“Передовіч0к”: хто ховається під анонімним блогом військового

Семаковська Тетяна 15:20, 14 Лютого 2024
Військові на фронті / фото Генштаб

“Передовіч0к” — це відомий Telegram-канал одного з українських захисників на Бахмутьскому напрямку. Тут до 13 грудня 2023 року регулярно публікувалися невеликі розповіді про ситуацію на фронті та буденність військових, особливо поблизу міста-фортеці.

Редакція Бахмут IN.UA публікує невелике інтерв’ю з військовим, яке було зроблено в кінці 2022 року.

Ситуація на фронті очами військового

Автор під час активного створення публікацій уникав розкриття інформації про себе. Навіть під час інтерв’ю “Передовіч0к” відмовився надавати ані фото, ані навіть позивний.

Все що стосується мене, вибачте,  конфіденційність попри все,

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

Робота над Telegram-каналом стала першим досвідом у цій сфері. До цього, за словами “Передовіч0к”, блогів ніколи не вів, і навіть з приводу цього телеграм-каналу думав нічого не вийде. Згодом він почав вникати та почав розуміти, чому військові зараз активно почали вести Tik-Tok та блоги.

Я не вважав, що з цього взагалі щось буде насправді. З приводу Tik-Tok, тут є декілька моментів, хтось робив це, щоб показати який він крутий, хтось, щоб показати як це насправді, а хтось для публічного визнання, ну й найрідкісніша група людей “для душі” як в цілому, і я зробив канал.

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

“Передовіч0к” запевняв, що отримував дуже багато зворотного зв’язку від людей з підтримкою. Це мотивувало його та дуже допомагало усім захисникам в складі часи.

З приводу того чи бачимо ми, що ви пишете? Так, звісно, ваша підтримка лунає з всіх місць: це різні соціальні мережі, пісні, кричалки, ваша допомога, включаючи гуманітарну. За час введення каналу мені десь 100+ разів запропонували все що можна взагалі дістати,

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

Редакція питала військового й про те, чого чекають українські захисники від співгромадян, європейців та всього світу. Що їм треба робити аби військові могли захищати спокійне життя власної нації.

Ми насправді очікуємо лише ракети, які можуть долетіти до Кремля. Це звісно жарт. Багато з нас вдячні взагалі всім, ми вдячні нашому щирому і найкращому народові усіх часів. Претензія лише в тому, що деякі багато балакають на публіку, не розуміючи, що відбувається,

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

Життя в окопах з холодом та постійним ризиком кожного дня втратити своє життя — все це переживають наші військові, в той час, коли інші українці сплять в теплих ліжках. Чи була злість у наших бійців, на тих, хто не пішов воювати за свободу своєї країни? Відповідь бійця виявилась досить лаконічною. Він заявив, що особисто у нього немає ніяких негативних емоцій в сторону тих, хто не пішов на війну. Багато з таких людей займаються іншими, не менш важливими для України речами. Що стосується тих, хто втік. “Передовіч0к” вважає, що їх будуть засуджувати всі українці на свій лад. Голове ж зараз пам’ятати, що “війна — це не гра“.

Жінки на фронті. Редакція вирішила поцікавитися, як ставляться військові до них на передовій та чи не дивляться на них, як на представників слабкої статі.

Звісно жінок на фронті бережуть, як зіницю ока. Є звісно окремі фактори для жінок, але це більш чоловіче бажання

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

Люди завжди кажуть, що наші бійці найкращі й “друга армія світу” не зрівняється з ними. А чим же військові ЗСУ відрізняються від військових з рф на думку “Передовіч0к”? 

Наші військові мають мету, вигнати ворогів з нашої землі, та припинити страждання громадян, які за нашими спинами. Дуже багато випадків коли ми розуміємо, що не можемо вплинути на обстріл центральної частини держави, що приносить нам багато розчарувань, але ми караємо їх на полі бою. Мета у нас усіх одна, перемога, про інше взагалі думати заборонено,

“Передовіч0к” // автор відомого Telegram-каналу

Читайте також:

  • “Ворог хоче взяти Часів Яр, аби показати свої досягнення”, — пресофіцер 26-ї артбригади
  • Росіяни атакують на флангах Бахмута: мапа боїв 
  • На Донеччині окупанти завдали ракетного удару по лікарні: що відомо

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дім, де є місце для всіх: історія бахмутянина, який будує житло заради своїх тварин

Семаковська Тетяна 12:49, 16 Січня 2025
Бахмутянин будує житло для себе на Дніпропетровщині / фото надане героєм

Бахмутянин Віктор Сучков зараз живе на Дніпропетровщині, у місті Самар. Чоловік евакуювався з Бахмута весною 2022 року. З собою вивіз трьох котів — пухнасті весь час жили з Віктором. Спершу в гуртожитку, але згодом сусіди написали скаргу на котів, а без них бахмутянин лишатися в гуртожитку відмовився. Тож, вирішив сам будувати собі житло. Ще й незвичайне.

