Росіяни опублікували нові фото з Бахмута. В об’єктив потрапили багатоповерхові будинки в районі Нового ринку.
Редакція публікує вибрані кадри.
Будинки біля Нового ринку Бахмута, фото
Росіяни показали нові кадри з вулиці Ювілейної, що в районі Нового ринку. На кадрах, знятими окупантами, видно, що район сильно постраждав під час бойових дій.
Жодної вцілілої багатоповерхівки в районі немає. Деякі з будинків знищені вщент, від них лишилися самі руїни.
Також у дворах будинків можна помітити покинуті речі бахмутян. Загалом прилегла до будинків територія захаращена сміттям й уламками будівель.
Нагадаємо, що нещодавно окупаційна влада заявила про “відновлення Донбасу”. При цьому чіткої думки про відбудову Бахмута немає. Деякі російські “посадовці” кажуть про те, щомісто будуть відновлювати, а інші заявляють про те, що його знесуть і побудують новий населений пункт.
Бахмутські старшокласники можуть безоплатно пройти підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Підготовчі заняття проводять педагоги в бахмутських закладах освіти і на освітніх локаціях в осередках підтримки бахмутян.
Про підготовку бахмутських школярів до НМТ редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.
Підготовка до НМТ у бахмутських школах
Бахмутські заклади освіти пропонують своїм учням безоплатну підготовку до складання НМТ. Вона проходить у різних форматах. Першочергово це проходження на уроках основних тем, які містяться в тестових завданнях. Такий формат підготовки починається з 10 класу.
“Взагалі підготовка починається ще з 5-6 класів. Вчителі акцентують особливу увагу на завдання з тем, які підпадають на НМТ, і використовують ці теми на уроках. А вже з 10 класу починається серйозна підготовка до НМТ. В 11 класі майже на всіх уроках з основних предметів, які підпадають на тестування, проходить підготовка: використовуються тестові матеріали та НМТ минулих років”, — розповіла Анна Артюхіна.
Також у школах практикують формат додаткових позаурочних занять. Вони повністю безоплатні для учнів.
“Заклади освіти також організовують додаткові консультації і заняття в позаурочний час. Їхнє проведення педагоги узгоджують разом з батьками учнів. У вибраний для додаткових занять час діти приєднуються і відпрацьовують тестові завдання разом з педагогами. Учні відвідують такі заняття за потреби”, — розповідає Анна Артюхіна.
На сьогодні підготовка до Національного мультипредметного тесту триває майже в усіх працюючих закладах освіти Бахмута. Такі заняття не проводять у школі №2, адже це заклад освіти другого ступеню і діти там навчаються до 9 класу. Частково проводиться підготовка у школі №7. Цьогоріч заклад не набрав учнів для 11 класу, тому заняття проводять лише для учнів 10 класу.
У всіх інших працюючих закладах освіти — школах № 5, 10, 11, 12, 18 і 24 — підготовка до НМТ проходить у повному обсязі.
З Бахмутом у серці, освітні локації, підготовка до НМТ
Окрім додаткових занять у школах, для бахмутян доступна підготовка до НМТ в очному форматі. Її проводять бахмутські педагоги на освітніх локаціях в осередках підтримки “З Бахмутом у серці”. Заняття на цих локаціях також безоплатні. Їх вчителі проводять на волонтерських засадах.
Наразі заняття з підготовки до НМТ стартували на освітній локації у Дніпрі. Незабаром вони почнуться й в інших містах.
“Минулоріч наші педагоги проводили заняття з підготовки до НМТ на освітніх локаціях. Вони дуже плідно працювали. Цьогоріч у нас вже стартували заняття на локації у Дніпрі і розпочинає підготовку також Київ, Одеса і Полтава. В цих містах у нас є педагоги з основних предметів НМТ, які можуть допомогти дітям”, — зазначила заступниця начальника Управління освіти Анна Артюхіна.
Розклад занять на освітніх локаціях можна дізнатися, звернувшись до осередків підтримки бахмутян. Їхні адреси дивіться в нашому матеріалі.
На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У російському сюжеті повідомляється, що наразі з Бахмута російська армія веде розвідку безпілотниками та наступає на Часів Яр. Так званий журналіст “звєзди” ігор лапік показав західну частину Бахмута.
Редакція ідентифікувала воєнкора, який не гребує бувати в зруйнованому Бахмуті.
Російський воєнкор у Бахмуті, фото зі зруйнованого міста і “міжнародна” премія
Ігор лапік, воєнкор пропагандистської “звєзди” нині проживає у московській області, містечку корольов, по вулиці горького, 79, корпус 20, квартира 78.
Про місце проживання воєнкора редакція дізналася з російських баз даних. Як і те, що лапік їздить на Hyundai i40 з номерним знаком Е655АВ186, середня вартість автівки у рф становить близько мільйона рублів, або ж приблизно 10 тисяч доларів.
Родом воєнкор з міста нижньовартовск, ханти-мансійського автономного округу — югра, що знаходиться у складі тюменської області рф. Цей округ у рф — батьківщина хантів, мансів, башкирів, калмиків, чувашів, марійців, ногайців та інших “ісконнорускіх” корінних народів.
Сюжети для пропагандистських ЗМІ, за словами лапіка, допомагають йому волонтерити — збирати гроші для допомоги російській армії. Крім окупованого Бахмута лапік буває в окупованій росіянами Авдіївці.
А також у нещодавно окупованому та зруйнованому армією рф Селидовому.
Нещодавно так званий воєнкор бував і поблизу Часів Яру, де нині точаться бої.
Нещодавно воєнкор отримав премію за свій репортаж. Цей конкурс росіяни звуть “міжнародним”, хоча він створений пропагандистським russia today, а серед журі — маргарита симонян. Конкурс створили, за словами пропагандистки симонян для того, щоб “пролити світло на ті жахи, які приносить в дім, в країну війна”. Лапік не уточнює, що саме російська федерація приносить цю війну у ті країни, з якими її починає.
“Сімейні реліквїї”
Днями на телеканалі, де працює воєнкор з’явився сюжет про начебто жительку Бахмута, що зараз живе у Москві, яка звернулася до редакції “звезди”, аби ті допомогли знайти документи у зруйнованій квартирі у Бахмуті. За словами жінки, її батьки виїжджали з міста і лишили у квартирі документи, які вона й попросила забрати з руїн дому.
Документів воєнкор не знайшов, проте покопирсавшись у руїнах квартири, яку зруйнувала його армія, як і весь Бахмут, лапік привіз до москви фотоальбоми жінки, мовляв, повертає їй сімейні реліквії. У сюжеті воєнкор згадав радянський союз, коли і були зроблені фото з дитинства, як сверджується, бахмутянки.. Мовляв, були ж часи, коли “всі жили дружно”.
У своїх соцмережах воєнкор ділиться і своїми старими фото, теж називає їх реліквіями:
Водночас більшість бахмутян, як і інші жителі тимчасово окупованих міст України, які зруйнували росіяни, своїх сімейних реліквій вже ніколи не побачать, зокрема завдяки лапіку.
Бахмутські старшокласники можуть безоплатно пройти підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Підготовчі заняття проводять педагоги в бахмутських закладах освіти і на освітніх локаціях в […]
На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]
23 січня відбудеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська міська […]
“Я вступила, коли Бахмут був одним, а повернулась додому в незнайоме місто”, — пригадує події в Бахмуті 2014 року героїня. Бахмутянка Ірина Жданюк зараз проживає […]
На території Бахмутського району тривають бойові дії, частково він знаходиться в окупації. Попри важку ситуацію, в населених пунктах району продовжують лишатися місцеві жителі. Скільки мешканців […]