«Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Семаковська Тетяна 13:27, 13 Січня 2023

Screenshot 350 a6b12Волонтерка Ольга родом з Костянтинівки, коли почалася повномасштабна війна жінка вивезла у безпечне місце сина та маму, а сама почала допомагати мешканцям евакуюватися, зокрема й з Бахмута. Спочатку, метою було допомогти виїхати саме маломобільним людям та соціально-вразливим верствам населення, а зараз Ольга допомагає всім охочим. Жінка розповідає, що разом з волонтерами вони проводять агітаційну роботу по евакуації. Більше про це — читайте в матеріалі.

Повернулася в місто, щоб допомагати

Весною пані Ольга з родиною евакуювала в безпечне місце, коли жінка впевнилася, що з рідними все гаразд — почала волонтерити. Першочергово мета волонтерки була в тому, щоб вивезти маломобільних людей, однак згодом почали евакуювати всіх охочих. Пані Ольга з волонтерами навіть проводили своєрідну агітаційну роботу. Вони друкували листівки із закликом та контактами для евакуації. Ці листівки були й в місцевій газеті “Вперед”, яка нещодавно відновила друк для Бахмутської громади.

«З вересня ми їздили в Бахмут і допомагали з евакуацією, потім роздруковували листівки, візитки із закликом виїжджати. Також привозили людям гуманітарну допомогу, щоб зрозуміти скільки населення там залишилося. Поки ми роздавали речі — вмовляли людей евакуюватися з Бахмута»

Ольга наголошує, що евакуацією вона займається спільно з локальними місцевими волонтерами, організаціями, зокрема це «Білі Янголи», які вивозять з Бахмута людей, навіть з тих районів, які є наближеними до лінії фронту:

«Нещодавно була ситуація, коли ми виїжджали з людьми з міста і в останню хвилину нам повідомили про ще одного бахмутянина, який хотів евакуюватися. Ми не могли взяти цю людину, бо машини були вже повні, тому попросили “Білих Янголів”, вони допомогли вивезти лежачого»

Ліки для донеччан 

Загалом, пані Ольга волонтерить з березня 2022 року, за цей час завдяки жінці десятки людей опинилися в безпечних умовах. Починалося все із забезпечення ліків, медикаменти передавали цивільному населенню. Серйозні проблеми були із ліками для діабетиків, згадує пані Ольга.

«В аптеках не було ніяких ліків, у мене були друзі в різних містах України, які там могли купляти необхідне. Згодом знайшла волонтерів, які закупляли медикаменти».

Частину ліків також передавали безплатно небайдужі, їх Ольга розвозила людям, які того потребували.

Читайте також: У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

Шелтер для переселенців у Краматорську

photo 2023 01 12 17 57 58 60268

Шелтер для переселенців у Краматорську. Фото: особистий архів героїні

Чимало людей відмовляються від евакуації з Бахмута через власні страхи, хвилюються що їх залишать просто на вокзалі. Пані Ольга разом з волонтерами облаштовують у Краматорську тимчасовий прихисток для людей, які наважилися поїхати. Тут людина може відпочити, поїсти, поспати та привести себе до ладу. Через те, що в Бахмуті немає водопостачання мешканці не можуть нормально помитися, тому коли вони приїжджають в Краматорськ — мають час, щоб провести всі гігієнічні процедури.

Зараз волонтери хочуть закупити для притулку бойлер (ред. нагрівний бак для води). Орієнтовна сума такого девайса — близько 10-11 тисяч гривень. 

Допомагають в облаштування шелтеру всі небайдужі — з США жінка прислала 20 теплих нових ковдр, каже Ольга. Також надіслали білизну, один із БФ наразі шукає для притулку розкладачки, щоб люди могли поспати.

Попри те, що в Бахмуті небезпечно – людей, які записуються на евакуацію не стає більше, каже Ольга. Наприклад, за 12 січня бажання виїхати мали тільки 12 людей. Нагадаємо, що зараз в місті залишається близько 8 тисяч мешканців.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Ремонт доріг за 10 млн, меблі та пальне: що потребує фронтовий Торецьк

Марія Носуля Носуля Марина 16:00, 27 Липня 2024
Фото ілюстративне / з відкритих джерел

10 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг у Торецькій громаді, 243 тисячі на пальне й 30 тисяч гривень на канцелярію з логотипом. 

Розбираємо останні  найбільші закупівлі відомств Торецька Бахмутського району на порталі Прозорро.  

Торецьк Новини

Управління житлово-комунального господарства Торецької міської військової адміністрації у червні оголосило закупівлю на ремонт доріг Торецької громади. Загальна вартість послуги — майже 10 мільйонів гривень.

