Звернулися понад 500 людей: бахмутяни подають заяви на компенсацію за електроприлади

Валентина Твердохліб 16:10, 18 Листопада 2024
електроприлади
Електрообігрівач у квартирі / ілюстративне фото Unsplash

Переселенцям з Бахмута виплачуватимуть компенсацію за придбання електроприладів для обігріву. Цю ініціативу запровадило Управління соцзахисту. З моменту оголошення старту прийом заявок до управління звернулися близько 500 людей.

Про це в коментарі “Бахмут IN.UA” повідомила представниця Бахмутської міськради.

Компенсація за електроприлади

Прийом заявок на отримання компенсації за електроприлади для обігріву стартував 15 листопада. З цього часу на гарячу лінію Бахмутської МВА надійшло понад 500 звернень про отримання компенсації. Можливість отримання коштів за придбані прилади викликала великий ажіотаж.

“Дуже багато дзвінків приймаємо. За минулий і за цей тиждень прийняли приблизно більш ніж 500 дзвінків. Це неочікувано велика цифра, і я думаю, що вона буде лише збільшуватися. Виявилося, щоб багато бахмутян купують прилади для обігріву. Люди дуже цікавляться цим питанням і кажуть, що задоволені можливістю отримати компенсацію”, — зазначили в міськраді.

Розгляд заявок щодо отримання компенсації триватиме 15 діб з моменту отримання необхідних документів. У разі погодження заявки,кошти мають прийти на банківську картку. Одна родина може отримати компенсацію лише за один електроприлад.

“Гроші надходитимуть людям тільки на банківську картку. Готівкою нікому її (компенсацію — ред.) не видаватимуть. Тому наявність банківського рахунку обов’язкова для отримання компенсації. Серед умов отримання коштів — надання реквізитів розрахункового рахунку в банку, де людина отримує соціальні або інші виплати. Згідно затвердженого положення про надання компенсації за придбання електрообігрівачів, компенсація надаватиметься за один електрообігрівач на одне домогосподарство”, — розповіли в коментарі “Бахмут IN.UA”.

Компенсація за електрообігрівач, як подати заявку

Щоб отримати компенсацію, необхідно надати такі документи:

  • заяву на компенсацію (у довільній формі);
  • оригінал документа, що підтверджує факт придбання електроприладу: фіскальний чек, товарний чек чи видаткова накладна, що містить інформацію про товар, ціну, дату та місце придбання товару;
  • копію паспорта громадянина України з інформацією щодо зареєстрованого місця проживання;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копію довідки про взяття на облік ВПО;
  • копію документа з реквізитами банківського рахунку.

Копії документів мають бути завірені особистим підписом заявника. Для цього на копіях треба зробити напис — “Копія вірна”, дата, підпис, прізвище та ініціали заявника.

Зібрані документи потрібно відправити на відділення Нової Пошти №251 у місті Київ. Отримувач — Наталія Коваленко, +380 (99) 713 3980. Доставку оплачує відправник.

    Прийом документів триватиме до 15 квітня 2025 року.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

    Валентина Твердохліб 18:00, 3 Грудня 2024
    одяг
    Зимовий одяг / ілюстративне фото Pexels

    У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей.

    Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”.

    Безоплатний одяг для ВПО

    У Полтаві безоплатно видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей. Допомогу можуть отримати переселенці, які евакуювалися з таких регіонів:

    • Луганська область;
    • Донецька область;
    • Херсонська область;
    • Запорізька область;
    • Сумська область;
    • Харківська область (лише Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Борова, Великий Бурлук та Ізюм).

    До видачі доступні жіночі светри в розмірах S, M, L та трикотажні комбінезони для дітей віком 1-2,5 роки і зростом 74, 80, 86, 92 сантиметри.

    Щоб отримати одяг, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. Форму потрібно заповнювати на кожну людину окремо.

    Видача одягу відбудеться в четвер, 5 грудня, в місті Полтава. Точну адресу повідомлять додатково. Для отримання допомоги з собою треба взяти оригінали підтверджуючих документів.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

    Валентина Твердохліб 17:20, 3 Грудня 2024
    Шахтоуправління “Покровське” / фото Вікіпедія

    Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже важлива, адже вона є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території.

    До чого може призвести втрата шахти, під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков.

    Втрата шахти біля Покровська, ризики

    Наразі шахтоуправління “Покровське” є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території. Це вугілля необхідне для виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.

    Якщо Україна втратить цю шахту, сировину треба буде завозити з-за кордону. А це призведе до підвищення цін на металопродукцію.

    “Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління “Покровське”, яке обʼєднує декілька шахт. Можливість втрати цієї шахти реальна. Навіть у сьогоднішніх умовах шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися, і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля”, — зазначив Олександр Каленков.

    Якщо шахти будуть закриті або втрачені, це не стане причиною зупинки металургійних підприємств. Вугілля будуть завозити з-за кордону, однак це матиме супутні виклики, як от зростання цін.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    одяг

    У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

    У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

    шахти

    До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

    Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

    Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

    Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

    кременчук

    Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

    Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

    Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

    Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

    15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро