FreeСХІД.ua #27 Як отримати статус «дитина війни»

Семаковська Тетяна 17:27, 18 Червня 2018
В електронному дайджесті подій на Сході, який цього тижня розробили журналісти Донецького прес-клубу читайте:

– як чотири роки тому добровольці звільняли Маріуполь;

– з’ясовували, як мешкають люди у селищі Озаряновка, що біля Торецька;

– дивувалися знахідці в Новоайдарському районі, де школярі із вчителькою виявили унікальну для Луганської області квітку – дику орхідею!

#FreeЗОНА

Як живуть невеликі селища біля самої лінії розмежування?

Раніше в Озарянівці був цегельний завод. Зараз про нього нагадують лише руїни та озеро, що утворилося на його місці. Місцеві жителі намагаються вижити хто чим здатний: підробітками або підсобним господарством на кшталт пасіки.

У січні селяни створили комітет самоорганізації населення, який і виграв грант від гуманітарної організації «Людина в біді» на 790 тисяч гривень. Гроші збираються витратити на водогін для всього селища.

Тільки свої корективи можуть внести обстріли.

Зараз в Озарянівці 107 житлових подвір’їв, в яких живуть 215 місцевих і 18 переселенців (з Горлівки, Микитівки, Луганська, Зайцевого, Попасної). Ще одна нагальна проблема – часта відсутність електрики (лінії електромереж пошкоджуються) і старі будинки.Цікаво, що більша частина літніх жителів села – діти переселенців із західної України.

Місцеві із задоволенням розповідають історію свого селища тим, хто готовий слухати:

«На розі колишньої вулиці Комінтерну (зараз – вулиця Ягідна) стояла будівля. У ній був панський будинок, прізвище пана була Озарян. Так я чув від прабабусь. Потім в тій хаті був гуртожиток, потім школа до 4 класу. А потім його покинули, все розвалилося, і людям дозволили поруч будинки зводити».

 

#FreеПРАВО

Як отримати статус дитини, яка постраждала в результаті військових дій

Якщо коротко, то раніше такий статус отримати було дуже важко. Для цього потрібно було звернутися до кількох державних органів. Одним з найскладніших моментів було відкриття кримінального провадження за фактом того чи іншого злочину, що стався в зоні бойових дій проти дитини. Зараз для доказу отриманої психологічної травми немає обов’язкової умови – відкритого кримінального провадження.

Які документи потрібні для отримання статусу дитини, яка постраждала від конфлікту?

  • Заява про надання статусу (зразок надається в органі опіки та піклування).
  • Згода на обробку персональних даних.
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Паспорт заявника.
  • Довідка про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документ, який підтверджуватиме проживання дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція (будинкова книга, витяг з реєстру).

У разі відсутності в таких документах підтвердження реєстрації місця проживання дитини доказом її проживання в населеному пункті можуть стати: право власності батьків на нерухоме майно, шкільний атестат, учнівський квиток, табель успішності, медична книга.

Решта подробиць – у матеріалі “Донбас SOS”.

#FreeЦИТАТИ

Цитати Павла Жебрівського, екс-голови Донецької військово-цивільної адміністрації з його прощальної прес-конференції в Краматорську.

– Це не означає, що я піду, грюкнувши дверима, і не буду цікавитися областю. Є ряд проектів, які я надалі маю намір відстежувати і довести до кінця. Перший – це будівництво військового ліцею імені Івана Сірка в Краматорську. Другий – Олімпійська база. Третій – зробити з «Перлини Донеччини» Донецький український Артек.

– Вискочить нещастя, яке ніде не працює, незрозуміло, на що живе, в кращому випадку грантика отримає якогось і відпрацює. І представляє, що це єдиний патріот, єдина людина, яка має право цю всю складову робити. І до них бігають міжнародники. Я вже говорив представникам USAID та Ради Європи: “Що ви робите? Ви даєте гранти тим, хто будете мочити владу, якщо вони не будуть мочити владу, то ви їм грант не дасте. З того, що вони багато чого висмоктують з пальця, ви робите узагальнення про Україну! “… Мені важливо, щоб з’явилося тут громадянське суспільство. Зараз створюються громадські організації, асоціації – куркулів, опорних шкіл, молодіжних центрів. І ось цьому формуванню, не якійсь людині, я відповідально відповідаю: я передам бренд «Оновлена Донеччина».

– Я сьогодні переконаний, що в душі більшість жителів Донеччини є українськими націоналістами. Не в карикатурному сенсі цього слова, а в хорошому сенсі.

#FreeНОВИНИ

 

Пасажирам поїзда №104 Київ-Маріуполь вирішили “підсолодити” тяжку через витрачений час поїздку: з 18 червня буде доступна тестова послуга повноцінного харчування.

На сніданок – ланч-бокс з вівсяною кашею, сендвічем із в’яленим м’ясом, круасаном і чаєм з обліпихи. Також в набір увійде картонний стакан з кришкою і одноразові столові прибори. Такий сніданок обійдеться пасажирам в 95 грн.

