Як підтвердити трудовий стаж при втраті трудової книжки: поради юристів

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:10, 15 Серпня 2024
Трудова книжка / фото Мінфін

Юристи системи безоплатної правничої допомоги роз’яснюють, як підтвердити трудовий стаж у разі втрати трудової книжки або відсутності в ній необхідних записів. Існує кілька офіційних способів, які допоможуть громадянам захистити свої трудові права.

Трудовий стаж при втраті трудової

Втрата трудової книжки або відсутність у ній записів про трудову діяльність не означає, що людина не зможе підтвердити свій стаж роботи. Юристи системи безоплатної правничої допомоги пояснюють альтернативні способи підтвердження трудового стажу.

Якщо трудова книжка втрачена або в ній відсутні записи про трудову діяльність, підтвердити, що людина справді працювала можна іншими способами. 

  • якщо є письмові докази трудової діяльності;
  • якщо письмових доказів немає, але є свідки;
  • на непідконтрольних Уряду України територіях;;
  • якщо людина вела особисте селянське господарство і сплачувала страхові внески;
  • якщо людина ФОП і сплачувала страхові внески;
  • засудженим.

Види документів, які можуть підтвердити стаж:

  • довідки підприємства;
  • виписки з наказів;
  • особові рахунки та відомості на видачу зарплати;
  • посвідчення та характеристики з місця роботи;
  • трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання;
  • інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Де отримати документи:

  • за місцем роботи;
  • у службах, де працювала особа;
  • в навчальних закладах;
  • в архівних установах.

Також можливе підтвердження стажу за допомогою свідків, за відсутність письмових доказів через об’єктивні причини (військові дії, стихійні лиха, ліквідація підприємства тощо). Свідків має бути не менше двох осіб, та вони повинні мати спільний досвід роботи з заявником на одному підприємстві

Підтвердження стажу роботи на непідконтрольних Уряду України територіях підтверджується показами свідків. Якщо потрібні дані з 01.07.2000 року, то можна звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України для отримання витягу з Реєстру застрахованих осіб через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду або скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг Порталу Дія.

Якщо людина вела особисте селянське господарство і сплачувала страхові внески. Періоди роботи зараховуються на підставі платіжних доручень, квитанцій установ банків, документів, що підтверджують поштовий переказ, інших документів про сплату страхових внесків або інформації Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

Якщо людина ФОП і сплачувала страхові внески. Періоди провадження фізичною особою підприємницької діяльності зараховуються до стажу роботи за умови підтвердження документами про сплату страхових внесків (платіжними дорученнями, квитанціями установ банків, документами, що підтверджують поштовий переказ, інформацією Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків (за наявності).

Зарахування стажу засуджених. Період роботи засуджених зараховується до стажу роботи за умови підтвердження платіжними дорученнями, квитанціями установ банків, документами щодо поштових переказів, іншими документами про сплату страхових внесків або інформацією Пенсійного фонду України.

Ці методи підтвердження трудового стажу є офіційно визнаними та регулюються відповідними нормативними актами, зокрема постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

Валентина Твердохліб 11:52, 23 Червня 2025
бахмуті
Російські окупанти біля пам’ятника на братській могилі / фото росджерела

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни, окупанти поклали квіти і запалили окопні свічки.

Про це йдеться на російських пропагандистських каналах.

День пам’яті і скорботи в Бахмуті

Російські окупанти, які перебувають у Бахмуті, відзначили “день пам’яті і скорботи”, приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. З цієї нагоди військові поклали квіти до вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертвам Другої світової війни.

Зокрема, окупанти відвідали монумент на місці братської могили радянських воїнів, що в центрі міста. Тут вони також запалили окопні свічки.

бахмуті
Окупанти покладають квіти до пам’ятника / фото росджерела

Також окупанти позували біля пам’ятника воїнам-танкістам. Нагадаємо, що цей монумент росіяни показово “відновили“, пофарбувавши і почепивши російський прапор. При цьому постамент пам’ятника розбитий, а територія захаращена.

бахмуті
Окупант біля пам’ятника воїнам-танкістам / фото росджерела

Зазначимо, що подібні акції — це один з інструментів російської пропаганди. Вони проводяться щороку в містах рф, а відтепер і на тимчасово окупованих територіях. Вони мають на меті поширити культ перемоги та приховати роль срср у розв’язанні Другої світової війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

Валентина Твердохліб 10:40, 23 Червня 2025
краматорську
Рятувальники працюють на місці удару / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Авіаудар по Краматорську 22 червня

У місті Краматорськ другу добу триває рятувальна операція після ворожого обстрілу. Нагадаємо, вночі 22 червня російська армія вдарила авіабомбою по чотириповерховому будинку. Внаслідок удару стався обвал частини будівлі.

Наразі у зруйнованому будинку тривають аварійно-рятувальні роботи, вже розібрано 230 тонн конструкцій. За попередніми даними, під завалами може залишатися ще одна людина.

краматорську
Розбір завалів / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

Загалом внаслідок обстрілу загинули четверо людей. Їхні тіла вчора деблокували з-під завалів. Ще четверо людей отримали поранення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених […]

краматорську

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди. […]

Росіяни атакували Покровськ FPV-дроном, є поранений

У суботу, 22 червня, близько 11:00 росіяни обстріляли південно-східну частину міста Покровськ на Донеччині. Зафіксовано влучання FPV-дрона по цивільній інфраструктурі. Є поранений. Про це повідомила […]

ЗСУ не допустили просування росіян у Часів Яр і Торецьку: свіжі дані з фронту

За минулу добу наші війська зупинили на Краматорському напрямку 6 атак росіян, на Покровському напрямку — 44, а на Новопавлівському — 10. Подекуди ще досі […]

Алея троянд у Бахмуті в червні 2020 року: як виглядала локація до війни

Алея троянд у Бахмуті була однією з найвідоміших та найулюбленіших зелених зон міста, яка приваблювала мешканців своєю нетиповою естетикою та атмосферою домашнього затишку. До війни […]

12:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро