Звинуватили ЗСУ у злочинах: росіяни використали цивільних з Костянтинополя для пропаганди

Валентина Твердохліб 13:01, 22 Квітня 2025
костянтинополя
Вивезені жителі Костянтинополя / фото росджерела

Російські окупанти вивезли людей з села Костянтинопіль Донецької області, де наразі тривають бойові дії. Вивезених людей використали для пропаганди. Після так званої “евакуації” їх одразу ж почали долучати до зйомок.

Сюжет про “евакуйованих” зняли пропагандисти російського каналу “звезда”.

Росіяни вивезли людей з Костянтинополя

У селі Костянтинопіль на Донеччині тривають бойові дії. Наразі населений пункт частково окупований. З територій, що підконтрольні рф, окупанти вивозять місцевих жителів. Їх везуть углиб ТОТ, втім куди саме не повідомляється.

“Евакуйованих” людей росіяни використовують для пропаганди. По прибуттю на нові місця їх чекають російські воєнкори, які знімають пропагандистські сюжети. Цього разу використали жителів Костянтинополя. На камеру вони розповіли про злочини, які, нібито, чинили українські військові.

Зокрема, чоловік Сергій розповів про вбивство своєї дружини. Її, нібито, викрали, зґвалтували і вбили. Тіло жінки він знайшов у сараї. Відповідальність за злочин чоловік покладає на українських військових, втім жодних фактів не надає — він не бачив ні викрадачів, ні вбивць. Чи було вбивство насправді і хто до нього причетний невідомо.

Чоловік, який розповів окупантам про вбивство дружини / фото росджерела

Про мародерство, зґвалтування і вбивство дочки повідомила й жінка Катерина. Чи йдеться це про один і той самий випадок теж невідомо. Ні самі люди, ні пропагандисти не дають подробиць.

Жінка, яка звинуватила ЗСУ в мародерстві і вбивствах / фото росджерела

Подібними сюжетами росіяни намагаються поширити дезінформацію про ЗСУ та налаштувати людей проти українських військових. Однак насправді самі росіяни неодноразово ґвалтували жінок на ТОТ. І якщо російським роликам немає підтверджень, то злочини військових рф документують правоохоронці.

Зокрема, в березні двоє військових зс рф отримали підозру за зґвалтування місцевої жительки одного з окупованих сіл Донеччини. Окупанти вдерлися до жінки додому та вкололили невідому речовину. Потім, погрожуючи дітям жінки, вони вчинили сексуальне насильство.

Нагадаємо, що за період повномасштабного вторгнення з 2022 по 2024 рік громадська організація “Ла Страда-Україна” отримала інформацію про 88 випадків сексуального насильства, яке заподіяли російські окупанти. Орієнтовно 15% серед загальної кількості випадків скаладає насильство над чоловіками, і ще 15% — насильство над дітьми. З цього питання “Ла Страда-Україна” тісно співпрацює з Офісом Генерального прокурора.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]