“Колектив професіоналів”: як Званівська ЗОШ працює в умовах війни

Микола Ситник 17:15, 22 Лютого 2024
Званівська ЗОШ
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Званівка — це невелике село в Бахмутському районі Донецької області. Сюди радянська влада депортувала з території Польщі лемків і бойків. До повномасштабного вторгнення рф в Україну тут працювала Званівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Учні, вчителі закладу щорічно демонстрували високі результати, стаючи переможцями і лауреатами престижних конкурсів та олімпіад.

Директор Званівської ЗОШ Ольга Максименко розповіла редакції Бахмут IN.UA, як працює заклад в умовах війни та в чому полягає секрет успіху школи.

Званівська ЗОШ: навчання під час війни

На початку 2022 року в 11 класах Званівської школи навчалися 156 учнів. З квітня 2022 року основна частина учнів виїхала за межі села. Відомо, що діти роз’їхались по всій території України, наразі деякі учні перебувають за кордоном.

“Батьки рятували їхнє життя. На той момент це було основним і головним завданням. Географія дуже велика: і Одеська область, і Житомирська, і Львівська, і Волинська. Польща, Німеччина, Румунія, — всюди наші діти”, — розповіла редакції Ольга Максименко.

Село Званівка
Званівка на мапі Google / скриншот

Зазначимо, що через загарбницьку війну росії кількість учнів зменшилася приблизно на третину. Також в умовах воєнного стану заклад продовжує роботу в дистанційному режимі.

На сьогодні у нас навчавчаються 103 учні. Втримати контингент нам вдалося лише завдяки тому, що дійсно працює колектив професіоналів, який дає знання. Колектив дуже сильний, сформований протягом кількох років,

підкреслила // директорка Званівської школи

За словами Ольги Максименко, закладу вдалося практично повністю зберегти педагогічний колектив.

“Після початку війни звільнилися лише 3 вчителі. Наразі дітей навчають 18 педагогів. В основному вчителі мовники, вчителі англійської мови тримаються. Я думаю, завдяки цьому і зберігається наш контингент”, — додає директорка.

Успіхи учнів та вчителів Званівської ЗОШ

Педагоги школи є не тільки учасниками різних конкурсів, й переможцями та лауреатами всеукраїнського конкурсу “Учитель року”. Так, минулого року вчитель біології Марина Смолинська посіла почесне ІІ місце у номінації “Основи здоров’я” всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2023”.

Нагорода вчительки
Марина Смолинська — лауреат конкурсу “Учитель року” / фото Facebook

До слова, вчитель географії та директор Званівської ЗОШ Ольга Максименко перемогла на всеукраїнському конкурсі “Учитель року” в 2007 році. Загалом школа має 5 переможців у цьому конкурсі, що свідчить про високий рівень вчителів.

Зазначимо, що сьогодні на уроці в 9 класі Ольга Максименко поставила дітям запитання від редакції Бахмут IN.UA: “У чому секрет успіхів та результатів Званівської школи?”.

Що відповіли школярі:

  • 9-класниця Влада, яка стала переможцем в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології сказала “бо це Званівська школа — найкраща школа”;
  • “бо в нас відповідальні та креативні вчителі, які нас надихають на роботу”;
  • “у нас дуже гарні вчителі, у нас дружній колектив вчителів та учнів”;
  • “у нас відповідальні та розумні очні, ми дружні. У нас є новітні технології. Ми знаємо всі платформи та володіємо сервісами”.
Вітання учениці
Привітання учениці 9 класу Владіслави Тітової/ фото Facebook

Директорка поділилася, що була вражена відповідями учнів.

Я лише хочу додати, що без основи, без фундаменту — батьків, результативність школи була б не такою. Це партнерство — батьки-діти-учні — дає нам можливість показувати відповідний результат. Наші результати — це участь у різних конкурсах, олімпіадах і НМТ. Тому що вступ випускників — це наш лакмус, який показує, як працює колектив,

резюмувала // Ольга Максименко

Нагадаємо, в 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) відбудеться з 14 травня до 19 липня. Вступники складатимуть іспит із 4 предметів, з яких 3 визначено (українська мова, математика, історія України) та один — на вибір.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро