Красний Хрест оплатить рахунки за електроенергію на на водонапірних станціях Луганської області

Семаковська Тетяна 10:03, 6 Жовтня 2016

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оголосив, що, враховуючи надзвичайні обставини, він оплатить рахунки за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тисяч людей на сході України. 

У міжнародній організації повідомили, що Цей винятковий крок допоможе людям, що живуть по обидва боки від лінії зіткнення в Луганській області.

«Ми прийняли це безпрецедентне рішення, щоб запобігти виникненню потенційно жахливої гуманітарної ситуації», – сказав глава МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

Вже понад тиждень на водонапірних станціях, розташованих на контрольованій урядом території Луганської області, відсутнє електропостачання через неоплачені рахунки, в результаті чого станції зупинилися. МКЧХ прийняв безпрецедентне рішення, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тис. людей, що живуть у постраждалих районах. Забезпечення надходження води до лікарень, шкіл, дитячих будинків і соціальних установ є життєво важливим.

«Це лише тимчасовий захід, а не стале рішення, проте він дозволяє виграти час. Цю проблему можна подолати лише політичним рішенням. Якщо нічого не робити, мешканцям постраждалих районів доведеться зустріти суворі зимові морози без опалення та водопостачання», – сказав пан Ешліманн.

МКЧХ висловив свою стурбованість всім сторонам, які беруть участь у переговорах з цього питання, щоб визначити способи оплати води, що постачається об’єктами, розташованими на контрольованій урядом території, на неконтрольовану урядом територію. Він також висловив свою готовність виступити в якості нейтрального посередника у вирішенні технічних питань.

Відключення електроенергії впливає на роботу Західної фільтрувальної станції, яка живить систему водонапірних станцій «Карбоніт», що обслуговує населені пункти Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує місто Луганськ. Обидві системи постачають воду до населених пунктів по обидва боки від лінії зіткнення.

Особливе занепокоєння викликає те, що ця ситуація може мати ланцюговий ефект та спричинити пошкодження всієї системи опалення. З наближенням зими труби можуть замерзнути і потріскатися, якщо ними не бігтиме гаряча вода. Люди будуть змушені покладатися на електричні системи опалення, що створить ризик перевантаження електромережі.

Уже понад рік МКЧХ бере участь у відновленні водогонів КП «Попаснянський районний водоканал», які перетинають лінію фронту, а також поставляє хімічні реагенти, необхідні для забезпечення чистою питною водою людей, що обслуговуються цим підприємством по обидва боки від лінії зіткнення. На неконтрольованій урядом території Луганської області МКЧХ надав місцевій адміністрації глибинні насоси для відновлення пошкодженої інфраструктури.

pasted image 0 f2428

Как выбрать фекальный насос правильно?

Как правило, термин «фекальный насос» ассоциируется с очисткой выгребных ям. На самом деле, область применения оборудования значительно шире. Его назначение — откачка вязких сред с […]

IMG 0787 ae2c6

Одиноке виховання: чому з родин важкохворих дітей йдуть чоловіки?

У Бахмутській громаді майже чотириста дітей з інвалідністю, з них 70 виховують одинокі матері, 9 – одинокі батьки. Щоб зрозуміти причини цього та дослідити, чи […]

Зроби свій Фейсбук чистим: ГО «Інтерньюз-Україна» розпочинає проект TrollessUA

ГО «Інтерньюз-Україна» запускає проект TrollessUA для виявлення та блокування підозрілих профілів в українському сегменті Facebook, які активно коментують, використовуючи мову ненависті та образ, маніпулюють категорією […]

0006 5b98e2be0419c f1b97

Користування ременем безпеки може врятувати життя 630 українцям на рік

Ігнорування ременів безпеки та недостатнє покарання (штраф у розмірі 51 грн) за порушення цієї вимоги правил дорожнього руху нерідко коштує людям здоров’я чи навіть життя. […]

FreeСХІД.ua #41 Зміна облич у «ДНР», кампанія проти проросійської реклами на українській Донеччині та ляпи нового навчального року

У цьому випуску – ексклюзивна інформація про новопризначеного ватажка «ДНР», «нестабільні» КПВВ та про те, як відтепер можна переміщатись з дитиною через лінію розмежування, а […]