У документації до закупівлі зазначається, що ремонт необхідний через складність руху транспорту для перевезення поранених, евакуації населення, доставляння гуманітарної допомоги та іншої логістики, пов’язаної з бойовими діями.

Обгрунтування закупівлі / скриншот тендерної документації

Йдеться про дороги у населених пунктах: Торецьк, Щербинівка, Залізне, Північне, Нью-Йорк: 

Перелік доріг, що потребують ремонту / скриншот договору

У закупівлі зазначається термін виконання робіт до 15 вересня цього року. 

Торецька міська військова адміністрація на початку липня замовила 500 літрів дизельного пального вартістю 28 тисяч гривень. 10 одиниць архівних стелажів для відомства вартували 53,5 тисячі гривень. Ремонт офісної техніки обійшовся у понад 27 тисяч гривень. 46,1 тисячі гривень коштувало військовій адміністрації 862 літри пального.

Також для відомства придбали брендову продукцію з логотипом, а саме — понад 500 одиниць канцелярії, браслетів та парасольок загальною вартістю понад 30 тисяч гривень.

Торецьк: Медицина

Для Центру первинної медико-санітарної допомоги Торецька придбали 6 одиниць меблів вартістю 11 тисяч гривень. 

Також для центру придбали 4770 літрів дизельного пального, що вартувало 243,2 тисячі гривень. 26 одиниць світильників вартували ще 19,8 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

МАНІПУЛЯЦІЯ: на Львівщині менше відключень світла, ніж в інших регіонах

Чорнойван Аліна 13:01, 27 Липня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

У Фейсбуці адміністратор сторінки “Вільногірськ”, присвяченій новинам міста та регіону, опублікував допис у вигляді скриншоту повідомлення про скасування відключень світла на Львівщині. Автор залишив під публікацією свій невдоволений коментар та звернувся до аудиторії щодо її вражень від такої інформації.

Чому цей допис є маніпуляцією — пояснює редакція Бахмут IN.UA.

Скриншот допису / Facebook

Відключення світла на Львівщині

Хоча автор не надав посилання на першоджерело інформації, ми помітили назву Телеграм-каналу, який написав про скасування графіків. І знайшли цей допис в Телеграмі. На офіційній сторінці “Львівобленерго” дійсно опублікували повідомлення про розпорядження “Укренерго” про скасування погодинних відключень. Проте під дописом користувачі соцмережі Facebook повідомляли: світло все одно відсутнє у їхніх домівках. 

У цьому ж дописі є важлива фраза: “Відновлення графіку відключень відбудеться за окремим розпорядженням”. Тобто це було тимчасове пом’якшення.

Скриншот допису

Й дійсно, судячи з сайту “Львівобленерго”, погодинні графіки відключень нікуди не ділися: там щоденно публікують погодинні графіки відключень світла.

Чим шкодять маніпуляційні дописи щодо світла

Висловлювання подібного характеру спрямовані на розкол українського суспільства, аби показати, що нібито певні регіони мають перевагу перед рештою. Проте це не так. Тож перш ніж поширювати такі тези в інформаційному просторі, варто перевірити та проаналізувати отриману інформацію.

Коли в Україні покращиться ситуація зі світлом

Про пом’якшення після 20 липня повідомляли міністр енергетики Герман Галущенко та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 24 липня достроково з планового ремонту вивели енергоблок однієї з українських АЕС, про що повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Поліпшення ситуації з постачанням електроенергії заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі телемарафону пов’язав із тим, що в Україні спала спека та з особливостями ремонтних кампаній на об’єктах генерації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ремонт доріг за 10 млн, меблі та пальне: що потребує фронтовий Торецьк

10 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг у Торецькій громаді, 243 тисячі на пальне й 30 тисяч гривень на канцелярію з логотипом.  Розбираємо останні  найбільші […]

16:00, 27.07.2024 Носуля Марина

МАНІПУЛЯЦІЯ: на Львівщині менше відключень світла, ніж в інших регіонах

У Фейсбуці адміністратор сторінки “Вільногірськ”, присвяченій новинам міста та регіону, опублікував допис у вигляді скриншоту повідомлення про скасування відключень світла на Львівщині. Автор залишив під […]

“Це ок, коли тобі не ок”: як гендерні стереотипи впливають на життя чоловіків

Гендерні стереотипи нерідко стають проблемою, яка негативно позначається на якості життя як жінок, так і чоловіків. Стійкі патріархальні думки щодо гендерних ролей в сучасному суспільстві […]

12:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Бодкін, Шершні та Тіла: які серіали подивитися на вихідних

Трилер — це специфічний жанр кіно та літератури, який повинен викликати у глядачів або читачів почуття співпереживання, пов’язане з емоціями тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи […]

11:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним […]

09:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро