Як працює Бахмутський коледж Карабиця в евакуації: плани на 2025 рік і умови для учнів

Валентина Твердохліб 13:46, 30 Грудня 2024
Концерт у коледжі імені Карабиця / фото Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця

Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця восени 2022 року релокувався до Кам’янця-Подільського Хмельницької області. Тут викладачі коледжу продовжують працювати і донині — навчають дітей, проводять різноманітні заходи і концерти.

Про плани навчального закладу на 2025 рік редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Ольга Воробйова — завідувачка денного відділення Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця.

Бахмутський коледж імені Карабиця, плани на 2025 рік

Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця продовжує роботу в евакуації. Кожного навчального року набирають нових учнів, завдяки чому триває подальша робота закладу.

Викладацький колектив коледжу вже має плани на 2025 рік. Найближчий захід, що запланований на наступний рік — відзначення 80-річного ювілею з дня народження композитора Івана Карабиця.

“По-перше, в січні 2025 року буде 80-річний ювілей Івана Карабиця — композитора, чиє ім’я носить коледж. Ми завжди організовуємо концерти до цієї дати, відбудеться він і цьогоріч. Великий концерт влаштувати не вдасться, адже в нас маленьке приміщення. Запросити велику кількість глядачів ми не зможемо. Але захід вже заплановано”, — розповідає Ольга Воробйова.

Постійною гостею концерту на честь дня народження Івана Карабиця є його дружина. Вона буде присутньою і цьогоріч, але в онлайн-форматі. Також до ювілею композитора найкращим студентам коледжу будуть виділені премії від сім’ї Карабиць.

Концерт у коледжі / фото Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця

Також у планах дати великий звітний концерт до 122-річчя із дня заснування коледжу.

“У нас заплановані звітні концерти колективів. Взагалі друге півріччя у нас підсумкове. Звітні концерти відбуватимуться з березня по червень. А в червні відбудеться великий звітний концерт до 122-річчя коледжу. Його плануємо провести в будинку культури, куди запросимо ВПО, які мешкають у Кам’янці-Подільському, вихованців і викладачів місцевих музичних навчальних закладів, простих мешканців Кам’янця-Подільського”, — розповідає Ольга Воробйова.

Бахмутський коледж імені Карабиця: умови для учнів

Бахмутський коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця працює офлайн і онлайн для учнів, які перебувають за кордоном або в інших регіонах України.

Наразі в коледжі є такі колективи:

  • духовий оркестр;
  • народний оркестр;
  • симфонічний оркестр;
  • камерний оркестр;
  • хор;
  • камерний хор;
  • естрадний хор;
  • драм-бенд TacTon.

Колективи коледжу Карабиця вже знані в Кам’янці-Подільському. Тут вони проводять різноманітні концерти, в тому числі присвячені національно-патріотичним і художньо-естетичним заходам. Великої популярності набув драм-бенд TacTon, який показує шоу барабанщиків. Музикантів запрошують на відкриття чемпіонатів і фестивалі. Концертна діяльність учнів коледжу відбувається постійно.

Виступ барабанщиків у Кам’янці-Подільському / фото Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця

Цього року коледж набрав до 70 нових учнів. Ті, хто перебуває за кордоном або у віддалених регіонах, можуть навчатися онлайн. Однак, коледж створив всі необхідні умови для навчання офлайн у Кам’янці-Подільському. Наразі 115 учнів коледжу мешкають у трьох гуртожитках місцевих навчальних закладів. Місця пропонують у гуртожитках:

  • Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка;
  • Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв;
  • Кам’янець-Подільського фахового коледжу харчової промисловості.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]