1000 гривень для ВПО на медогляд: як переселенцям у Полтаві отримати кошти

Семаковська Тетяна 12:19, 27 Жовтня 2023
1000 гривень / bank.gov.ua

Переселенці, які проживають у Полтаві та мають потребу у медичному огляді, можуть отримати ваучер на 1000 гривень. Він покриє витрати в медичних центрах «Мій лікар».

Про це повідомляє Управління у справах реінтеграції, соцзахисту ветеранів та ВПО

Хто може отримати ваучер?

Ваучер для переселенців передбачає можливість покриття витрат на медичне обслуговування на суму до 1000 гривень на одну особу. Отримати його можуть ВПО, які проживають у Полтавській та сусідніх територіальних громадах:

  • Великорублівській;
  • Решетилівській;
  • Диканській;
  • Новоселівській;
  • Коломацькій;
  • Терешківській;
  • Щербанівській;
  • Мачухівській.

Як отримати ваучер на медогляд?

Щоб отримати ваучер на медогляд, потрібно заповнити онлайн заявку за посиланням: https://forms.gle/TDT4Eeet257GUDqA9.

Зверніть увагу, що отриманий ваучер є персональним, тож його не можна перепродавати чи передавати іншим людям. Кількість ваучерів обмежена.

Після того, як ви отримаєте ваучер, потрібно підтвердити дані заповнені в заявці, а також показати документи, які підтверджують особу (паспорт) та дійсну довідку про взяття на облік в ЄІБД про ВПО (довідка про статус ВПО). Це може бути копія або в електронному вигляді через додаток Дія.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки заробляли й що робили: порівнюємо оплату праці й обов’язки старост Бахмутської громади у 2024 та 2021 роках

Марія Носуля Носуля Марина 14:10, 13 Грудня 2024

Раніше Бахмут IN.UA писали про зарплати керівництва Бахмута й старостинських округів територіальної громади за пів року 2024. Детальніше про цьогорічні зарплати посадовців у матеріалі за посиланням. 

Крім зарплат ми дізнавалися у Бахмутської МВА чи змінилися посадові обов’язки керівників міста й старостинських округів, адже і сам Бахмут, і села громади перебувають в окупації вже понад два роки. У матеріалі ми порівняємо оплату праці бахмутських старост і їхні обов’язки у 2021 році й у поточному 2024 році. 

Що робить староста

Староста — це посадова особа місцевого самоврядування, інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл і селищ в територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло.

Староста представляє інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села, а також має робоче місце на території свого старостинського округу. У нього – чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відстежує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення. Таке визначення старости на сайті Децентралізація.

Як повідомили у Бахмутській ВА, старости сіл зокрема мають виконувати такі обов’язки: 

  • сприяють утворенню на території села органів самоорганізації населення на території сіл, проведення зборів, слухань тощо;
  • беруть участь в організації виконання рішень міськради на території своїх старостинських округів; 
  • здійснюють приймання жителів старостинського округу; 
  • беруть участь у підготовці рішень щодо об’єктів права комунальної власності (рухоме й нерухоме майно), що розташовані на території села старостинського округу;
  • контролюють об’єкти комунальної власності на території свого старостинського округу;
  • сприяють створенню умов для розвитку культури, а також спорту за місцем проживання населення та в місцях масового відпочинку.

Ось тут повний перелік обов’язків старост, який нам надали у відповідь на запит: 

Перелік обов’язків старост / скриншот відповіді Бахмутської ВА

У запиті до Бахмутської МВА редакція дізнавалася, чи змінилися обов’язки старост у 2024 році, коли деякі села громади, як і саме місто Бахмут, знищені й окуповані росіянами? 

У відповідь на запит нам повідомили — ніяк:

Відповідь на запит / скриншот

Чи змінилися зарплати старост? 

Попри те, що не змінилися обов’язки старост, є зміни в їх зарплаті.