Як переселенцю це вдається, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

“Це ж мої коти, як я їх залишу”

Віктор Сучков за професією архітектор, до повномасштабної війни він працював за фахом, цікавився незвичайними темами. Зокрема, побудовами енергоефективних споруд. Чоловік каже, що в Бахмуті жив в районі Забахмутка, але коли почалось повномасштабне вторгнення — Віктору з родиною і його котам довелось евакуюватись. 

Спершу мали їхати до Чернівецької області до знайомих, але лише дорога до Дніпра у Віктора зайняла добу. Тому він вирішив зупинитися на Дніпропетровщині, де якийсь час разом з котами жив у гуртожитку в місті Самар. 

Згодом сусіди поскаржились на пухнастих — чоловік пояснює, що вони у нього активні, тож завдавали клопоту співмешканцям. Директор гуртожитку отримав заяву від людей, тож звернувся до Віктора. Чоловік каже, що він міг залишитися там жити, але йому поставили умову — без котів.

Віктор з домашнім улюбленцем, а позаду споруда, яку з нуля робить бахмутянин / фото надане для Бахмут IN.UA

Це ж мої коти, як я їх залишу. Це мої друзі, ми з ними разом з Бахмута все пройшли”, — каже бахмутянин.

На допомогу Віктору прийшов волонтер Олександр, і оскільки з тваринами чоловіку знайти житло не вдалось – Олександр знайшов ділянку для бахмутянина, на якій той планує побудувати омріяне енергоефективне житло. Віктор пояснює, що він планував зробити це ще в Бахмуті, але втілити ідею в реальність вийде на Дніпропетровщині. 

Самар переселенцю подобається, тут він вже встиг висадити город — невелику ділянку під це йому тимчасово виділили місцеві благодійники. Але в планах бахмутянина побудувати оселю, де можна буде поєднати й кімнату для себе та котів й теплицю для городини. 

Я моделлю обрав мікроклімат тропічних країн. Тому тут виноград буде й тропічні рослини”, — пояснює бахмутянин.

Бахмутянин будує власне житло

Матеріали для своєї споруди чоловік купляє сам, також допомагають волонтери. Віктор запевняє: попри те, що на вулиці холодно — у його оселі вже є спосіб зігрітися, який він зробив самотужки.

“Я зимою поки без опалення. На вулиці було мінус 9, у мене мінус 7 було в цьому будинку. Зараз у мене є декілька таких конструкцій, щоб було тепло взимку. Вона складається з одного простого плаща й термоплаща. Зверху над ліжком у мене є такий, як балдахін з пінофолу (ред. матеріал, який використовують для утеплення). Завдяки цьому температура в мене сягала 28 градусів тепла”, — каже бахмутянин.

Допомагають чоловіку місцеві волонтери благодійного фонду Гордість Нації ЮА. Наприклад, зараз вони забезпечують проведення електроживлення до житла. 

Бахмутянин же у розмові зізнається, що головна мета його дому — аби було місце для всіх, зокрема його котів, які з чоловіком пережили весь цей час. Для пухнастих улюбленців Віктор зізнається, що планує побудувати лабіринти всередині конструкції.

Підтримати Віктора можна донатом на особисту карту за реквізитами: 4149 4991 9524 1052. Всі кошти бахмутянин планує використовувати для будівництва свого житла. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Я отримував одну відмову за іншою”: історія бахмутянина, який не опустив руки та відкрив власну пасіку

Валентина Твердохліб 11:50, 16 Січня 2025
пасіку
Бджоляр Юрій Махник на пасіці / фото із особистого архіву героя

Переселенець з Бахмута Юрій Махник розпочав власну справу на Дніпропетровщині. У Солонянській громаді він відкрив пасіку, де виготовляє мед. Відкрити власну справу чоловікові допомогли грантові програми. А зараз він готовий надати допомогу іншим ВПО, які теж хочуть спробувати себе у бджільництві.

Про відкриття власної справи Юрій Махник розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Відкриття власної справи, бджільництво

Юрій Махник родом із Бахмута. Там чоловік займався підприємництвом — мав магазин із продажу техніки та кілька турагенцій.

У 2022 році чоловік разом з родиною виїхав з Бахмута. Але деякий час продовжував допомагати землякам — вивозив їх з міста на власному авто.

Спочатку Юрій Махник оселився в Києві. Там жив чотири місяці, а потім працевлаштувався на Кіровоградщині. Оскільки в чоловіка був досвід роботи з бджолами, його взяв на роботу місцевий фермер. Там Юрій працював бджолярем допоки не отримав травму. Чоловік зламав ногу і після лікування втратив роботу.

Після цього бахмутянин вирішив відкрити свою пасіку. Кошти на власну справу він отримав завдяки грантовим програмам.

“Я сидів у Києві і постійно писав гранти. Спочатку були відмови одна за одною, а згодом мою заявку одобрили в USAID. Я захистив свою грантову заявку по Zoom і мені надали перший грант. Завдяки ньому я розмістив свою пасіку в Солонянській громаді Дніпропетровської області. Тут місцевий фермер взяв мене, щоб я слідкував за його пасікою, і неподалік я поставив свою. Потім я отримав ще один грант і поставив вже велику пасіку, закупив необхідне обладнання і почав брати людей на роботу”, — розповів Юрій Махник.

пасіку
Бджоляр Юрій Махник / фото із особистого архіву героя

Ваучери на навчання, допомога у бджільництві

Наразі пасіка бахмутянина Юрія Махника налічує понад 150 вуликів. Чоловік виготовляє мед на продаж.

Разом із цим бахмутянин готовий допомагати іншим людям, зокрема переселенцям, в опануванні бджолярської справи. Він радить тим, хто втратив роботу, звертатися в центр зайнятості за ваучерами на перенавчання.

пасіку
Пасіка / фото із особистого архіву героя

“Я готовий допомогти людям, які хочуть опанувати професію бджоляра. Можу провести екскурсію власною пасікою, поділитися своїми напрацюваннями і підказати як отримати грант на розвиток власної справи. А взагалі дуже раджу переселенцям звертатися в центр зайнятості за ваучерами на навчання. Наприклад, я знаю, що бджільництву навчають у Гадяцькому вищому професійному аграрному училищі. За ваучером навчання безоплатне і на заочній формі. Навіть якщо людина не захоче відкрити власну справу, то вона може піти працювати на якусь із пасік, як моя. І це плюс як для переселенця, так і для роботодавця. Адже переселенець матиме роботу, а роботодавець матиме відшкодування від держави за працевлаштування ВПО”, — радить Юрій Махник.

Отримати ваучер на навчання бджільництву можна у будь-якому центрі зайнятості. Якщо ви проживаєте на Дніпропетровщині, звертайтеся за адресою: місто Дніпро, вулиця Авіаційна, 41.

Бджоляр Юрій Махник теж може надати консультацію щодо отримання професії бджоляра. Телефонуйте йому за номером: +380 (50) 646 1036.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дім, де є місце для всіх: історія бахмутянина, який будує житло заради своїх тварин

Бахмутянин Віктор Сучков зараз живе на Дніпропетровщині, у місті Самар. Чоловік евакуювався з Бахмута весною 2022 року. З собою вивіз трьох котів — пухнасті весь […]

“Я отримував одну відмову за іншою”: історія бахмутянина, який не опустив руки та відкрив власну пасіку

Переселенець з Бахмута Юрій Махник розпочав власну справу на Дніпропетровщині. У Солонянській громаді він відкрив пасіку, де виготовляє мед. Відкрити власну справу чоловікові допомогли грантові […]

Історія турботи: як перукар із Бахмута підтримує жінок у складні часи

У Києві працює перукар-стиліст з Бахмута Олександр Мелкумян. Свою роботу він продовжив у мережі столичних салонів краси. На новому місці чоловік започаткував благодійну ініціативу для […]

“У Донецьку все було гарно. Всі були щасливими”. Війна очима підлітка

16 річний Кирило Шишлов народився та проживав у Донецьку, рідне місто йому довелось покинути через війну. Зараз Кирило живе у Сумах, де є активним учасником […]

12:00, 20.12.2024 Скопіч Дмитро

“Тихий куточок” з глибоким сенсом: продовження історії родини Реуцьких

18 лютого 2023 року, обороняючи Бахмут, загинув військовослужбовець Михайло Реуцький. У Михайла залишалась дружина Наталя та донька Катерина. Дві його найдорожчі жінки в житті зараз […]