Які вакансії і програми підтримки пропонує Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості для ВПО

Валентина Твердохліб 11:05, 27 Травня 2025
вакансії
Зустріч із роботодавцем / фото Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Установа продовжує надавати допомогу безробітним. Тут пропонують наявні вакансії з різних спеціальностей, а для ВПО — грантові програми і перенавчання.

Які вакансії наразі є найзатребуванішими і які пропозиції є для ВПО, редакції Бахмут IN.UA розповіли у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості.

Вакансії з офлайн і онлайн зайнятістю: пропозиції

На сьогодні безробітним пропонують вакансії в різних сферах. Є місця для працевлаштування у сфері обслуговування та на робітничі професії. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в медицині.

“На сьогодні у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості найбільше вакансій працівників сфери обслуговування та громадського харчування, охорони здоров’я. Серед робітничих професій — електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, водії автотранспортних засобів, трактористи. Серед найпростіших професій — вантажники. Найбільший дефіцит працівників наразі на вакансії у сфері охорони здоров’я, зокрема потрібні лікарі різного направлення”, — розповіли в центрі зайнятості.

Є для розгляду і вакансії з дистанційною роботою. Вона може підійти батькам з маленькими дітьми чи людям, які евакуювались за межі області. Також є пропозиції працевлаштування на неповний робочий день.

“Були зареєстровані вакансії на неповний робочий час. Це пропозиції роботи для найпростіших професій — прибиральників, двірників тощо. Також на даний момент актуальна вакансія бухгалтера з можливістю працювати дистанційно”, — повідомляють у центрі зайнятості.

Отримати роботу можуть і люди передпенсійного віку, і люди з проблемами зі здоров’ям. Однак, точного переліку вакансій для них немає. Кожну можливу вакансію розглядають окремо з урахуванням медичних протипоказань людини.

Працевлаштування ВПО: гранти на власну справу

У центрі зайнятості для ВПО пропонують не лише наявні вакансії, а і роз’яснюють про можливість розпочати або розширити власний бізнес. Для цього переселенцям і переселенкам надають мікрогранти на власну справу. Це безповоротна, безвідсоткова державна допомога на створення або розвиток власного бізнесу.

Для отримання гранту потрібно:

  • подати заявку через портал “Дія”;
  • розробити та захистити бізнес-плану;
  • відкрити спеціальний банківський рахунок.

Програма надання мінігрантів передбачена для людей віком від 18 до 65 років, які зареєстровані як ФОП. Сума гранту складає від 50 до 500 тисяч гривень.

Професійне навчання для ВПО

Для безробіних ВПО пропонують професійне навчання, яке передбачає:

  • первинну професійну підготовку;
  • перепідготовку;
  • підвищення кваліфікації.

На сьогодні ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, можуть пройти професійне навчання у восьми центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Вони працюють у:

  • Дніпрі;
  • Рівному;
  • Львові;
  • Одесі;
  • Полтаві;
  • Сумах;
  • Івано-Франківську.

Навчання доступне за 98 професіями і 400 освітніми програмами. На період навчання надають гуртожиток і компенсуєть оплата за проїзд до місця навчання. Також, за потреби, людей направляють на попередній медичний огляд. Після закінчення навчання видають документ
державного зразка.

Ваучери на навчання для ВПО

Переселенці і переселенки, які не зареєстровані як безробітні і є застрахованими особами, за умови відсутності підходящої роботи, мають право на одноразове отримання ваучера для
підтримання конкурентоспроможності. Ваучер передбачає:

  • перепідготовку за робітничою професією;
  • підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра;
  • підготовку на наступному рівні освіти, окрім освітньо-наукового/освітньо-творчого рівня вищої освіти;
  • підвищення кваліфікації.

Сума ваучера складає 30 280 гривень.

Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості: контакти

Якщо ви бажаєте отримати роботу або взяти участь у програмах для ВПО, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх).

Також звернення приймають за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація на Донеччині: скільки дітей залишається в області

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 28 Травня 2025
Евакуаційний автобус / фото Покровська МВА

На Донеччині, де зараз розташовані найгарячіші точки фронту, загалом перебуває 20 953 дитини. У населених пунктах, де тривають активні бойові дії, — 175 неповнолітніх.

Про це під час брифінгу 28 травня 2025 року повідомила виконувачка обов’язків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Евакуація дітей у Донецькій області

На території Донецької області тривають евакуаційні заходи, спрямовані на вивезення дітей та членів їхніх родин із небезпечних регіонів. За словами Юлії Рижакової, в області нині проживає 20 953 дитини, з яких 175 — у локаціях, де ведуться бойові дії.

У населених пунктах, де оголошено обов’язкову евакуацію дітей разом із батьками чи іншими законними представниками, станом на 28 травня залишається 300 осіб із 222 сімей.

Протягом минулого тижня вдалося евакуювати 74 дитини з 55 сімей, зокрема:

  • 20 дітей із 13 сімей, що проживали на території Шахівської сільської територіальної громади;
  • 6 дітей із 5 сімей — на території Добропільської міської територіальної громади;
  • 48 дітей із 37 сімей — на території Дружківської міської територіальної громади.

Загальна кількість евакуйованих або тих, хто самостійно залишив область, перевищує 1 224 000 осіб, серед яких:

  • 191 000 — діти;
  • понад 46 000 — особи з інвалідністю.

На Донеччині залишається 277 000 осіб, з них понад 26 000 — у 17 громадах, які внесено до переліку територій з активними бойовими діями.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ексдепутат з’явився у шоу “Супермама”: що відомо

Семаковська Тетяна 16:21, 28 Травня 2025
Олег Качур, ексдепутат Бахмутської міської ради / скриншот

Олег Качур, колишній депутат Бахмутської міськради від партії “Опозиційний блок”, з’явився в одному з випусків реаліті-шоу “Супермама”, що вийшов в ефір 11 травня. У програмі брала участь його дружина Катерина Качур. Під час епізоду Олег Качур не згадував про свою політичну діяльність чи зв’язок із Бахмутом.

Подробиці випуску, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Олег Качур: що відомо

Олег Качур склав повноваження 10 квітня 2023 року. У Бахмутську міську раду у 2020 році пройшов як депутат від партії “Опозиційний Блок”. За словами дружини Олега Качура, до 2007 року він також працював у поліції на посаді оперуповноваженого у Державній службі боротьби з економічною злочинністю.

Качур з 2016 року обіймав посаду операційного директора заводу шампанських вин “Артвайнері”. У сюжеті шоу “Супермама”, який вийшов на Youtube 11 травня, він повідомляє, що після 2014 року родині довелося виїхати з Донецької області через тимчасову окупацію. Качур зазначає, що родина придбала будинок у Бучі, у декларації будинок у Бучі задекларований як такий, на який набули права 24 січня, 2022 року. Його дружина себе представляє як “кармолога та психолога”. Вона стала переможницею шоу “Супермама” 9 сезону.

Примітка. «Супермама» — українське реаліті-шоу, у якому щотижня чотири жінки змагаються за звання найкращої мами. Вони оцінюють одна одну за “хазяйновитість, виховання дітей та самореалізацію”, а ведучий Дмитро Карпачов додає власні бали та дає поради. Переможниця отримує браслет і подорож.

Також дружина ексдепутата брала участь у конкурсах краси. Дописи за участі Катерина чоловік викладав у себе на сторінці.

У сюжеті шоу також показали фото Катерина з конкурсу у Південній Кореї, жінка стоїть зі стрічкою “Місис Всесвіт 2024. Польща”, вона представляла саме цю країну.

Катерина Качур / скриншот
Список країн, які брали участь у конкурсі “Міс всесвіт 2024” / скриншот

Участь у цьому конкурсі також брала представниця тимчасово окупованого Криму, представниця країни-агресорки з Сибіру, а також представниця Білорусі.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація на Донеччині: скільки дітей залишається в області

На Донеччині, де зараз розташовані найгарячіші точки фронту, загалом перебуває 20 953 дитини. У населених пунктах, де тривають активні бойові дії, — 175 неповнолітніх. Про […]

18:00, 28.05.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутський ексдепутат з’явився у шоу “Супермама”: що відомо

Олег Качур, колишній депутат Бахмутської міськради від партії “Опозиційний блок”, з’явився в одному з випусків реаліті-шоу “Супермама”, що вийшов в ефір 11 травня. У програмі […]

Куди звертатися ВПО для отримання допомоги в Кривому Розі: адреса та контакт

У Кривому Розі працює спеціалізований кризовий центр, який надає допомогу вразливим категоріям внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та місцевим мешканцям. Центр функціонує на базі благодійного фонду […]

15:00, 28.05.2025 Скопіч Дмитро

Наступ на сході: просування ворога зафіксовано у чотирьох напрямках

Росіяни продовжують активні штурми. За інформацією з мапи бойових дій DeepState, російські війська зафіксували незначне просування на кількох ділянках у Донецькій області. Зокрема, окупанти просунулися […]

Грошова допомога від УВКБ ООН

ВПО на Кіровоградщині можуть отримати фінансову допомогу — як подати заявку

В Олександрійській громаді Кіровоградської області вестимуть прийом фахівці благодійного фонду “Право на захист”. Вони прийматимуть заявки від ВПО на отримання грошової допомоги. Розмір виплати становить […]