“Колектив професіоналів”: як Званівська ЗОШ працює в умовах війни

Микола Ситник 17:15, 22 Лютого 2024
Званівська ЗОШ
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Званівка — це невелике село в Бахмутському районі Донецької області. Сюди радянська влада депортувала з території Польщі лемків і бойків. До повномасштабного вторгнення рф в Україну тут працювала Званівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Учні, вчителі закладу щорічно демонстрували високі результати, стаючи переможцями і лауреатами престижних конкурсів та олімпіад.

Директор Званівської ЗОШ Ольга Максименко розповіла редакції Бахмут IN.UA, як працює заклад в умовах війни та в чому полягає секрет успіху школи.

Званівська ЗОШ: навчання під час війни

На початку 2022 року в 11 класах Званівської школи навчалися 156 учнів. З квітня 2022 року основна частина учнів виїхала за межі села. Відомо, що діти роз’їхались по всій території України, наразі деякі учні перебувають за кордоном.

“Батьки рятували їхнє життя. На той момент це було основним і головним завданням. Географія дуже велика: і Одеська область, і Житомирська, і Львівська, і Волинська. Польща, Німеччина, Румунія, — всюди наші діти”, — розповіла редакції Ольга Максименко.

Село Званівка
Званівка на мапі Google / скриншот

Зазначимо, що через загарбницьку війну росії кількість учнів зменшилася приблизно на третину. Також в умовах воєнного стану заклад продовжує роботу в дистанційному режимі.

На сьогодні у нас навчавчаються 103 учні. Втримати контингент нам вдалося лише завдяки тому, що дійсно працює колектив професіоналів, який дає знання. Колектив дуже сильний, сформований протягом кількох років,

підкреслила // директорка Званівської школи

За словами Ольги Максименко, закладу вдалося практично повністю зберегти педагогічний колектив.

“Після початку війни звільнилися лише 3 вчителі. Наразі дітей навчають 18 педагогів. В основному вчителі мовники, вчителі англійської мови тримаються. Я думаю, завдяки цьому і зберігається наш контингент”, — додає директорка.

Успіхи учнів та вчителів Званівської ЗОШ

Педагоги школи є не тільки учасниками різних конкурсів, й переможцями та лауреатами всеукраїнського конкурсу “Учитель року”. Так, минулого року вчитель біології Марина Смолинська посіла почесне ІІ місце у номінації “Основи здоров’я” всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2023”.

Нагорода вчительки
Марина Смолинська — лауреат конкурсу “Учитель року” / фото Facebook

До слова, вчитель географії та директор Званівської ЗОШ Ольга Максименко перемогла на всеукраїнському конкурсі “Учитель року” в 2007 році. Загалом школа має 5 переможців у цьому конкурсі, що свідчить про високий рівень вчителів.

Зазначимо, що сьогодні на уроці в 9 класі Ольга Максименко поставила дітям запитання від редакції Бахмут IN.UA: “У чому секрет успіхів та результатів Званівської школи?”.

Що відповіли школярі:

  • 9-класниця Влада, яка стала переможцем в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології сказала “бо це Званівська школа — найкраща школа”;
  • “бо в нас відповідальні та креативні вчителі, які нас надихають на роботу”;
  • “у нас дуже гарні вчителі, у нас дружній колектив вчителів та учнів”;
  • “у нас відповідальні та розумні очні, ми дружні. У нас є новітні технології. Ми знаємо всі платформи та володіємо сервісами”.
Вітання учениці
Привітання учениці 9 класу Владіслави Тітової/ фото Facebook

Директорка поділилася, що була вражена відповідями учнів.

Я лише хочу додати, що без основи, без фундаменту — батьків, результативність школи була б не такою. Це партнерство — батьки-діти-учні — дає нам можливість показувати відповідний результат. Наші результати — це участь у різних конкурсах, олімпіадах і НМТ. Тому що вступ випускників — це наш лакмус, який показує, як працює колектив,

резюмувала // Ольга Максименко

Нагадаємо, в 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) відбудеться з 14 травня до 19 липня. Вступники складатимуть іспит із 4 предметів, з яких 3 визначено (українська мова, математика, історія України) та один — на вибір.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро