Закон №11161: чи ухвалив Президент ініціативу щодо компенсацій для ВПО

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 28 Квітня 2025
Володимир Зеленський / фото Офіс Президента

Закон №11161 — це спеціальна ініціатива, яка передбачає компенсацію за зруйноване внаслідок війни житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Його вже підтримали народні депутати та передали на підписання Володимиру Зеленському.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи підтримав Володимир Зеленський закон №11161.

Чи підписав Президент закон №11161

Закон №11161, ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року — це спеціальна ініціатива, яка спрямована на спрощення процедури отримання компенсацій за знищене або пошкоджене житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях або в зонах активних бойових дій.

Статус закону №11161 / скриншот

Станом на 28 квітня 2025 року Володимир Зеленський ще не підписав закон №11161, навіть попри підтримку громадськістю та ініціативи, такі як петиція з понад 25 тисячами підписів.

Основна мета закону — забезпечити справедливу компенсацію для тих громадян, які втратили житло через війну, але не мають можливості підтвердити це через відсутність доступу до своїх домівок. Зокрема, він передбачає дозвіл ВПО подавати заяву на компенсацію без необхідності надання фото- чи відео- доказів пошкоджень. Це ж стосується необхідності проведення фізичного огляду об’єкта, що в умовах війни не дозволяє переселенцям скористатися програмою “єВідновлення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Шахтар та Шахтар-U19: розклад футбольних матчів на травень

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 28 Квітня 2025
Гра “Шахтар” / фото ФК “Полісся”

“Шахтар” — один із найтитулованіших і найпопулярніших футбольних клубів України, який незмінно привертає увагу мільйонів уболівальників. У травні команда продовжить боротьбу за нові перемоги як у чемпіонаті, так і в кубкових змаганнях.

Детальніше про усі матчі футбольного клубу “Шахтар” у травні 2025 року — в матеріалі Бахмут IN.UA

Шахтар: матчі у травні 2025

Футбольний клуб “Шахтар” — один із лідерів українського футболу — у травні 2025 року проведе низку важливих матчів як у рамках національної ліги, так і за Кубок України. Команду чекають напружені поєдинки, які можуть стати вирішальними у боротьбі за трофеї сезону. Публікуємо повний розклад ігор “Шахтаря” на травень.

Основний футбольний склад клубу очікують п’ять футбольних матчів:

3 травня — Чорноморець проти Шахтаря, Прем’єр-ліга України, гра виїзна;
10 травня — Зоря проти Шахтаря, Прем’єр-ліга України, гра виїзна;
14 травня — Динамо проти Шахтаря, Кубок України, гра дома;
17 травня — Інгулець проти Шахтаря, Прем’єр-ліга України, гра виїзна;
24 травня — Рух проти Шахтаря, Прем’єр-ліга України, гра виїзна.

Шахтар-U19: матчі у травні 2025

Крім основного складу, в травні відбуватимуться футбольні матчі й молодіжного клубу U19 (до 19 років). Усього буде чотири матчі:

2 травня — Чорноморець-U19 проти Шахтаря-U19, Чемпіонат України, гра виїзна;
9 травня — Зоря-U19 проти Шахтаря-U19, Чемпіонат України, гра виїзна;
16 травня — Інгулець-U19 проти Шахтаря-U19, Чемпіонат України, гра виїзна;
23 травня — Рух-U19 проти Шахтаря-U19, Чемпіонат України, гра виїзна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Гра, яка об’єднує серця Донеччини”: історія створення настільної гри про рідний край

Семаковська Тетяна 16:25, 28 Квітня 2025

Як команда Молодіжної ради з Донеччини за два місяці створила гру, що не тільки навчає, а й об’єднує українську молодь — розповідає Світлана Асланова, членкиня  Молодіжної ради при Донецькій ОДА.

Код Донеччини — ідея, що народилася зі спогадів про дім

Світлана Асланова представляє Молодіжну раду при Донецькій обласній державній адміністрації. Вона разом із командою однодумців розробила настільну гру, присвячену історії та культурі Донеччини.

