Королева Евересту, Менендеси та Аферисти: топ-7 нових документальних фільмів, які не можна пропустити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 15 Листопада 2024
Головні ролі в драмі про братів Менендесів зіграли Ніколас Чавес, Купер Кох та Хав’єр Бардем в ролі їхнього батька Хосе / скриншот

Кінематограф багатий не тільки на художні фільми, але й документальні стрічки. Вони покликані надавати власним глядачам нову та цікаву інформацію про події й ситуації, які оточують нас.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з семи цікавих документальних фільмів, які розкажуть про цікаві події та процеси у світі.

Нові документальні фільми українською

Документальні фільми — це особливий вид кінематографа, який відрізняються від художніх тим, що зосереджуються на реальних подіях, людях і явищах, а не на вигаданих сюжетах. Їхня основна мета — це дослідження реальності, інформування глядача та передача соціально важливих меседжів, котрі спонукають до роздумів або дій. 

Королева Евересту: Сходження Лакпи Шерпи, 2024

Постер до фільму “Королева Евересту: Сходження Лакпи Шерпи” / фото з відкритих джерел, Netflix

Драматичний документальний фільм для перегляду після роботи, який вже доступна на платформі Netflix. 

Кінострічка розповість історію Лакпи Шерпи — громадянки Непалу, яка самостійно намагається виховувати своїх дітей та працювати звичайною посудомийкою, заробляючи на життя собі та власним дочкам. Проте, за цією звичайністю прихована інша сторона буття — альпіністка-рекордсменка, яка змогла подолати тисячі кілометрів та досягти вершини найбільшої гори у світі.

Брати Менендеси, 2024

Документальний фільм часто посиається на очевидців / скриншот

Кримінальні документальні фільми — це інша категорія, котра має шалену популярність. Зазвичай, вони розповідають про деталі різноманітних резонансних злочинів. І фільм “Брати Менендеси” не є виключенням.

Стрічка має на меті розкрити деталі вбивства Хосе та Кітті Менендес у їхньому будинку в Беверлі-Хіллз, що призвело до гучного судового переслідування їхніх синів Лайла та Еріка, яким було по 21 і 18 років відповідно. Братів визнали винними. Утім, самі вони стверджують, що не мали іншого виходу, адже регулярно були жертвами жорстокого поводження з боку свого батька. І саме в цій стрічці розкривається цей аспект життя братів з “дорослим монстром”, який і підштовхнув їх на кримінальні дії.

Аферист із Tinder, 2022

Люди в інтернеті часто бувають такими, якими вони не є. Саме про це фільм “Аферист із Tinder” / скриншот

Документальні фільми бувають не тільки розповіддю про далекі події, але й такими, що здатні повчати. “Аферист із Tinder” — яскравий приклад такого, який можна переглянути на платформі Netflix.

Стрічка розповідає історію життя Сесіль та Пернілли, які намагалися знайти своє щастя за допомогою застосунку для знайомств Tinder. Утім, їх романтичні стосунки з харизматичними особистостями завершились тим, що хлопці використали жінок для власної фінансової вигоди. Тепер же обманутим героїням потрібно поділитися власною історією та не допустити, щоб інші допустили їх помилки.

Милий Боббі: кошмарний кетфішинг, 2024

Герої стрічки / фото з відкритих джерел, Netflix

Взаємодія з людьми в соціальних мережах часто може стати фатальною помилкою, адже в них можуть приховуватися дійсно небезпечні для соціуму люди. Кінострічка “Милий Боббі: кошмарний кетфішинг”, яку вже можна переглянути українською в онлайн, саме про це.

Фільм розповідає історію жінки на ім’я Кірат, яка вже давно втратила віру в те, що зможе коли-небудь відшукати в цьому світі дійсно підходящу людину, з якою зможе розділити все своє подальше життя. Утім, вона вирішила продовжити власну боротьбу та познайомитися з кимось у соціальних мережах. Згодом в неї розпочинається спілкування з чоловіком, який здається Кірат ідеальним у всьому.

Поки жінка продовжує жити своїми фантазіями, з часом лише більше закохується в цього незнайомця, життя потрохи перетворюється на реальний хаос. Причиною того стають ті ж самі почуття, які роблять з Кірат заручницю.

Згодом ситуація змінюється та призводить до більш страшних та непередбачуваних життєвих випробувань, адже “ідеальний” чоловік має власні, досить зловісні, мотиви.

Ми, наші улюбленці та війна, 2024

Постер до фільму / фото з відкритих джерел, Multiplex

Соціальна драма “Ми, наші улюбленці та війна”, яку вже можна переглянути на платформах Netflix чи Megogo, створив ведучий Антона Птушкіна.

Цей проєкт в деталях розкриває одну зі сторін війни в України, коли громадяни, втікаючи від вибухів, залишали власних домашніх улюбленців вдома. Ця стрічка про припнутих на ланцюги собак, замкнених у порожніх квартирах котів та тварин з зоопарків, зачинених у надійних клітках. Усі вони хотіли жити та потребували допомоги людей.

Олівці проти Пікселів, 2023

2D анімація часто створюється вручну / скриншот

Документальне кіно “Олівці проти Пікселів”, який можна переглянути онлайн увечері. Воно розповість про революційні зміни у створенні мультфільмів, який виник з переходом від 2D зображень до ЗD-графіки у 80-х та 90-х роках ХХ століття. І все це з перших вуст, адже у створенні стрічки брали участь люди, які створювали різні відомі проєкти, як “Русалочка”, “Король Лев”, “Спіріт” та багатьох інших.

Чистий гламур, 2022

Косметична імперія Abercrombie & Fitch / фото з відкритих джерел, Netflix

Незвичайна документальна стрічка, яка вийшла у 2022 році, досліджує феномен американського бренду Abercrombie & Fitch, що був близьким до створення власної попкультури наприкінці 90-х та на початку 2000-х. Утім, за цим приховувалися величезні проблеми, зокрема, постійна дискримінація представників різних культурних груп.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На Київщині ВПО реєструватимуть на виплати ООН: дата

Семаковська Тетяна 12:19, 14 Листопада 2024
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

21 листопада у місті Гостомель запланований візит команди УВКБ ООН, яка реєструватиме переселенців та переселенок на отримання допомоги. Грошова допомога ООН складає 3 600 гривень на одного члена родини.

Про це повідомляє грошова допомога ВПО від УВКБ ООН у місті Київ та Київській області.

Виплати ООН в Гостомелі

21 листопада (четвер) у місті Гостомель (Бучанський р-н) відбудеться реєстрація переселенців та переселенок на грошову допомогу від ООН. Реєстрацію проведуть за адресою вулиця Святопокровська, 81Б (будинок культури). Години прийому з 10:00 до 16:00 у порядку живої черги. На одного члена домогосподарства виділяють 3 600 гривень. Тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 гривень.

Нагадуємо, що на запис мають прийти всі члени домогосподарства з оригіналами особистих документів. Винятком є діти віком до двох років, маломобільні люди, люди старшого віку (з можливістю підключення по відеозв’язку).

Як зареєструватися на допомогу від УВКБ ООН

Документи, оригінали яких потрібно надати в пункті збору даних для ВПО:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт, ID-картка, закордонний паспорт тощо), свідоцтво про народження дитини (для дітей віком до 14 років));
  • податковий номер;
  • довідка ВПО (за наявності);
  • документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги, тощо).
  • для осіб, що повернулися, після вимушеного переміщення:
  • документ, що посвідчує особу (паспорт, ID-картка, закордонний паспорт тощо), свідоцтво про народження дитини (для дітей віком до 14 років));
  • податковий номер;
  • довідка ВПО (за наявності, або інший документ, що підтверджує факт переміщення; закордонний паспорт з відмітками про перетин кордону або документ про захист тощо);
  • документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги, тощо).

При виборі способу отримання виплати на картку:

  • номер банківської картки / реквізити гривневого рахунку головного отримувача коштів (картки “єПідтримка” не підходять);

Необхідний також особистий номер телефону отримувача коштів. Нагадаємо, що у липні УВКБ ООН запровадило нові критерії для отримання допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українська компанія зводить екологічні будинки із “зеленими” дахами

Валентина Твердохліб 11:10, 9 Листопада 2024
Будинок із зеленим дахом / фото Scandi

Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря.

Про це виданню “Віледж” розповів засновник компанії Scandi Сергій Лоцман.

Екологічні будинки в Україні

Екологічні модульні будинки Scandi поєднують у собі простий дизайн та екологічну відповідальність. Філософія цих будинків базується на скандинавському принципі lagom — життя в міру, з фокусом на те, що дійсно важливо. Житло спроєктовано так, щоб бути достатньо просторим для комфортного життя, але водночас не надто великими, що дає змогу зменшити споживання ресурсів.

Модульний будинок Scandi / фото Scandi

Модульні будинки Scandi виготовляють з мінімальним споживанням ресурсів. Їх збирають у майстерні, а потім транспортують у модулях до місця розташування. Це рішення дає мінімальні будівельні відходи на ділянці.

Транспортування модулів будинку / фото Scandi

Для виробництва будинків використовують натуральні матеріали — інтер’єр складається з дерев’яних балок, а ізоляція виготовлена з базальтової та мінеральної вати.

Інтер’єр модульного будинку / фото Scandi

Одна з екологічних інновацій будинків — це “зелений” дах. Він складається з шару рослинності, висадженого прямо на даху будівлі. Для цього використовують спеціально підібрані рослини з Нідерландів, які мають високу стійкість до висушування й можуть рости в умовах обмеженого ґрунту.

Будинок із зеленим дахом / фото “Віледж”

“Зелені” дахи покращують теплоізоляцію будинку, що дає змогу зменшити витрати на опалення взимку та кондиціонування влітку. Також рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, що сприяє покращенню якості повітря навколо будинку. Вони також здатні затримувати пил та інші шкідливі частинки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро