
Багато прихильників техніки Apple купують не нові, а вживані пристрої. Це чудова можливість зекономити, адже девайс від власника часто продається в гарному стані та готовий до довготривалого використання.
Проте перед тим, як купити iPad б/у, варто ретельно ознайомитись із ним. Буває, що продавець намагається позбутися пристрою з критичними несправностями, який знаходиться в поганому стані та дуже скоро остаточно зламається. Розглянемо, що потрібно перевірити перед покупкою.
Як провести діагностику: з чого починати
Перший етап — це візуальна оцінка стану гаджета. Зверніть увагу на те, як він виглядає, чи немає на його корпусі або екрані подряпин, потертостей. Такі дефекти свідчать про те, що з девайсом не все гаразд.
Навіть невеликі механічні пошкодження можуть негативно вплинути на роботу пристрою, а саме:
- знизити швидкість відгуку сенсора;
- зменшити ефективність захисту від вологи — через зовнішні дефекти вона легко потрапить всередину й спричинить корозію;
- призвести до пошкодження внутрішньої начинки та загального зниження ефективності.
Важливо, щоб корпус та екран планшета щільно прилягали один до одного, а поверхня дисплея була рівною, без вигинів. Також зверніть увагу на окантовку модуля дисплея, її потрібно перевіряти по периметру. Якщо ви відчуваєте випирання, можливо, у минулому гаджет ремонтували непрофесійно.
Наступний етап — перевірка роботи датчиків розпізнавання обличчя та відбитку пальця. Якщо власник іще не підвʼязав свій акаунт, він зможе наочно продемонструвати роботу. Важливо, щоб у відповідь на дотик чи сканування обличчя блокування планшета знімалося миттєво. Проте після тестування простежте, щоб власник вийшов зі свого облікового запису.
Перевірка камер та дисплея
Тепер вам потрібно запевнитись, що iPad здатен робити гарні фото, а модуль камери не пошкоджений. Зробити це просто: увійдіть у відповідний застосунок та зробіть декілька тестових знімків. Спробуйте, як працюють відразу всі камери (основна та фронтальна). У разі виникнення проблеми запустити програму не вийде.
Далі, якщо вийшло зробити фото, зверніть увагу на нього. Воно має бути чітким, без розмитих частин чи затемнених областей. Якщо ви бачите їх, це говорить про те, що модуль камери пошкоджений. Також можливо, що всередину деталі потрапив пил, він негативно впливає на її роботу.
Тепер переходьте до перевірки дисплея. Щоб протестувати його роботу, виконайте декілька простих дій:
- легко натисніть на поверхню. Якщо бачите, що в сторони розходяться різноколірні смуги, це може свідчити про те, що власник змінював екран, а отже, замість оригінального встановлений аналог;
- запевніться у відсутності битих пікселів. Відкрийте зображення у вигляді повністю білого тла. Якщо бачите на ньому темні крапки, це означає, що екран пошкоджений;
- зверніть увагу на стан дисплея. Навіть за наявності невеликих подряпин купувати планшет не варто, адже маленькі пошкодження з часом будуть збільшуватися в розмірах.
Також потрібно запевнитись у тому, що підсвічування екрана рівномірне, а планшетом зручно користуватися при будь-якому освітленні.
Перевірка акумулятора
Стан батареї має значення, адже від нього залежить, як довго працюватиме iPad. Акумулятор планшета розрахований на певну кількість використань, а потім виходить із ладу та потребує заміни. Щоб вам не довелося переплачувати ще за його встановлення, перевірте наявний. Для цього на самому пристрої увійдіть у меню «Стан акумулятора».
Якщо показник становить 85% або ниже, це говорить про те, що батарея скоро остаточно втратить свій робочий ресурс. Також перевірте, як працює розʼєм для заряджання — просто підключіть до нього зарядний пристрій. Спробуйте увімкнути швидку зарядку, якщо така функція є.
Окрім перерахованих вище моментів, потрібно перевірити:
- роботу кнопок;
- якість зʼєднання Wi-Fi;
- порт для навушників;
- звук.
Придбання вживаного iPad не буде проблемою, якщо приділити достатньо уваги перевірці. Цей процес потребує часу, проте тільки так ви зможете впевнитись у тому, що пристрій вартий покупки.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!