Вже в грудні 2024 року (точна дата ще не відома) в Україні запрацює державна програма “єКнига”. В її межах громадяни зможуть отримати 908 гривень на купівлю українських книжок.
Українці, яким у 2024 році виповнилося 18 років, зможуть стати учасниками нової державної програми та отримати 908 гривень на купівлю книжок українською мовою. Скористатися коштами можна для оплати літератури в паперовій чи електронній формі, а також в аудіоформаті. Програмою можна буде скористатися як в Україні, так і за кордоном.
Оформити заявку можна буде онлайн у застосунку “Дія”. Для цього потрібно виконати наступні дії:
зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID;
обрати у розділі “Послуги” пункт “єКнига”;
перейти за посиланням та відкрити спеціальну віртуальну банківську картку “єКнига” в одному з банків України.
після зарахування коштів придбати книги протягом 3-х місяців з дня зарахування.
Які книжки можна купувати
Купувати книжки в межах державної програми “єКнига” можна лише українською мовою та лише у книгарнях, які беруть є партнерами у її реалізації. Перелік книгарень буде опубліковано найближчим часом на сайтах “Дія” та Українського інституту книги.
Читайте також:
Spotify опублікував найпопулярніші українські пісні у 2024 році: список композицій
20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську зону відчуження, сповнену небезпечних ворогів, смертельних аномалій і потужних артефактів.
Детальніше про те, що це за гра, як її купити та який комп’ютер необхідний для її запуску, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут iN.UA.
Що відомо про S.T.A.L.K.E.R. 2
S.T.A.L.K.E.R. 2 — це українська гра жанру шутер, розробкою якої займається GSC Game World. Вперше її анонсували ще у 2010 році, проте згодом скасували через неназвані причини.
У 2018-му її анонсували повторно. Спочатку гру мали випустити 28 квітня 2022 року, але вже у січні розробники повідомили, що переносять плани виходу гри на 8 грудня. Додаткове перенесення відбувся одразу ж після початку повномасштабного вторгнення. У грудні компанія заявила, що реліз запланований на 2023 році. Згодом відбулося ще декілька перенесень, остаточною датою яких стало 20 листопада 2024 року.
В основі гри лежать фантастичні події, які відбуваються В Чорнобильській зоні відчуження, де через радіацію почали з’являтися різноманітні аномалії. Тут можна знайти небезпечних мутантів, й невидимі радіаційні пастки та навіть коштовні артефакти, за якими в Зону прибувають найманці-сталкери. Гравці візьмуть на себе управління саме за такого сталкера на ім’я Скіф.
Загалом же повне проходження основного сюжету гри займе приблизно 40 годин та чотири фінали.
Який комп’ютер потрібен для запуску S.T.A.L.K.E.R. 2
Для запуску гри S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL в мінімумі потрібен комп’ютер з наступними характеристиками:
процесор: AMD Ryzen 5 1600X або Intel Core i5-7600K;
Рекомендованими системними параметрами вважаються наступні характеристики:
процесор: AMD Ryzen 7 3700X або Intel Core i7-9700K;
оперативна пам’ять: 16 GB ОЗП;
відеокарта: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB, або NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB або NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB;
місце на диску: 150 GB.
Як та де купити S.T.A.L.K.E.R. 2
Наразі гру S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL можна купити в декількох цифрових магазинах, серед яких Steam і Microsoft Store. Ціни в обох магазинах однакові:
Ціна стандартного — 1399 гривень;
Deluxe Edition — 1899 гривень;
Ultimate Edition — 2549 гривень.
Купівля Deluxe Edition та Ultimate Edition гарантують додаткові ігрові бонуси, серед яких унікальна зброя з модифікаціями, комбінезони та навіть повноцінний доступ до спеціальних додаткових завдань.
Зазначимо, що гра S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL наразі займає лідируючі позиції серед усіх ігор на платформі Steam, випереджаючи навіть безплатні проєкти.
Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися унікальною атмосферою радості та спокою.
Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою цікавих місць в Києві, які варто відвідати пізньою осінню та взимку.
Куди піти в Києві
Київ — затишне місто, яке поєднує в собі несхожі одне на одну локації. Тут можна знайти безкрайні паркові зони, унікальні архітектурні творіння та навіть музеї з шедеврами мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. І все це розкривається взимку, коли випадає перший сніг.
Поділ та Андріївський узвіз
Поділ та Андріївський узвіз — це друга за популярністю локація в столиці, яка здавна приваблює містян та туристів для відпочинку. Саме тут можна відчути неперевершену романтичну атмосферу Києва та побачити місто з нової сторони.
До того ж саме на Подолі розташовано безліч різноманітних активностей. Тут можна знайти цікаві гастрономічні локації зі стравами різних країн світу, масштабні алеї та справжні архітектурні шедеври, зокрема, Андріївська церква, узвіз та Михайлівський золотоверхий собор.
Взимку саме в цьому районі організовують різноманітні активності, зокрема, зимові ярмарки.
ВДНГ у Києві
ВДНГ — це душа Києва, яка також часто приваблює місцевих жителів, адже на цій величезній ділянці можна знайти безліч різноманітних активностей. До того ж комплекс регулярно використовують для проведення міжнародних й національних фестивалів, у тому числі й пізньою осінню чи взимку.
Крім активностей, на території ВДНГ працює урбан-парк — вільний простір, кластер для занять спорту та прогулянок серед.
Байкове кладовище
Якщо ж вам більше до вподоби тихі прогулянки з покоєм, то гарною та небанальною локацією може стати Байкове кладовище — паркова зона та найбільший некрополь України. Саме тут поховані Леся Українка, Василь Стус, Максим Рильський, В’ячеслав Чорновіл та багато інших.
Ключовими під час прогулянки на цій локації можуть стати роздуми про життя та дослідження чудернацьких надгробних пам’ятників.
Адреса: вулиця Байкова, 6. Станція метро Палац Україна.
Музей Ханенків
Прогулянки столицею України можуть відбуватися не лише на вулиці, але й в середині унікальних споруд Музей імені Ханенків Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 та початку 20 століття — це одна з таких локацій. Саме тут багато киян люблять відпочивати та досліджувати різноманітні культурні об’єкти світу в Україні.
Адреса: вулиця Терещенківська, 15. Станція метро Університет.
Вхід до музею платний. Гостьовий білет для дорослих коштує 100 гривень, для студентів та школярів — 50. Більше деталей можна дізнатися на офіційному сайті музею.
Національна бібліотека України імені Вернадського
Національна бібліотека України імені Вернадського — це головна бібліотека нашої країни та наймасштабніше за обсягом документно-інформаційних ресурсів книгосховище, де можна знайти книжки різних направлень.
Окрім наукової значущості, бібліотека має немало цікавинок в своєму екстер’єрі та інтер’єрі, які відомі на увесь світ. Навіть бувало й таке, що музичні виконавці з усього світу приїжджали в Україну спеціально, щоб відзняти кліпи в цій будівлі.
Адреса: Голосіївський проспект, 3. Станція метро Деміївська.
Для входу необхідно оформити постійний читацький квиток, який коштує 60 гривень.
Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною […]
В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі […]
Державна програма “Зимова єПідтримка”, в межах якої кожен громадянин України зможе отримати 1 000 гривень, вже діє на території країни. Отримані кошти можна спрямувати на […]
З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться […]
Додати трохи романтики у вечори пар досить легко — достатньо обійняти коханого чи кохану та включити романтичні фільми на телевізорі чи навіть телефоні. Вони здатні […]