Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

“Ми розраховуємо, що в цей день законопроєкт внесуть у порядок денний, а також він буде підтриманий Парламентом вже у другому читанні. Далі важливо, щоб його підписав президент, через 4 місяці механізм компенсації (ред. для жителів житло, яких розташоване на ТОТ) запрацює”, — каже Аркадій Петросян.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

Семаковська Тетяна 11:00, 15 Листопада 2024
Бахмутяни можуть отримати до 2 тисяч гривень компенсації за придбаний електроприлад для обігріву / фото ілюстративне, Pexel

Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію.

Які документи потрібно надсилати та куди — повідомляє Бахмутська міська рада.

Компенсація за придбаний електроприлад

Компенсація бахмутянам будуть надавати за електроприлади для обігріву, які були придбані після 1 січня 2024 року. Її можуть отримати мешканці Бахмутської міської територіальної громади, які після початку воєнного стану набули статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та мають довідку ВПО. Сума компенсації складатиме не більше 2 тисяч гривень.

Які обігрівачі можуть компенсувати:

  • масляні радіатори;
  • електричні конвектори;
  • інфрачервоні обігрівачі;
  • керамічні панелі;
  • тепловентилятори.

Перелік документів для отримання компенсації

  • заява на компенсацію (у довільній формі);
  • оригінал документа, що підтверджує факт придбання електроприладу (фіскальний чек/ товарний чек/ видаткова накладна, що містить інформацію про товар, ціну, дату та місце придбання товару);
  • копія паспорта громадянина України з інформацією щодо зареєстрованого місця проживання;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • копія довідки про взяття на облік ВПО;
  • копія документа з реквізитами банківського рахунку заявника.

Зверніть увагу, що копії документів завіряються особистим підписом заявника (робиться напис “Копія вірна”, дата, підпис, прізвище та ініціали заявника).

    Зібрані документи своїм коштом потрібно відправити на відділення Нової Пошти №251 місто Київ, отримувач Коваленко Наталія, телефон+380 (99) 713 3980.

    Початок прийому документів стартує з 15 листопада 2024 та завершується 15 квітня 2025 року. Заяви з документами розглядаються протягом 15 календарних днів із дня отримання.

    Якщо у вас залишилися питання телефонуйте за номером+380 (95) 498 7615.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Скільки коштів заплановано на компенсації за житло в бюджеті 2025 року

    Валентина Твердохліб 15:00, 13 Листопада 2024
    Руйнування
    Руйнування внаслідок війни / фото з Facebook-сторінки Олени Шуляк

    У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік, що поданий на друге читання, передбачені 4 мільярди гривень на реалізацію програми “єВідновлення”. Ці кошти підуть на житлові сертифікати та компенсації людям, які втратили житло.

    Про це повідомляє народна депутатка Олена Шуляк.

    Бюджет-2025: кошти на компенсації

    У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік передбачено 4 мільярди гривень на реалізацію програми “єВідновлення”. Кошти будуть розподілені таким чином:

    • 3 мільярди гривень — на житлові сертифікати для тих, хто втратив житло;
    • 1 мільярд гривень — на компенсації за пошкоджене житло.

    За даними Світового банку, прямі збитки, завдані Україні з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року склали 152 мільярдів доларів. Ця сума включає всі споруди і будівлі, включно з житловим фондом.

    Якщо врахувати ще й збитки за 2024 рік, то, за поточним курсом, загальні збитки оцінюють у близько 6,3 трильйонів гривень. При нинішньому фінансуванні в 4 мільярди гривень на рік, для повної компенсації за зруйноване і пошкоджене житло знадобиться 1 575 років.

    “Безперечно добре, що уряд таки знайшов можливість фінансування “єВідновлення” у 2025-му. Та погодьтеся: такий темп фінансування — це не вихід для розв’язання ситуації з виплатами, не кажучи вже про їх розширення на ТОТ”, — говорить Олена Шуляк.

    Зазначимо, що загалом з початку роботи програми “єВідновлення” українцям виплатили 15,9 мільярдів гривень компенсації. Зокрема, 7 мільярдів гривень спрямовано на компенсації за пошкоджене житло. Ще 8,9 мільярдів гривень становили житлові сертифікати.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

    Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію. Які […]

    Руйнування

    Скільки коштів заплановано на компенсації за житло в бюджеті 2025 року

    У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік, що поданий на друге читання, передбачені 4 мільярди гривень на реалізацію програми “єВідновлення”. Ці кошти підуть на […]

    На 491 гривню більше: мешканці Донецької області отримуватимуть вищу компенсацію

    Жителі Донецької області отримуватимуть на 491 гривню більше за 1 квадратний метр зруйнованого житла у межах області за програмою єВідновлення. Раніше сума складала 23 315 […]

    Бахмут

    Чи можна отримати компенсацію за знищене авто

    Отримати компенсацію за знищене авто наразі неможливо. Адже немає законодавчого регулювання щодо компенсації за знищені транспортні засоби. Однак, деякі кроки можна зробити, аби підвищити ваші […]

    Уряд планує урізати фінансування на компенсацію за зруйноване майно

    Фінансування програми єВідновлення, яка дозволяє отримати компенсацію (крім жителів ТОТ) за зруйноване росіянами житло у 2025 році планують скоротити. Про це повідомляє Павло Фролов, голова […]