Як перевірити, чи є громадянин ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 22 Лютого 2025
Оформлення ФОП / фото ілюстративне, Pexels

Фізична особа-підприємець (ФОП) — це спеціальний статус особи, яка самостійно реалізує підприємницьку діяльність від свого імені. Часто виникають ситуації, коли необхідно перевірити наявність відповідного статусу.

Детальніше про те, для чого потрібно перевіряти ФОП та як це зробити, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Як перевірити ФОП

Перед співпрацею з фізичною особою-підприємцем часто виникає необхідність перевірити його діяльність, щоб уникнути шахрайства, податкових ризиків та проблем із законодавством. Також така дія допоможе дізнатися деталі, які стосуються підприємницької діяльності певного громадянина чи громадянки. Також це важливо, адже допомагає впевнитися в тому, що дана особа дійсно надає послуги та чи відповідає це даним, внесеним до ЄДР (Єдиний державний реєстр).

Які дані треба перевірити у ФОП

Для того, щоб перевірити певну особу щодо її підприємницької діяльності, потрібно ввести її ПІБ або ІПН в Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Громадянин чи громадянка після подачі запиту зможе отримати результат у вигляді загальної інформації щодо підприємницької діяльності ФОП.

Перш за все треба перевірити стан ФОП: чи зареєстрований він, чи припинений. Також важливо впевнитись, що в особи відсутній податковий борг та чи відсутні судові та виконавчі провадження щодо даної особи.

Для вдалої співпраці також необхідно звернути увагу на Класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) ФОПа, яка надає інформацію про те, чи дійсно громадянин надає заявлені послуги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 2 Травня 2025
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Евакуація стосуватиметься родин з дітьми.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін у Telegram.

Примусова евакуація в Донецькій області

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, керівництво області прийняло рішення про початок примусової евакуації батьків із дітьми у двох селах Шахівської громади — Шаховому та Торецькому.

Він уточнив, що таке рішення ухвалили 2 травня. Загалом у цих населених пунктах проживає близько 80 дітей.

Дав доручення місцевій владі та керівникам структурних підрозділів ОВА якомога швидше організувати належну евакуацію сімей, у яких перебувають ці діти, та забезпечити відповідні умови проживання на більш безпечній території України“, — заявив Філашкін.

Він також вкотре закликав усіх людей виїжджати з небезпечних регіонів, “поки це ще можливо”.

Евакуація з Покровської громади

Евакуація з Покровської громади є безплатною. Для цього потрібно звернутися до Покровської МВА. Там вам повідомлять про всі доступні способи евакуації та варіанти розміщення в новій громаді.

Для евакуації потягом зі станції Павлоград І необхідно звернутися до контактного центру Покровської міської військової адміністрації за номером: 0 800 300 101.

Зазначимо, що у Павлограді евакуйованим допомагають оформити виплати. Також у місті створено Фонд житла для ВПО, завдяки якому люди, які евакуювалися до Павлограда, можуть отримати тимчасовий прихисток.

Для переселенців, які мешкають у Павлограді, також створено Telegram-чат “Павлоград допомагає”.

Записатися на безплатну евакуацію з Покровська можна також через організацію “Схід SOS”. Для цього потрібно зателефонувати з понеділка по суботу до кол-центру за номером 0 800 332 614 з 8:00 до 18:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 тисяч гривень при народженні дитини: грошова допомога для місцевих і ВПО у Трускавці

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 1 Травня 2025
Грошова допомога для місцевих та ВПО у Трускавці / фото ілюстративне, iStock

Трускавецька міська рада анонсувала надання одноразової грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень сім’ям з новонародженими дітьми з міського бюджету. Допомога розрахована як місцевих мешканці, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це йдеться в повідомленні Трускавецької міської ради.

Грошова допомога сім’ям з новонародженими у Трускавці

Трускавецька міська рада продовжує реалізацію програми, в межах якої надається одноразова грошова допомога сім’ям з новонародженими дітьми в розмірі 10 тисяч гривень.

Право на отримання допомоги мають батьки новонароджених дітей із числа:

  • мешканців громади, які зареєстровані та проживають у ній не менше ніж 12 місяців до дня народження дитини;
  • внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які перебувають на обліку як ВПО та проживають у громаді не менше ніж 12 місяців до дня народження дитини.

Допомога надається за умови, що новонароджена дитина зареєстрована за місцем проживання в Трускавецькій міській територіальній громаді. Для ВПО — якщо вона перебуває на обліку за фактичним місцем проживання батьків у громаді.

Як подати заявку

Щоб отримати грошову допомогу від Трускавецької міської ради, один із батьків має особисто звернутися до управління соціального захисту населення із заявою та такими документами:

  • копією документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або ID-картка), та копією реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника;
  • копією свідоцтва про народження дитини;
  • документами, що підтверджують реєстрацію місця проживання заявника та дитини (для ВПО — перебування на обліку як ВПО): витягами з реєстру територіальної громади або копією довідки ВПО тощо;
  • актом фактичного проживання сім’ї;
  • довідкою з банку про реквізити рахунку для перерахування допомоги.

Копії документів подаються разом з оригіналами для перевірки їх відповідності.

За додатковою інформацією можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради за адресою: місто Трускавець, площа Чорновола, 2, кабінет №203 або за телефоном 54193.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового […]

16:00, 02.05.2025 Скопіч Дмитро

10 тисяч гривень при народженні дитини: грошова допомога для місцевих і ВПО у Трускавці

Трускавецька міська рада анонсувала надання одноразової грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень сім’ям з новонародженими дітьми з міського бюджету. Допомога розрахована як місцевих мешканці, […]

16:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Військовий збір — це податок, який громадяни сплачують до бюджету на підтримку армії та обороноздатності країни. Його автоматично утримують із зарплат і деяких інших доходів. […]

15:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

7 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи дадуть субсидію на оренду житла, якщо знімається лише кімната: пояснення

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО) субсидія на оренду житла — це можливість винаймати цілу квартиру в новому для себе регіоні. Однак у переселенців виникає […]

14:00, 29.04.2025 Скопіч Дмитро