Жителям Святогірської громади надаватимуть модульне житло: як його отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:20, 9 Квітня 2024
Прикоад модульного житла / фото Святогірська МВА

Люди, які проживають на території Святогірської територіальної громади, можуть отримати безплатні модульні будинки. Реєстрація на участь у програмі триватиме до 10 квітня.

Про це повідомила Святогірська МВА на своїй сторінці в Facebook.

Безплатне житло на Донеччині

Участь в програмі надання безплатного модульного житла надається лише жителям Святогірської громади, які проживають або проживали у:

  • Святогірську;
  • Тетянівці;
  • Пришибі;
  • Сидоровому; 
  • Маяках;
  • Хрестищі;
  • Микільському;
  • Адамівці;
  • Глибокій Макатисі.

Умови участі

Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно відповідати наступним умовам:

  • будинок особи, яка подає заявку, був повністю зруйнований внаслідок бойових дій та він/вона не має можливості відновити його на момент проведення фізичної оцінки майна.
  • особа проживала у своєму будинку до початку повномасштабного вторгнення і залишається постійним мешканцем міста/села;
  • особа має намір повернутися або залишитися на своїй земельній ділянці та в населеному пункті, звідки він/вона походить, на постійній і стійкій основі;
  • особа має документи, що підтверджують його/її право власності на землю;
  • особа має документи, що підтверджують його/її право власності на зруйноване житло, яке може пред’явити;
  • особа не володіє будь-яким іншим придатним для проживання майном, за винятком випадків, коли воно також зруйноване або пошкоджене до такої міри, що є непридатним для проживання;
  • умови проживання в будь-якому іншому об’єкті нерухомості, що перебуває у власності особи, не відповідають мінімальним стандартам для проживання в ньому;
  • об’єкт знаходиться в зоні активних бойових дій або на територіях, окупованих російською федерацією;
  • особа задоволена запропонованим швидкомонтованим будинком  і підтверджує намір проживати в ньому;
  • особа є соціально-економічно вразливою і не має ресурсів для відновлення будинку власними силами протягом 12 місяців;
  • поточні умови проживання (наприклад, у колективному центрі, у родичів, в орендованому житлі або у встановленому раніше збірному будинку) не відповідають стандартам у цій сфері (4,5 квадратних метрів житлової площі на особу, можливість готувати їжу, достатні санітарні умови, опалення) або потенційний учасник програми перебуває під загрозою виселення.

Пріоритет надаватиметься наступним категоріям:

  • домогосподарства, очолювані однією особою, які мають щонайменше 2 дітей віком до 18 років або старших членів сім’ї (старше 60 років);
  • домогосподарства, очолювані особами похилого віку (понад 60 років), тобто сім’ї, що складаються з однієї/кількох осіб похилого віку або осіб похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років);
  • домогосподарства з однією або кількома особами з особливими потребами, включаючи інвалідність (задокументовану або видиму);
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми, розлученими з батьками.

Як подати заявку на участь у програмі

Зареєструватися в програмі надання модульного житла жителям Святогірської громади можна за телефоном: +38 (050) 973 1618.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 09:00, 27 Липня 2024
Огляд міжнародних ЗМІ / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним читачам інформацію щодо подій на фронті.

Редакція Бахмут IN.UA вирішила дослідити міжнародну пресу та проаналізувати те, як вона показує події в Часів Ярі.

Битва за Часів Яр: огляд міжнародної преси

Висвітлення ситуації в місті Часів Яр у липні 2024 року розпочалося майже з самого початку місяця, коли з’явилася інформація про відступ наших військ зі східних околиць, зокрема, мікрорайону Новий. Про це написали такі видання як The Guardian, Financial Times, France 24, Reuters, Al Jazeera та багато інших. 

Матеріал про Часів Яр / скриншот

Всі видання констатували факт стратегічної важливості міста як для України, так і для окупаційних військ. Часів Яр для українських захисників — це стратегічна висота та гарний оборонний пункт, а для росіян — це плацдарм для подальшого захоплення Краматорська та Слов’янська, перерізання логістики ЗСУ та наближення їх цілі по виходу на адміністративні кордони Донецької області. При цьому зазначається, що росіяни знищують місто. Наприклад, в Reuters написали, що мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто.

Варто зазначити, що міжнародні ЗМІ також посилалися на джерела з міністерства оборони рф, зокрема, на повідомлення про захоплення мікрорайону Новий та “покращення ситуації на передових позиціях”.

Досить регулярно новини про Часів Яр виходять на сайті американського журналу Newsweek, де журналісти розповідають про ситуацію в місті з посиланням на Інститут вивчення війни (IWS). Варто зазначити, під кожною новиною є коментарі російських ботів. Наприклад, вони намагаються розповсюджувати фейки про міжнародну допомогу та “величезні втрати” серед українців.

Авторські матеріали

Польовий медик та поранений / фото Reuters

За липень виходили й великі авторські матеріали, які присвячені ситуації в Часів Ярі. Одним з таких став репортаж агентства Reuters про роботу цілодобового польового госпіталю біля міста, куди спершу направляють поранених бійців для стабілізації їх стану з подальшим перевезенням якомога далі від лінії фронту. В матеріалі розповіли про специфіку роботи медиків, а також про їх ментальний стан.

Це хлопці, які приходять сюди та підживлюють вас своїм героїзмом і позитивними емоціями… Ви не маєте права дозволити собі здатися, похилити голову“, — сказав один з польових медиків репортеру Reuters.

Медик також додав, що можливості української армії при транспортуванні поранених трохи змінилися в кращу сторону з новою американською та європейською технікою. Утім, її не так багато, як хотілося б.

Які можна зробити висновки

Загалом же можна зробити висновок про те, що опис подій в місті Часів Яр в міжнародних ЗМІ має нерегулярний характер, який залежить від інтенсивності бойових дій та ключових їх подій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним […]

09:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]