У 2021 році, до повномасштабної війни та окупації більшості сіл громади, коли старости працювали у своїх старостинських округах, влаштовували особисті прийоми та розв’язували питання жителів своїх старостинських округів, їх зарплати за рік були такими: 

  • Данько Олена, село Іванівське, — 451,9 тисячі гривень; 
  • Костюченкова Олена, староста Опитного — 450,5 тисяч;
  • Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 526,4 тисячі гривень;
  • Федоренко Павло, село Покровське, — 408,7 тисячі гривень;
  • Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 407,5 тисяч гривень. 

Так, за інформацією запиту, середня заробітна плата старости села Бахмутської громади коливалася від 37 до 43 тисяч гривень на місяць.

У 2024 році зарплати старост за пів року змінилися на такі: 

  • Данько Олена, село Іванівське, — 373, 4 тисячі  гривень:
  • Костюченкова Олена, староста Опитного — 351,2 тисячі гривень:
  • Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 475,4 тисячі гривень:
  • Федоренко Павло, село Покровське, — 383,5 тисячі гривень:
  • Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 383,5 тисячі гривень:

Середня зарплата старост цьогоріч виросла до 65 тисяч гривень на місяць, а це у півтора раза більше у порівнянні з 2021 роком. 

А як з обов’язками? 

Оскільки у відповіді на запит редакції нам зазначили, що зміни до обов’язків не вносили, ми звернулися до самих старост за коментарями, адже більшість обов’язків старост зосереджені на селах територіальної громади та передбачають їхню присутність.  

Журналісти звернулися до старост громади за коментарями щодо їхньої роботи в евакуації. Троє з п’яти старост нам повідомили, що вже не виконують обов’язків старост  з жовтня цього року, тому розповісти про роботу не можуть. 

З посад звільнили старосту Покровського — Павла Федоренка, старосту Клинового — Юлію Смолярчук та старосту Зайцевого — Олександра Пономаренка.

Обов’язки цих старост тепер виконуватимуть староста Іванівського округу – Олена Данько та спеціалістка із Зайцівського старостинського округу – Людмила Лихненко. 

Натомість звітували про роботу на сторінках Бахмутської міської ради. Старости брали участь в заходах громади в осередках, роздавали гуманітарну допомогу у містах.

Староста Зайцевого — Олександр Пономаренко та староста Покровського — Павло Федоренко / скриншоти Бахмутська міська рада
Староста Зайцевого — Олександр Пономаренко, староста Покровського — Павло Федоренко та староста Іванівського — Олена Данько / скриншоти Бахмутська міська рада
Староста Опитного — Олена Костюченкова / скриншоти Бахмутська міська рада

Що кажуть старости

Олена Данько, староста Іванівського також очолює осередок для бахмутян у жовтих Водах, на Дніпропетровщині, про це жінка розповідала у жовтні 2023 року журналістам місцевого медіа Жовті Води City. У коментарі Бахмут IN.UA Олена Данько надіслала перелік своїх обов’язків, серед яких тепер:

  • надання довідок у межах старостинського округу;
  • консультації щодо підготовки та оформлення документів до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна;
  • складання побутових характеристик на особу.

Повний перелік обов’язків:

Обов’язки старости іванівського олени Данько / скриншот

Виконувачка обов’язків старости Зайцівського старостинського округу, Людмила Лихненко у коментарі редакції повідомила наступне:

“На період відсутності старости, я, як спеціаліст 1 категорії Бахмутської міської ради, виконую свої повноваження згідно посадової інструкції, а саме: дистанційно в телефонному режимі та електронної пошти приймаю, оформлюю, видаю за зверненням (запитів) жителям Зайцівського старостинського округу та органів державної влади, місцевого самоврядування, установ передбачені законодавством документи: довідки, характеристики тощо.

Приймаю участь в роботі семінарів, конференцій, тренінгів з питань діяльності старостинського округу та інше.
Також, на теперішній час працюю в Осередку підтримки бахмутян у м. Полтава та Полтавській області, який надає гуманітарну допомогу мешканцям Бахмутської громади, які тимчасово зареєстровані ВПО та мешкають на території Полтавської області”.

Коментар старости Опитного — Олени Костюченкової редакції отримати не вдалося.

Колишні старости Покровського та Клинового — Павло Федоренко та Юлія Смолярчук раніше в інтерв’ю виданню Буг, у червні 2024 року розповідали, що “вони розшукують мешканців Бахмутської громади по всій Україні для того, щоб їм допомогти та нагадати, що Бахмутська міська рада про них не забула”.

За словами старост, “найчастіше переселенці звертаються із питаннями квартирного обліку, наявності компенсацій за втрачене та зруйноване житло, майно, відновлення документів, виплати. Також вони проводять консультації стосовно того, які є програми Бахмутської міської ради щодо підтримки мешканців, надання гуманітарної допомоги, допомоги на лікування, проведення операцій. Іноді людям просто важливо відчути підтримку від когось свого” — зазначали у коментарі волинському виданню.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жителі Дружківської громади можуть отримати гуманітарну допомогу: дата

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 13 Грудня 2024
Гуманітарна допомога / фото Всесвітньої Продовольчої Програми ООН

Дружківська міська військова адміністрація разом із представниками БФ “Янголи спасіння” видаватимуть гуманітарну допомогу для пільгових категорій населення, яку надали в межах Всесвітньої Продовольчої Програми ООН.

Про це повідомили представники Дружківської міської військової адміністрації в Facebook.

Гуманітарна допомога для мешканців Дружківської громади

Видача гуманітарної допомоги здійснюватиметься в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради з 13 по 25 грудня 2024 року, з 9:00 до 15:00. Скористатися можливістю можуть пільгові категорії населення громади, зокрема:

  • ліквідатори аварії на ЧАЕС, які мають 1 та 2 категорію;
  • особи з інвалідністю 1 та 2 групи по зору;
  • особи, які перебувають на обліку в управлінні як отримувачі допомоги на дітей з інвалідністю.

При собі потрібно мати паспорт та, за наявності, посвідчення отримувача соціальної допомоги.

Як отримати

Видача гуманітарної допомоги здійснюватиметься на місці, з центрального входу до управління соціального захисту населення Дружківської міської військової адміністрації за адресою: вулиця Машинобудівників, 64.

Переселенці з Донеччини можуть безоплатно евакуювати своє майно

На Донеччині розпочався новий проєкт підтримки переселенців. Люди, які не можуть самостійно вивезти своє майно, можуть звернутися до благодійників. Проєкт реалізується за підтримки чеського народу, для самих ВПО послуга з вивозу майна безоплатна.

Допомога націлений на евакуацію майна переселенців — меблів, побутової техніки, речей тощо. Допомогу надаватимуть людям із вразливих категорій населення, які не можуть самостійно вивезти свої речі.

“Проєкт спрямований на домогосподарства, які мають труднощі з вивозом майна. Це може бути малозабезпечена сім’я, родина з двома чи трьома дітьми, яких виховує одинока мама або тато. Також це може бути родина, де є лежачий хворий і всі кошти йдуть на його лікування. Тобто, допомогу надаємо всім тим, у кого немає можливості самостійно забрати з собою все, що наживали довгими роками”, — розповідає представниця благодійного фонду BEON.

За сприяння благодійників вже вивезли майно трьох людей.

Детальніше про проєкт дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатна допомога юриста

Безоплатні послуги юриста чи адвоката для ВПО: як скористатися

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати безоплатно послуги юриста або адвоката. Для цього необхідно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД).  Фахівці Координаційного центру […]

17:54, 13.09.2023 Микола Ситник
Культурний осередок у Чернігові

Де бахмутянам отримати допомогу в Чернігові

Минулими вихідними в Чернігові запрацював осередок підтримки бахмутян. У просторі, підпорядкованому Управлінню культури Бахмутської міської ради, люди зможуть отримати гуманітарну, психологічну допомогу та поспілкуватися з […]

17:20, 12.10.2023 Микола Ситник
Допомога

Допомога ВПО в Кропивницькому: де отримати

Бахмутська міська рада у співпраці з Гуманітарним хабом «Єднання» Покровської МВА отримали першу велику партію непродовольчих товарів для ВПО, які перемістились із Покровського району і […]

13:55, 10.10.2023 Микола Ситник