У Слов’янську платформа ініціатив «Теплиця» провела конкурс ескизів муралів.Найближчим часом нові арт-об’єкти повинні з’явитися навпроти входу в УСЗН, в арці на вулиці Шевченка (між будинками №1 та № 3), на підстанції Комунального підприємства «Слов’янське тролейбусне управління», розташованій на вулиці Сільзаводська.

У лісах Кремінського району тривають археологічні розкопки

 

У лісах Кремінського району вперше за останні 5 років почалися археологічні розкопки.

Найдавнішим знахідкам майже 8 тисяч років. Щоб знайти залишки посуду, кісток або зброї, археологи перекопують кубометри ґрунту, відмивають і очищають знахідки, а потім відправляють їх до Києва, в Інститут археології.

Ці матеріальні свідчення давнини допомагають вченим визначити, як жили люди на території Луганщини в далекі часи.

#FreeЦИФРА

На Донбасі з початку 2018 року загинули 29 цивільних. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

«В умовах застосування артилерії і мінометів; зближення сил і формувань, наявності мін і закладання нових, минулого тижня СMM підтвердила дані про ще 9 поранених цивільних осіб; загальне число жертв в цьому році становить 29 загиблих і 109 поранених»

 

#FreeЛЮДИ

 

Динара ІБРАГІМОВА, Луганськ-Київ

Луганчанка Діна Ібрагімова – справжній гуру в роботі з дітьми. Вона більше десяти років пропрацювала на дитячому телебаченні «Веселка ТВ», яке сама ж і заснувала.

Значний час готувала програми для Луганської обласної телерадіокомпанії.Але в 2014 довелося виїхати з Луганська і в Києві починати все спочатку. Перша допомога прийшла від інших луганчан, і в підсумку їй за два місяці вдалося реанімувати дитяче телебачення. І зараз в активі каналу – безліч нових нагород, які вона з радістю демонструє, а також понад 5 мільйонів переглядів на YouTube і повністю обладнана студія.

У деяких програмах разом з дітьми брали участь зірки шоу-бізнесу та інші знаменитості. На шоу Млад&Star, під час якого діти засипають гостя каверзними питаннями, встигли взяти участь співак Монатік, шоумен Євген Кошовий і перша леді Марина Порошенко.

І тепер Діна Ібрагімова стала учасницею спільного проекту журналу «Новий час» і Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

#FreeКНИГА

 

Навесні 2018 року вийшла з друку ще одна книга про Донбас – «Сірі бджоли» Андрія Куркова.

Андрій Курков розповідає історію маленької людини, в чий будинок прийшла війна. Автор намагається говорити про розподіл в українському суспільстві на своїх і чужих, правих і винуватих.

Центральний персонаж книги – Сергій Сергійович, житель війни. Удвох з давнім ворогом Пашкой вони залишилися в покинутому селищі в “сірій зоні”. Між ними немає відкритого конфлікту, хоча перший симпатизує українським військовим, а другий підтримує сепаратистів. Виявляється, що для героїв більш принциповим і важливішим стає не протистояння між «своїми» і «чужими», а боротьба зі злістю, яка вбиває здоровий глузд.

#FreeЗНАХІДКА

 

У Новоайдарському районі на околиці села Штормове знайшли унікальну для Луганської області квітку – дику орхідею!

Її виявили вчителька місцевої школи Олена Жадан та її учні. В степу і лісостепу ця рослина дуже рідка. Найближче місце, де бачили дику орхідею – Харківська область. У квітки фіолетові суцвіття без запаху.На місці поширення квітки встановили пам’ятний знак із закликом до односельців охороняти унікальну українську орхідею.

pasted image 0 f2428

Как выбрать фекальный насос правильно?

Как правило, термин «фекальный насос» ассоциируется с очисткой выгребных ям. На самом деле, область применения оборудования значительно шире. Его назначение — откачка вязких сред с […]

IMG 0787 ae2c6

Одиноке виховання: чому з родин важкохворих дітей йдуть чоловіки?

У Бахмутській громаді майже чотириста дітей з інвалідністю, з них 70 виховують одинокі матері, 9 – одинокі батьки. Щоб зрозуміти причини цього та дослідити, чи […]

Зроби свій Фейсбук чистим: ГО «Інтерньюз-Україна» розпочинає проект TrollessUA

ГО «Інтерньюз-Україна» запускає проект TrollessUA для виявлення та блокування підозрілих профілів в українському сегменті Facebook, які активно коментують, використовуючи мову ненависті та образ, маніпулюють категорією […]

0006 5b98e2be0419c f1b97

Користування ременем безпеки може врятувати життя 630 українцям на рік

Ігнорування ременів безпеки та недостатнє покарання (штраф у розмірі 51 грн) за порушення цієї вимоги правил дорожнього руху нерідко коштує людям здоров’я чи навіть життя. […]

FreeСХІД.ua #41 Зміна облич у «ДНР», кампанія проти проросійської реклами на українській Донеччині та ляпи нового навчального року

У цьому випуску – ексклюзивна інформація про новопризначеного ватажка «ДНР», «нестабільні» КПВВ та про те, як відтепер можна переміщатись з дитиною через лінію розмежування, а […]