
Бахмутський міський центр зайнятості реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Установа продовжує надавати допомогу безробітним. Тут пропонують наявні вакансії з різних спеціальностей, а для ВПО — грантові програми і перенавчання.
Які вакансії наразі є найзатребуванішими і які пропозиції є для ВПО, редакції Бахмут IN.UA розповіли у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості.
Вакансії з офлайн і онлайн зайнятістю: пропозиції
На сьогодні безробітним пропонують вакансії в різних сферах. Є місця для працевлаштування у сфері обслуговування та на робітничі професії. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в медицині.
“На сьогодні у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості найбільше вакансій працівників сфери обслуговування та громадського харчування, охорони здоров’я. Серед робітничих професій — електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, водії автотранспортних засобів, трактористи. Серед найпростіших професій — вантажники. Найбільший дефіцит працівників наразі на вакансії у сфері охорони здоров’я, зокрема потрібні лікарі різного направлення”, — розповіли в центрі зайнятості.
Є для розгляду і вакансії з дистанційною роботою. Вона може підійти батькам з маленькими дітьми чи людям, які евакуювались за межі області. Також є пропозиції працевлаштування на неповний робочий день.
“Були зареєстровані вакансії на неповний робочий час. Це пропозиції роботи для найпростіших професій — прибиральників, двірників тощо. Також на даний момент актуальна вакансія бухгалтера з можливістю працювати дистанційно”, — повідомляють у центрі зайнятості.
Отримати роботу можуть і люди передпенсійного віку, і люди з проблемами зі здоров’ям. Однак, точного переліку вакансій для них немає. Кожну можливу вакансію розглядають окремо з урахуванням медичних протипоказань людини.
Працевлаштування ВПО: гранти на власну справу
У центрі зайнятості для ВПО пропонують не лише наявні вакансії, а і роз’яснюють про можливість розпочати або розширити власний бізнес. Для цього переселенцям і переселенкам надають мікрогранти на власну справу. Це безповоротна, безвідсоткова державна допомога на створення або розвиток власного бізнесу.
Для отримання гранту потрібно:
- подати заявку через портал “Дія”;
- розробити та захистити бізнес-плану;
- відкрити спеціальний банківський рахунок.
Програма надання мінігрантів передбачена для людей віком від 18 до 65 років, які зареєстровані як ФОП. Сума гранту складає від 50 до 500 тисяч гривень.
Професійне навчання для ВПО
Для безробіних ВПО пропонують професійне навчання, яке передбачає:
- первинну професійну підготовку;
- перепідготовку;
- підвищення кваліфікації.
На сьогодні ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, можуть пройти професійне навчання у восьми центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Вони працюють у:
- Дніпрі;
- Рівному;
- Львові;
- Одесі;
- Полтаві;
- Сумах;
- Івано-Франківську.
Навчання доступне за 98 професіями і 400 освітніми програмами. На період навчання надають гуртожиток і компенсуєть оплата за проїзд до місця навчання. Також, за потреби, людей направляють на попередній медичний огляд. Після закінчення навчання видають документ
державного зразка.
Ваучери на навчання для ВПО
Переселенці і переселенки, які не зареєстровані як безробітні і є застрахованими особами, за умови відсутності підходящої роботи, мають право на одноразове отримання ваучера для
підтримання конкурентоспроможності. Ваучер передбачає:
- перепідготовку за робітничою професією;
- підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра;
- підготовку на наступному рівні освіти, окрім освітньо-наукового/освітньо-творчого рівня вищої освіти;
- підвищення кваліфікації.
Сума ваучера складає 30 280 гривень.
Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості: контакти
Якщо ви бажаєте отримати роботу або взяти участь у програмах для ВПО, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх).
Також звернення приймають за телефоном: +380 (50) 550 5460.
Читайте також:
- 7 000 євро для підприємців: Червоний Хрест розпочав реалізацію нової грантової програми
- Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення
- Грошова підтримка для ВПО і фермерів: Карітас Полтава запускає новий проєкт
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!