Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Валентина Твердохліб 16:00, 3 Грудня 2024
Людям видають допомогу в місці тимчасового розміщення / фото “Проліска Кременчук”

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Кременчук Полтавської області.

Редакція звернулася за інформацією до Кременчуцької міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у цій громаді.

Кременчук, житло для ВПО, вільні місця

Місця тимчасового проживання переселенців є у двох гуртожитках:

  • гуртожиток №4 Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (вулиця Єднання України, 7);
  • гуртожиток ПрАТ “АвтоКрА3” (вулиця Єднання України, 9).

Поселення в гуртожитки відбувається за рішенням засідання комісії. У наданих кімнатах переселенці можуть проживати до закінчення воєнного стану. Головна умова для проживання — оплата комунальних послуг.

Вільними наразі є вісім кімнат. Якщо ви бажаєте туди поселитися, телефонуйте за номером: +380 (93) 527 1427 (Людмила Шаповал).

Кременчук, допомога ВПО

На території Кременчуцької громади працюють центри, благодійні фонди, громадські організації, хаби та благодійні організації, які надають допомогу переселенцям. Серед них:

  • центр “ЯМаріуполь”, де надають соціальну, медичну, психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу. Адреса: вулиця Небесної Сотні, 30а, телефон: +380 (50) 957 1446 (Ірина Бондаренко);
  • навчальний хаб проєкту “Місце надії України”, де надають психологічну і соціальну підтримку жінкам, які постраждали від війни. Адреса: вулиця Університетська, 22в (11 поверх), телефон: +380 (67) 959 4711 (Світлана Іщенко);
  • громадська організація “Важлива”, проєкт “Сила жити: психологічна підтримка, відновлення, стійкість”. Фахівці допомагають покращити психоемоційний стан жінок, які постраждали від війни. Адреса: вулиця Університетська, 1, офіс 12, телефон: +380 (99) 250 4878 (Марина Дячук);
  • громадська організація “Лідерка”, де допомагають розвивати жіноче лідерство, проводять консультації психолога, юриста, кейс-менеджера та лекції лікарів щодо профілактики хвороб. Адреса: вулиця Університетська, 1, телефони: +380 (50) 230 6789, +380 (67) 798 0502;
  • гуманітарний центр “Проліска”, де надають психологічну і гуманітарну допомогу, соціальний супровід, допомогу в отриманні документів. Адреса: проспект Свободи, 78А, телефони: +380 (96) 515 2772, +380 (99) 515 2772;
  • благодійний фонд “Право на захист”, де надають юридичну, психологічну, грошову і соціальну допомогу. Адреса: вулиця Івана Мазепи, 56.

Працевлаштування ВПО у Кременчуці

Окремої програми щодо працевлаштування переселенців у Кременчуцькій громаді немає. Але робота з цього напрямку ведеться у Кременчуцькій філії Полтавського обласного центру зайнятості. Тут ведуть облік працевлаштування людей, а також щотижня проводять профінформаційні семінари для ВПО. На цих заходах людей інформують щодо тимчасової зайнятості, ваучерів на навчання, отримання мікрогрантів, кредитування бізнесу тощо.

Окрім цього, для переселенців проводять презентації послуг з професійного навчання. Безробітні ВПО, які хочуть отримати іншу професію, можуть опанувати її, пройшовши відповідні курси.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут під час ковідного карантину: як жило місто у 2020 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 6 Липня 2025
Карантин у місті Бахмут, 2020 рік / фото Олександр Сотников

Бахмут у 2020 році, як і вся Україна, опинився під впливом жорстких карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Місто, що звикло до активного ритму життя, раптово змінилося: спорожнілі вулиці, зачинені кафе та дистанційна робота стали новою нормою.

Детальніше про те, як жило місто в період ковідного карантину 2020 року — в матеріалі Бахмут IN.UA

Бахмут під час ковідного карантину 2020: фото

У 2020 році в Бахмуті, як і по всій країні, діяли суворі обмеження для населення через пандемію ковіду в світі. Місто буквально завмерло: спорожнілі вулиці, зачинені крамниці та відчутна тривога від невидимої загрози стали новою реальністю для багатьох містян. Проте, навіть в таких умовах місто не втрачало власний шарм та затишок.

Пропонована добірка складається з фотографій, які зробив та опублікував бахмутянин Олександр Сотников на своїй сторінці у Facebook. Всі вони датовані березнем 2020 року — в пік обмежень, які ввели під час карантину.

Майже пуста центральна вулиця міста / фото Олександр Сотников
Вулиця в під час карантину, 2020 рік / фото Олександр Сотников
Місцевий ринок продовжував працювати навіть попри обмеження / фото Олександр Сотников
Пуста локація в місті через введення обмежень в країні / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Фоторепортаж

Бахмут під час ковідного карантину: як жило місто у 2020 році

Бахмут у 2020 році, як і вся Україна, опинився під впливом жорстких карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Місто, що звикло до активного ритму життя, раптово […]

11:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Переважна більшість українців підтримує створення заповідних територій — результати опитування

86% мешканців українських громад позитивно ставляться до створення нових природоохоронних територій. Серед них 42% повністю підтримують такі ініціативи, а 44% скоріше підтримують, ніж ні. Про […]

10:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро