допомогу, щоб зрозуміти скільки населення там залишилося. Поки ми роздавали речі — вмовляли людей евакуюватися з Бахмута»

Ольга наголошує, що евакуацією вона займається спільно з локальними місцевими волонтерами, організаціями, зокрема це «Білі Янголи», які вивозять з Бахмута людей, навіть з тих районів, які є наближеними до лінії фронту:

«Нещодавно була ситуація, коли ми виїжджали з людьми з міста і в останню хвилину нам повідомили про ще одного бахмутянина, який хотів евакуюватися. Ми не могли взяти цю людину, бо машини були вже повні, тому попросили “Білих Янголів”, вони допомогли вивезти лежачого»

Ліки для донеччан 

Загалом, пані Ольга волонтерить з березня 2022 року, за цей час завдяки жінці десятки людей опинилися в безпечних умовах. Починалося все із забезпечення ліків, медикаменти передавали цивільному населенню. Серйозні проблеми були із ліками для діабетиків, згадує пані Ольга.

«В аптеках не було ніяких ліків, у мене були друзі в різних містах України, які там могли купляти необхідне. Згодом знайшла волонтерів, які закупляли медикаменти».

Частину ліків також передавали безплатно небайдужі, їх Ольга розвозила людям, які того потребували.

Читайте також: У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

Шелтер для переселенців у Краматорську

photo 2023 01 12 17 57 58 60268

Шелтер для переселенців у Краматорську. Фото: особистий архів героїні

Чимало людей відмовляються від евакуації з Бахмута через власні страхи, хвилюються що їх залишать просто на вокзалі. Пані Ольга разом з волонтерами облаштовують у Краматорську тимчасовий прихисток для людей, які наважилися поїхати. Тут людина може відпочити, поїсти, поспати та привести себе до ладу. Через те, що в Бахмуті немає водопостачання мешканці не можуть нормально помитися, тому коли вони приїжджають в Краматорськ — мають час, щоб провести всі гігієнічні процедури.

Зараз волонтери хочуть закупити для притулку бойлер (ред. нагрівний бак для води). Орієнтовна сума такого девайса — близько 10-11 тисяч гривень. 

Допомагають в облаштування шелтеру всі небайдужі — з США жінка прислала 20 теплих нових ковдр, каже Ольга. Також надіслали білизну, один із БФ наразі шукає для притулку розкладачки, щоб люди могли поспати.

Попри те, що в Бахмуті небезпечно – людей, які записуються на евакуацію не стає більше, каже Ольга. Наприклад, за 12 січня бажання виїхати мали тільки 12 людей. Нагадаємо, що зараз в місті залишається близько 8 тисяч мешканців.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

Валентина Твердохліб 11:52, 23 Червня 2025
бахмуті
Російські окупанти біля пам’ятника на братській могилі / фото росджерела

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни, окупанти поклали квіти і запалили окопні свічки.

Про це йдеться на російських пропагандистських каналах.

День пам’яті і скорботи в Бахмуті

Російські окупанти, які перебувають у Бахмуті, відзначили “день пам’яті і скорботи”, приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. З цієї нагоди військові поклали квіти до вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертвам Другої світової війни.

Зокрема, окупанти відвідали монумент на місці братської могили радянських воїнів, що в центрі міста. Тут вони також запалили окопні свічки.

бахмуті
Окупанти покладають квіти до пам’ятника / фото росджерела

Також окупанти позували біля пам’ятника воїнам-танкістам. Нагадаємо, що цей монумент росіяни показово “відновили“, пофарбувавши і почепивши російський прапор. При цьому постамент пам’ятника розбитий, а територія захаращена.

бахмуті
Окупант біля пам’ятника воїнам-танкістам / фото росджерела

Зазначимо, що подібні акції — це один з інструментів російської пропаганди. Вони проводяться щороку в містах рф, а відтепер і на тимчасово окупованих територіях. Вони мають на меті поширити культ перемоги та приховати роль срср у розв’язанні Другої світової війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

Валентина Твердохліб 10:40, 23 Червня 2025
краматорську
Рятувальники працюють на місці удару / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Авіаудар по Краматорську 22 червня

У місті Краматорськ другу добу триває рятувальна операція після ворожого обстрілу. Нагадаємо, вночі 22 червня російська армія вдарила авіабомбою по чотириповерховому будинку. Внаслідок удару стався обвал частини будівлі.

Наразі у зруйнованому будинку тривають аварійно-рятувальні роботи, вже розібрано 230 тонн конструкцій. За попередніми даними, під завалами може залишатися ще одна людина.

краматорську
Розбір завалів / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

Загалом внаслідок обстрілу загинули четверо людей. Їхні тіла вчора деблокували з-під завалів. Ще четверо людей отримали поранення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених […]

краматорську

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди. […]

Росіяни атакували Покровськ FPV-дроном, є поранений

У суботу, 22 червня, близько 11:00 росіяни обстріляли південно-східну частину міста Покровськ на Донеччині. Зафіксовано влучання FPV-дрона по цивільній інфраструктурі. Є поранений. Про це повідомила […]

ЗСУ не допустили просування росіян у Часів Яр і Торецьку: свіжі дані з фронту

За минулу добу наші війська зупинили на Краматорському напрямку 6 атак росіян, на Покровському напрямку — 44, а на Новопавлівському — 10. Подекуди ще досі […]

Алея троянд у Бахмуті в червні 2020 року: як виглядала локація до війни

Алея троянд у Бахмуті була однією з найвідоміших та найулюбленіших зелених зон міста, яка приваблювала мешканців своєю нетиповою естетикою та атмосферою домашнього затишку. До війни […]

12:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро