Росіяни опублікували нові знімки з міста Бахмут. В об’єктив потрапили різні райони. Кадри зроблені з висоти за допомогою дрона.
Редакція публікує вибрані фото.
Зруйнований Бахмут з висоти, фото з окупації
Російські окупанти опублікували нові фото з Бахмута. Кадри зроблені з дрона, але коли саме проведена зйомка невідомо. Судячи зі знімків, можна припустити, що це пізня осінь або початок зими.
У кадр потрапили багатоповерхові будинки Бахмута. Це спальні районі, центр міста і район стадіону “Металург”.
Знищені будинки / фото росджерелаСпальний мікрорайон / фото росджерелаЦентральні вулиці Бахмута / фото росджерелаБахмут з висоти / фото росджерела
Також окупанти показали, який вигляд зараз мають місцеві святині. Серед них Дім молитви євангельських християн-баптистів, Свято-Миколаївський храм і Храм усіх Святих.
Дім молитви євангельських християн-баптистів / фото росджерелаСвято-Миколаївський храм / фото росджерелаХрам усіх Святих / фото росджерела
У кадр потрапила і знищена історична будівля Бахмутського залізничного вокзалу, а також Верхній парк.
Бахмутський залізничний вокзал / фото росджерелаВерхній парк / фото росджерела
Нагадаємо, що нещодавно окупаційна влада заявила про “відновлення Донбасу”. При цьому чіткої думки про відбудову Бахмута немає. Деякі російські “посадовці” кажуть про те, щомісто будуть відновлювати, а інші заявляють про те, що його знесуть і побудують новий населений пункт.
Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.
Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.
Що подивитись в Дніпрі 2025
Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.
Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто
Що відвідати у Дніпрі
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел
Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.
Урочище Тунельна балка
Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел
Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.
Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.
Мистецький провулок
Мистецький провулок / фото Відкритий
Він розташований на площі Троїцькій. Тут є артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.
Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації
Монастирський острів
Монастирський острів / фото з відкритих джерел
Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто
У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.
Куди сходити в Дніпрі з дітьми
Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.
Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми до наступних місць:
Парк Шевченка
Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний
Парк імені Глоби
Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю
Парк Гагаріна
Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад
Набережна
Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.
Парк “Зелений гай”
Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей
Парк “Сагайдак”
Парк, що розташований на лівому березі міста
Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.
Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел
Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:
Центр “Менора”
Центр “Менора” / фото з відкритих джерел
Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.
Будинок органної музики
Будинок органної музики / фото з відкритих джерел
Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.
Художній музей
Експонати музею / фото з відкритих джерел
В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.
Театр “Крик”
Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”
Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.
Дніпровський планетарій
Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація
Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.
Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.
Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про цей статус, а також про те, які документи потрібні для його оформлення.
Як отримати статус УБД
У 2024 році процедура отримання УБД зазнала значних змін, ставши набагато простішою для військовослужбовців. Воно діє й у 2025 році. Зокрема, у червні почав діяти закон 3637-IX, який дозволив оформлення статусу УБД у застосунку Дія, а у вересні Кабмін ухвалив порядок отримання УБД під час воєнного стану в автоматичному порядку.
Хто може отримати статус УБД
Отримати посвідчення УБД в Україні наразі можуть наступні категорії громадян:
військові Збройних Сил України;
військові Територіальної оборони України;
військові Нацгвардії України;
представники СБУ;
представники Служби зовнішньої розвідки;
представники Держприкордонслужби;
представники Державної спеціальної служби транспорту;
військовослужбовці з військових прокуратур;
поліцейські;
особи рядового, начальницького складу ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 відповідно до Закону України Про забезпечення участі цивільних осіб в захисті України у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, ДПСУ, Нацполіцією, НГУ, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України формуваннями брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в супротиві ворогу.
Зазначимо, що статус УБД можуть отримати як чинні службовці, так і звільнені зі служби.
Як оформити статус УБД офлайн
Для того, щоб військовослужбовець, демобілізований або їх представники, могли оформити статус УБД потрібно звернутися зі спеціальною заявкою до Комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри на матовому папері, зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення УБД у ТЦК, не додаються);
документи, які містять докази та підтверджуючі факти виконання військовим або особою, звільненою з військової служби, особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань для захисту України.
У випадку, якщо заявник не знає, якому органу військового управління підпорядкований його підрозділ, то заявку необхідно надіслати на адресу виду (роду) військ, якому він підпорядкований, або напряму до МОУ.
Як оформити УБД в Дії
Оформлення УБД в Дії значно спростило процес формування лише заяви на отримання відповідного статусу, яку потім особа має передати своєму командиру, під керівництво якого вона воювала, або напряму до Комісії.
Якщо мова йде звільненого з військової служби або їх представника, то потрібно сформувати заявку, підписати її за допомогою Дія. Підпис, а потім відправити на адресу електронної пошти [email protected]. При цьому потрібно додати ще:
згоду на збір та обробку персональних даних в 1 примірнику;
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри в електронному вигляді у форматі JPG чи JPEG. Зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки;
документи, які містять докази та підтверджують факт особою бойових (службових) завдань.
Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]
Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]
23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]
Історія Бахмутського краю в роки революції 1917-1921 років має чимало забутих і замовчуваних сторінок. У радянські часи все розмаїття політичного життя в регіоні після повалення […]
Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так […]