“Ми хотіли, щоб молодь більше знала про Донеччину, руйнувала стереотипи і пишалася своїм краєм”, — ділиться Світлана.

Ідея виникла у межах програми ЮНІСЕФ у Донецькій області, що реалізується ГО «Заходи» за підтримки Донецької ОДА. Члени молодіжної ради отримали можливість реалізувати свою ідею за допомогою мінігранту в розмірі 80 тисяч гривень.

Команда із чотирьох осіб лише за два місяці не тільки розробила гру, а й знайшла партнерів — українське бюро ігор, яке допомогло з виробництвом. В грі є інтерактивні завдання: заспівати пісню про Донеччину, станцювати танець Сіртакі або продекламувати вірш.

Для прототипу зробили 20 примірників. Їх протестували у молодіжних просторах, і результати перевершили очікування.

“Нас вразило, що молодь не тільки хотіла відповідати на питання про знайомі райони, а прагнула дізнатися більше і про інші райони Донеччини”, — ділиться Світлана.

Питання, що відкривають нову Донеччину

Настільна гра “Код Донеччини” / фото надане Світланою

Особливу увагу приділили наповненню: питання базуються на реальних історичних фактах і культурних, промислових особливостях регіону. Для збору інформації залучили обласне  управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання, управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації та істориків.

“Було важливо знайти не тільки достовірні, а й незвичайні факти, щоб молоді було цікаво грати”, — пояснює Світлана.

Наприклад, у одній з карток гри є факт про те, що у Соледарі відбувся перший політ на повітряній кулі під землею, і це навіть потрапило до Книги рекордів Гіннеса. Як каже Світлана, саме такі незвичайні факти вони з командою шукали про кожну громаду, яка є в грі, аби заохотити молодь грати.

Презентація гри / фото надане Світланою

Правила гри: індивідуально чи в команді

Гра “Код Донеччини” розрахована на молодь від 14 років, але далі вікових обмежень немає. За правилами, кожен гравець має заповнити власну картку, відповідаючи на питання про райони Донеччини. Перемагає той, хто правильно відповість на 20 запитань.

“Грати можна як індивідуально до шести осіб, так і командно — тоді залучатися може більше людей”, — зазначає Світлана.

Плани на майбутнє

Гра “Код Донеччини” / фото надане Світланою

Наразі команда працює над розширенням гри — планують виготовити щонайменше тисячу примірників і безплатно розповсюдити їх у молодіжних просторах, хабах та центрах підтримки переселенців з Донеччини. За потреби їх можуть отримати й Бахмутські центри підтримки.

“Ми хочемо, щоб ця гра була в кожному осередку молоді з Донеччини, де б вони зараз не були — і в Україні, і за кордоном”, — наголошує Світлана.

Також готуються до презентації гри у Києві, Вінниці, Одесі та інших містах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Шахтар та Шахтар-U19: розклад футбольних матчів на травень

“Шахтар” — один із найтитулованіших і найпопулярніших футбольних клубів України, який незмінно привертає увагу мільйонів уболівальників. У травні команда продовжить боротьбу за нові перемоги як […]

18:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

“Гра, яка об’єднує серця Донеччини”: історія створення настільної гри про рідний край

Як команда Молодіжної ради з Донеччини за два місяці створила гру, що не тільки навчає, а й об’єднує українську молодь — розповідає Світлана Асланова, членкиня  […]

Як переселенцям стати на квартирний облік у 2025 році: інструкція

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати […]

15:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

Таксист із Краматорська шпигував для росіян: передавав дані про мінні поля

41-річний водій таксі з Краматорська передавав росіянам локації мінних полів ЗСУ та чекав на окупацію Донеччини. Чоловіка затримали. Про це повідомляє Служба безпеки України. Таксист […]

хаб

У Львові знову працює хаб допомоги ВПО: кому і яка підтримка доступна

У Львові відновив роботу Хаб Турботи, який надає допомогу переселенцям і переселенкам. Локація тимчасово не працювала через переїзд на нове місце. З 27 квітня прийом […]