Які вакансії і програми підтримки пропонує Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості для ВПО

Валентина Твердохліб 11:05, 27 Травня 2025
вакансії
Зустріч із роботодавцем / фото Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Установа продовжує надавати допомогу безробітним. Тут пропонують наявні вакансії з різних спеціальностей, а для ВПО — грантові програми і перенавчання.

Які вакансії наразі є найзатребуванішими і які пропозиції є для ВПО, редакції Бахмут IN.UA розповіли у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості.

Вакансії з офлайн і онлайн зайнятістю: пропозиції

На сьогодні безробітним пропонують вакансії в різних сферах. Є місця для працевлаштування у сфері обслуговування та на робітничі професії. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в медицині.

“На сьогодні у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості найбільше вакансій працівників сфери обслуговування та громадського харчування, охорони здоров’я. Серед робітничих професій — електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, водії автотранспортних засобів, трактористи. Серед найпростіших професій — вантажники. Найбільший дефіцит працівників наразі на вакансії у сфері охорони здоров’я, зокрема потрібні лікарі різного направлення”, — розповіли в центрі зайнятості.

Є для розгляду і вакансії з дистанційною роботою. Вона може підійти батькам з маленькими дітьми чи людям, які евакуювались за межі області. Також є пропозиції працевлаштування на неповний робочий день.

“Були зареєстровані вакансії на неповний робочий час. Це пропозиції роботи для найпростіших професій — прибиральників, двірників тощо. Також на даний момент актуальна вакансія бухгалтера з можливістю працювати дистанційно”, — повідомляють у центрі зайнятості.

Отримати роботу можуть і люди передпенсійного віку, і люди з проблемами зі здоров’ям. Однак, точного переліку вакансій для них немає. Кожну можливу вакансію розглядають окремо з урахуванням медичних протипоказань людини.

Працевлаштування ВПО: гранти на власну справу

У центрі зайнятості для ВПО пропонують не лише наявні вакансії, а і роз’яснюють про можливість розпочати або розширити власний бізнес. Для цього переселенцям і переселенкам надають мікрогранти на власну справу. Це безповоротна, безвідсоткова державна допомога на створення або розвиток власного бізнесу.

Для отримання гранту потрібно:

  • подати заявку через портал “Дія”;
  • розробити та захистити бізнес-плану;
  • відкрити спеціальний банківський рахунок.

Програма надання мінігрантів передбачена для людей віком від 18 до 65 років, які зареєстровані як ФОП. Сума гранту складає від 50 до 500 тисяч гривень.

Професійне навчання для ВПО

Для безробіних ВПО пропонують професійне навчання, яке передбачає:

  • первинну професійну підготовку;
  • перепідготовку;
  • підвищення кваліфікації.

На сьогодні ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, можуть пройти професійне навчання у восьми центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Вони працюють у:

  • Дніпрі;
  • Рівному;
  • Львові;
  • Одесі;
  • Полтаві;
  • Сумах;
  • Івано-Франківську.

Навчання доступне за 98 професіями і 400 освітніми програмами. На період навчання надають гуртожиток і компенсуєть оплата за проїзд до місця навчання. Також, за потреби, людей направляють на попередній медичний огляд. Після закінчення навчання видають документ
державного зразка.

Ваучери на навчання для ВПО

Переселенці і переселенки, які не зареєстровані як безробітні і є застрахованими особами, за умови відсутності підходящої роботи, мають право на одноразове отримання ваучера для
підтримання конкурентоспроможності. Ваучер передбачає:

  • перепідготовку за робітничою професією;
  • підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра;
  • підготовку на наступному рівні освіти, окрім освітньо-наукового/освітньо-творчого рівня вищої освіти;
  • підвищення кваліфікації.

Сума ваучера складає 30 280 гривень.

Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості: контакти

Якщо ви бажаєте отримати роботу або взяти участь у програмах для ВПО, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх).

Також звернення приймають за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 19 Липня 2025
Робота за ноутбуком / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП.

Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус ВПО — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн

В Україні значно спростили процес подання документів на виплати для ВПО, а також створили можливість відстежувати статус без потреби відвідувати ЦНАП. Для цього достатньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті того ЦНАПу, до якого ви подавали заяву.

Для цього потрібно:

  • ввести у Google назву ЦНАПу, до якого ви зверталися;
  • перейти на його офіційний сайт і знайти розділ “Реєстрація на вебпорталі”;
  • заповнити реєстраційну форму, вказавши особисті дані та електронну адресу;
  • створити пароль і завершити реєстрацію;
  • увійти в кабінет та знайти розділ на кшталт “Стан справ” (назва може різнитися залежно від сайту);
  • ввести номер справи й отримати детальну інформацію про її статус.

На електронному порталі ЦНАП також можна:

  • подавати нові заяви на адміністративні послуги;
  • переглядати статус і деталі вже поданих звернень;
  • отримувати онлайн-консультації щодо соціального захисту;
  • користуватися додатковими послугами, які пропонує конкретний ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 18 Липня 2025
Векторна картина Каріни Тренбач / фото Каріни Тренбач

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у межах спільного проєкту з американською дизайн-студією. У розмові з нами Каріна поділилась, що ця ілюстрація має особливу мету — привернути увагу іноземців до українців, які, попри війну, не втрачають надію на мир.

Бахмутянка поділилась з редакцією Бахмут IN.UA, як їй вдалося взяти участь в конкурсі.

Бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Каріна Тренбач працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Але, крім того, дівчина ще студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який наразі працює в Полтаві. Вона навчається за спеціальністю “Дизайн”, паралельно вдосконалює навички з веб- та графічного дизайну в “Alpaca — практичній школі ІТ-професій”.

Як зазначає сама дівчина, протягом навчання вона брала активну участь у конкурсах, і тому, коли викладачі з Alpaca School запропонували взяти участь в “Українсько-американському конкурсі з комп’ютерної графіки”, вона одразу погодилася.

Конкурс мав тему “Мої мрії про майбутнє”, а на створення роботи відводилося 36 годин. Каріна працювала близько 28 годин із перервами на сон. Роботу виконувала на графічному планшеті, використовуючи Adobe Photoshop.

Про натхнення

Відповідаючи на питання про те, що надихнуло дівчину на цю роботу, вона ділиться, це мрія про мир.

Мені здається, що якщо запитати кожного українця про мрії — усі згадають про мир. Ліва частина картини — це те, що, як мені здається, залишиться в кожного українця навіть після війни: те, що ми зберігаємо в серці — зокрема, згадки про дім, навіть якщо він уже зруйнований. А права частина — це якраз та мрія про майбутнє, про відбудову, про відновлені міста, про повернення додому, про щасливе мирне життя“, — каже дівчина.

За словами Каріни, її робота — це не про бажання перемогти в конкурсі, а про посил — мир в Україні, який вона хотіла передати не лише журі, а й 12 іноземним учасникам, зокрема, зі США та Казахстану. Бахмутянка наголошує: навіть якби не перемогла, головною метою було донести бачення українців — те, що попри все, вони не втрачають надії на мирне майбутнє.

Я запитала себе, що для мене наразі важливо — як для людини, яка живе в країні, де йде війна; яка втратила дім і не має змоги повернутися до рідних стін; як для людини, у якої близькі на фронті. Саме це і підштовхнуло мене до створення такої роботи“, — резюмувала бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП. Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус […]

11:00, 19.07.2025 Скопіч Дмитро
IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Історії

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у […]

16:25, 18.07.2025 Скопіч Дмитро

Для вагітних бахмутянок до Дня міста готують привітання: триває опитування

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради проводить опитування серед вагітних жінок громади, які очікують народження малюка у вересні цього року. Майбутніх […]

14:19, 18.07.2025 Скопіч Дмитро
техніку

Торецькі комунальні підприємства планують здати техніку в оренду: хочуть заробити 1,3 мільйона гривень

У серпні 2025 року торецькі комунальні підприємства запланували провести п’ять аукціонів. Всі вони стосуються передачі в оренду комунальної техніки. Загальна сума, яку підприємства хочуть отримати […]