Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні: історія небайдужої бахмутянки

Семаковська Тетяна 16:16, 9 Січня 2023

Screenshot 335 215b3Катерина Чернова — бахмутянка, працює в Мистецькій школі № 1 м.Бахмут, зараз жінка ще й волонтерка. Після онлайн-уроків, вона з допомогою друзів, переважно — це також колеги по роботі, виготовляє окопні свічки. Через війну, яку розпочала росія, Катерина евакуювалася до Дніпра, спочатку героїня думала, що це ненадовго, однак “ненадовго” розтягнулося на десять місяців. Бахмутянка не могла сидіти склавши руки й почала допомагати армії, спочатку імпровізувала невеликий гумштаб у себе вдома, а згодом на власній кухні розпочала виробництво окопних свічок.

Волонтерські організації без лиця

Screenshot 332 46b44

Свічки воготовлені волонтеркою. Фото: особистий архів героїні

Ця історія почалася ще давно, батько Катерини військовий, який з 2019 року захищає Україну від окупантів на Донецькому фронті. Героїня в цей час жила в Бахмуті, з початком повномасштабної фази війни жінка була змушена евакуюватися разом з сином до Дніпра, щоб зберегти життя рідних. Спочатку думали поїхати на два тижні, але згодом цей відрізок часу почав рости в геометричній прогресії. Жінка розповідає, що тривалий час займала себе роботою, щоб прогнати погані думки, а згодом вирішила присвятити себе волонтерству. Був час, коли жінка допомогу, яку надавали їй, разом з друзями віддавали на потреби військових.

Доля звела Катерину з людьми, які працювали у різних волонтерських центрах, саме вони надихнули героїню своєю працею. Стимулом стало ще й те, що в Катерину було багато знайомих, які хотіли б допомогти, але хвилювалися, щоб їхні кошти пішли в правильне русло:

«Зараз дуже багато волонтерських організацій без обличчя. Ти допомагаєш, відправляєш донат, але не розумієш кому саме. Один мій знайомий під час розмови розповів, що він б допомагав, але хотів б, щоб його гроші не потрапили в кишеню шахрая. Я тоді опублікувала пост, де написала, що було б класно, якби ми (ред. близьке оточення Катерини) зібрали якусь певну суму для допомоги».

Читайте також: «Ми привозимо хліб і люди його цілують»: як Людмила Біла допомагає ЗСУ та дітям в Бахмуті

Запит на українську тушонку та спальні мішки

Screenshot 333 82bc8

Допомога, яку разом з друзями Катерина відправила на фронт. Фото: особистий архів героїні

Спочатку жінка збирала різнопланову допомогу, загадує пані Катерина й про запити від військових. Жінка розповідає, що захисники часто просили саме української тушонки, бо вона смачніша. Літом 2022 року допомогою небайдужих Катерина зібрала 10 тисяч гривень, на ці кошти закупили засоби гігієни та провізію для військових. Також передали спальні мішки, за це, пані Катерина, дуже вдячна знайомим, які безплатно віддали 20 спальників.

Однак, тоді постала інша проблема — логістика, потрібно було довезти допомогу «на нуль».

«Просто дивом з’явилися волонтери, які возили допомогу на передову. Як зараз пам’ятаю ми були в Дніпрі, друга година ночі, комендантська година якраз, в під’їзді темно — а ми виносимо з друзями коробки з квартири із зібраною допомогою для ЗСУ. Ми думали, що сусіди подумають, що ми виносимо квартиру всю… Звісно, це не дрони, але по відчуттях було таке враження, що ми наближаємо повернення додому і Перемогу», — пригадує пані Катерина з посмішкою.

Затишшя перед світлом

Screenshot 330 ebafe

Пані Катерина з сином готують матеріал для свічок. Фото: особистий архів героїні

Після цього був період затишшя, каже пані Катерина. Однак, довго він не тривав, в оточенні людей, які щось роблять, важко всидіти на місці.

«Всі щось роблять, а ти нічого не робиш, значить Перемоги не буде. Ми з татом якось говорили і він мене спитав: “А у тебе є хтось знайомий, хто робить окопні свічки?”. Це був листопад місяць. Я через знайомого волонтера дізналася про свічки, він сказав, що може привезти, але запити в нього були більші зазвичай. Я знову опублікувала допис, мовляв, друзі, шукаємо свічки», — розповідає пані Катерина.

На цей пост відгукнулася давня знайома Катерини, ще з часів навчання в музучилищі. Жінка з чоловіком теж опинилися в Дніпрі, товаришка Катерина запропонувала разом робити свічки.

«Ось такі випадкові слова, які виявилися доленосними. В цей же вечір ми публікуємо допис, у якому оголошуємо про збір. Ми збирали залишки свічок, банки, картон і донати. Першу партію ми відправили згодом, 8 пачок, люди відправляли з Києва, з Сум», — пригадує бахмутянка.

Далі почали відбуватися дивовижні речі, люди допомагали, надходила допомога з різних куточків України. З Черкас, дівчата з волонтерського центру надіслали 25 кілограмів парафінових  свічок, це не прості свічки, вони ароматичні, різних кольорів, каже героїня. З особливим теплом згадує, пані Катерина, про пораненого військового, який разом з дітьми зробив свічки, юні українці також дали малюнки на фронт. Партію відправили Новою Поштою. Зараз окопні свічки Катерина відправляє на фронті із Дніпра, друга локація з виробництвом знаходитися у Харкові, де виробляє свічки тесть знайомої.

Читайте також: Шиють розпашонки для немовлят: як жінки популяризують українську культуру

Схема роботи

Screenshot 331 6c040

Свічки, які перетоплюють для окопних свічок. Фото: особистий архів героїні

На зібрані кошти жінки закупляли парафін і віск для виготовлення свічок. Ці складники далеко не бюджетні, відтак, щоб купити 50 кілограмів парафіну потрібно 6 500 гривень. Також потрібно врахувати доставку — це 120 грн/кг.

Катерина виготовляє свічки вдома. В чайнику плавить парафін та віск, допомагає їй в цьому мама та син. В новорічну ніч Катерина з родиною не мали настрою святкувати, але вирішили зробити свічки. 

Що потрібно захисникам зараз?

Потреба у свічках буде мінімум до квітня, каже Катерина, тому закликає всіх небайдужих доєднатися і спільними зусиллями допомогти захисника пройти цю зиму. Щоб допомогти Катерині, наші читачі, можуть задонатити кошти за реквізитами:

Отримувач: Катерина Чернова

Номер картки: 5375414137740311

Окрім цього, потрібні банки від тушонки, важливо, щоб баночка була чиста. Зараз захисникам також потрібен мед, також теплі шкарпетки. Якщо Ви хочете допомогти ЗСУ із цим — пишіть Катерині, щоб дізнатися деталі відправки на Нову Пошту.

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Вишиванка пасує навіть краще, ніж маленька чорна сукня»: краматорчанка про евакуацію, колекцію вишиванок та «лапки» для ЗСУ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Валентина Твердохліб 11:00, 3 Квітня 2025
Росіяни малюють триколори на стовпах / фото росджерела

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони зайнялись — перефарбування українських прапорів на стовпах у триколори.

Про це йдеться на одному з каналів російських військових.

Рф почала благоустрій Бахмута?

Російські військові, які перебувають в окупованому Бахмуті, повідомляють, що почали “облагородження” міста. Однак насправді назвати це відновленням чи приведенням міста до ладу неможливо.

“Облагородженням” росіяни називають знищення українських прапорів на стовпах. Блакитно-жовті малюнки перефарбовують у російські триколори.

Росіяни звітують про “облагородження” / скриншот із росджерел

Натомість навіть простого прибирання в місті не роблять. Узбіччя і тротуари завалені гіллям, сміттям і уламками будівель.

Замість українських прапорів малюють триколори / фото росджерела

Зазначимо, що заходи зі знищення української символіки є першочерговими на окупованих територіях. Росіяни “борються” з українськими прапорами, книжками і навіть табличками з назвами міст. Зокрема, нещодавно окупанти показали, як знищували таблички з назвами міст Попасна, Артемівськ (Бахмут) та Красноармійськ (Покровськ).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Семаковська Тетяна 10:25, 3 Квітня 2025
Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу / фото ілюстративне, Eleos-Ukraine

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року. Важлива умова отримання – людина не повинна була отримувати допомогу від Елеос-Донецьк у вересні 2023 року або раніше. Також можуть звертатися ті переселенці, які взагалі ще не отримували гуманітарних наборів.

Як подати заявку та хто має право на допомогу – деталі у матеріалі.

Елеос-Донецьк допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі

Благодійна організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі. Подати заявку можуть переселенці з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року.

Допомога надається тим, хто отримував її від організації ще у вересні 2024 року або раніше, а також тим, хто звертається вперше. Важливо, що дані про попереднє отримання допомоги зберігаються у базі організації.

Зареєструватися на допомогу онлайн можна за посиланням, форма на каналі відкривається 3 квітня, о 19:00.

Для отримання допомоги необхідно мати при собі довідку ВПО, паспорт та податковий номер. Якщо людина зареєструвалася та потрапила у список на допомогу, який теж публікуватимуть на каналі за посиланням, яке вказано вище, її потрібно обов’язково забрати.

Елеос-Донецьк, телефон

Одинокі люди віком 60+ та особи з інвалідністю I групи можуть подати заявку телефоном гарячої лінії +380 (98) 029 2392.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]